אאא

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב ביקר היום (ראשון), באתר ההילולה במירון, קיים סיור מוסק מעל ההר וביצע הערכת מצב במקום, בה הוצגו לו תוכניות המשטרה לקראת האירוע.

בתוך כך, מארגני האירוע השנה הודיעו כעת, כי מכירת הכרטיסים באתר הייעודי - נפתחה וניתן להירשם לכניסה למירון תשפ"ב.

בהערכת המצב השתתפו גם סגן המפכ"ל, ניצב דוד ביטן, מפקד מחוז הצפון ניצב שמעון לביא, ראש אגף המבצעים ניצב סיגל בר-צבי, הפרויקטור תא"ל (במיל') צביקי טסלר ומפקדים נוספים במשטרה ובכוחות ההצלה.

נפתחה מכירת הכרטיסים להילולת הרשב״י תשפ״ב.

במהלך הצגת התוכניות אמר השר בר-לב: "בשנה שעברה אירע כאן אסון כבד ובלתי נתפס, ועלינו להיות מוכנים השנה כדי לאפשר לחוגגים להגיע לכאן ללא סיכון לחייהם. עברנו כברת דרך ארוכה מאוד, ואין ספק שההתארגנות השנה, בוודאי בניגוד לשנה שעברה, היא רצינית, רב-מערכתית ורב ארגונית. זו משימה מורכבת ומאתגרת, והמשטרה - שאחראית על הביטחון - מקיימת הכנות יסודיות כדי להבטיח שהחגיגות יעברו בשלום".

"הושקעו כאן שעות רבות של תיכנון ומחשבה, יש השקעה משמעותית בכוח אדם ובאמצעים טכנולוגיים שונים, ואני קורא לציבור החוגגים לפעול על פי הנחיות המשטרה. חשוב לנו שכל מי שיגיע וייכנס לאתר, יחזור בשלום לביתו, ולכן המשטרה לא תתפשר כאשר תיתקל במי שיגיעו כדי להפריע לסדר התקין של האירוע. אני מאמין שיש סיכוי גבוה מאוד שאם נקפיד על מה שהוצג היום בתוכניות, ועל סגירת הפערים שעדיין קיימים, נעבור את האירוע בהצלחה", אמר השר.