אאא

אחרי ההודעה על הריקול הגדול בתולדות המדינה וסגירת המפעל בנוף הגליל לשלושה חודשים בעקבות גילוי עקבות של חיידק הסלמונלה, ב'שטראוס' מבהירים היום (חמישי) כי לא כל הממתקים נגועים.

בהודעה שפרסמה החברה נכתב כי "בהמשך לפניות הציבור שהגיעו אלינו בימים האחרונים, חברת עלית מבקשת להבהיר כי קיים מגוון רחב של ממתקי עלית וביניהם: חטיפי שוקולד, עוגיות, וופלים, סוכריות ומסטיקים שאינם מיוצרים במפעל הממתקים בנוף הגליל, אלא אצל ספקים חיצוניים. מוצרים אלו נמכרים ברשתות השיווק השונות, אין הם נכללים בריקול עליו הכריזה החברה והם בטוחים לצריכה".

בהודעה פורטו המותגים ה'נקיים': כיף כף (מקלות ופצפצים), פסק זמן (2GOOD, קראנצ') פינוקיות, חלק מסדרת עוגיות עד חצות, בפלות, עוגיות חיוכים, נטיפי שוקוצ'יפס לאפייה, מרשמלו, מסטיקים וסוכריות MUST (קוביות), בזוקה ועוד.

מוצרים אלו מיוצרים על ידי מפעלים שונים בארץ ובחו"ל, בין היתר במפעל הגביע בנתיבות, מפעל אפיפית בנוף הגליל, מפעל גילרו בבית שמש, טחנת האבן במגדל העמק, פוליבה ברמלה, ובמפעלים בחו"ל ולא עברו בקו הייצור הנגוע בנוף הגליל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, לפני כשבועיים, חברת 'שטראוס' הודיעה כי החליטה לאסוף את כל מוצרי השוקולד שייצרה בחודשיים האחרונים, זאת לאחר שבבדיקה שגרתית שנערכה במפעל השוקולד של עילית, התגלו מספר דגימות של סלמונלה בקו הייצור, בו יש חומר גלם לייצור מוצרי שוקולד.

בהמשך, הודיעה על סגירת מפעל ייצור מרכזי בנוף הגליל בו התגלו העקבות וימים ספורים לאחר מכן במשרד הבריאות הודיעו כי 30 דגימות נמצאו חיוביות לסלמנלה.

ב'שטראוס' הודיעו כי "מפעל הממתקים עובר בימים אלו תהליך יסודי של תיקון הליקויים וניקוי יסודי של הקווים, אנו עושים ככל שביכולתנו על מנת לחזור לייצור כמה שיותר מהר יחד עם זאת, לא נחזור עד שכל הקווים במפעל יטופלו באופן יסודי ומוצרי המפעל יהיו בטוחים לגמרי לצריכה. אנחנו בחברת שטראוס עלית מודים לכם על הסבלנות ומחכים לשוב אליכם במהרה".