אאא

מטרים ספורים מהמקום בו בוצע הטבח המזעזע באלעד לפני כשבועיים, באמפי-פארק העירוני, התכנסו אמש קרוב לרבבת ילדי העיר והוריהם, למפגן יהודי מרגש לכבודו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי. היה זה אירוע ראשון לילדי העיר, לאחר הפיגוע הנורא. ההתכנסות התקיימה בתומה של תהלוכת ענק שנערכה ברחובות העיר על ידי חב"ד ואף עבר בסמוך למקום בו עברו מלאכי החבלה ורצחו שלושה יהודים בטבח המחריד.

במקביל לתהלוכה באלעד, נערכו תהלוכות רבות נוספות ברחובה של עיר, בירושלים ובתל אביב, באילת, במודיעין עילית ובחיפה, בביתר וברעננה, בקיבוצים, ביישובים קטנים, במרכזי הערים הגדולות, ובעוד מאות ואלפי מקומות בכל רחבי הארץ, בהשתתפות מוערכת של למעלה מרבע מיליון ילדים והוריהם.

התהלוכות המסורתיות שיזם בשעתו הרבי ומאורגנות במסירות רבה כמידי שנה על ידי למעלה מאלף שלוחי חב"ד בישראל, יצאו לדרך במהלך שעות היום. מאות אלפי הילדים צעדו ברחובות הערים עם שלטים ועליהם מסרים יהודיים ערכיים, המחזקים את חומות היהדות, ובראשם עשרת 'מבצעי הקודש' שעליהם הכריז בשעתו הרבי במטרה לבצר ולחזק את המשפחה היהודית.

המוני הילדים באלעד
המוני הילדים באלעד
הגדלה
מפגן של יהדות, סמוך למקום הפיגוע
מפגן של יהדות, סמוך למקום הפיגוע
הגדלה

בעידן בן זמננו, בו כוחות אפלים מנסים להטמיע מסרים אנטי-יהודיים לילדי ישראל, מרנין לב היה לראות קהל עצום של ילדים, מהציבור הכללי, נושאים בידיהם שלטים על שמירת הכשרות, השבת, טהרת המשפחה היהודית, נתינת צדקה, הנחת תפילין, אהבת ישראל, חינוך יהודי, ועוד. השלטים עוצבו על ידי טובי המעצבים, והונגשו עם איורים מרהיבי עין.

אל התהלוכות, שאובטחו על ידי כוחות הביטחון בכל מקום ומקום, נלוו שיירות רכבים שהשמיעו את שירי ל"ג בעומר ואשר קושטו עם מדבקות, הנושאות מסרים ערכיים, הזהים לשלטי התהלוכות. לילדי ישראל, התלוו גם הוריהם, שהצטרפו לתהלוכות הקודש והיו שותפים פיזית בצעדות לכבודו של רשב"י. מכל עבר נשמעו תגובות נלהבות של הורים מכלל גווני הקשת ששמחים על ההזדמנות שלהם להטמיע בקרב ילדיהם מסרים חינוכיים ההולמים את דרך ישראל סבא.

לזכרם של קדושי מירון

בתום התהלוכות, נערכו כינוסי ילדים מפוארים, עליהם עמלו השלוחים מבעוד מועד. בכל כינוס וכינוס הושמעו דברי תורה על מעלתו ותורתו של בעל ההילולא רשב"י ונאמרו פסוקי תורה, כמו כן נערכו בפני הילדים הצגות מושקעות שבהם הוטמעו מסרים חינוכיים ערכיים הנוגעות ליום ל"ג בעומר. בעיצומם של הכינוסים נערך מעמד עול מלכות שמים, בקריאה מרטיטה של 'שמע ישראל' שיצאה מפיהם של ילדי ישראל, תינוקות של בית רבן. בכינוסים הושמעו דברי תורה על ידי הרבנים וגדולי ישראל שליט"א.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

תהלוכת ענק בביתר עילית
תהלוכת ענק בביתר עילית
הגדלה

במהלך הכינוס, מאות אלפי הילדים למדו משניות לזכרם של מ"ה קדושי מירון, שנהרגו באסון הנורא בשנה שעברה. בסיום התהלוכות, וכהוראת הרבי זי"ע, הוענקו לילדים ספרי קודש מיוחדים שהוכנו במיוחד עבור התהלוכות על ידי צוות ההוצאה לאור של צעירי אגודת חב"ד.

התהלוכות הגדולות בארץ נערכו בירושלים, באלעד, בביתר עילית, בכפר סבא, בנתניה, ברעננה ובחולון. בנוסף, בחלק מהערים, דוגמת תל אביב וקריית גת, נערכו עשרות-רבות של תהלוכות מקומיות, ובהשתתפות מצטברת של אלפי ילדים.

 תהלוכת הילדים באלעד

בצעירי אגודת חב"ד – זרוע העל של פעילות בתי חב"ד בישראל, פעלו יד ביד עם צבא השלוחים, ביצירת ובהפקת שפע מגוון ועצום של אביזרי עזר לתהלוכות הקודש, וזאת במטרה להנגיש את מסריהן למאות אלפי ילדי ישראל מכל קצוות הקשת.

תהלוכות הקודש של ל"ג בעומר ליכדו את מאות אלפי ילדי ישראל סביב האהבה להשם, האהבה לתורה והאהבה לעם ישראל ולארץ ישראל. קולם הטהור של הילדים, תינוקות של בית רבן, שקראו ברטט 'שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד', בקע בוודאי את כל הרקיעים והגיע עד כיסא הכבוד להמליץ טוב בעדנו ובעד כל עם ישראל.