אאא

מאיר חביב, חבר הפרלמנט הצרפתי המתמודד בימים אלו לכהונה נוספת בתפקיד, התארח לריאיון באולפן 'כיכר השבת' והתייחס לסיבוב השני שייצא לדרך ביום ראשון, ההתמודדות מול המועמדת של הנשיא מקרון, האנטישמיות בצרפת והסכסוך עם שר החוץ יאיר לפיד. צפו בריאיון המלא

קטע מהריאיון - היחסים עם נתניהו והחרם של לפיד

היחסים עם נתניהו נראה שמזיקים ביחסים עם הממשלה הנוכחית. ראיתי פרסום של ברק רביד ששר החוץ יאיר לפיד אסר עליך להיכנס למשרד החוץ

"איזה שטויות במיץ עגבניות. אני לא ביחסים הכי טובים. אני לא איש שמאל, אני איש דתי, מסורתי, אבל אף אחד לא אוסר עליי שום דבר. אני הזכרתי לנפתלי בנט בזמנו את הפגישה שהייתה לו עם נתניהו, כשהוא רצה להיכנס לליכוד, והסביר לנתניהו כמה הוא קרוב לימין, לדת וגם לעמנואל מורנו.

מאיר חביב בריאיון לישי כהן
מאיר חביב בריאיון לישי כהן
הגדלה

"הוא באמת היה מועמד מאוד ראוי אז בזמנו ונתניהו החליט לקחת אותו, ואנחנו ביחסים טובים. שאלתי את בנט כראש ממשלה: למה אמרת שלעולם לא תלך עם האיסלמיסטים ובסוף הלכת איתם?".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אמר לפיד: אתה בסופו של דבר כחבר פרלמנט צרפתי מתערב בפוליטיקה הישראלית ולכן לא נתן לך להיכנס למשרד החוץ

"אני חבר פרלמנט אבל גם אזרח ישראלי. האמת היא שאני אף פעם לא מבקר ממשלה כשאני בצרפת, אבל שאלתי עם שלושים חברי פרלמנט את בנט: מה אני עונה לצרפתים שבחרו בשבילו, ששואלים את השאלה. בלי לומר ח"ו שהוא בוגד או דברים כאלו".

נפגעת מההחלטה של שר החוץ?

"אני לא ראיתי את זה לעולם, זה לא היה רשמי. זה רק ברק רביד ושמועות. זה גם לא נכון לדעתי. לא אמר את זה, אתה ראית דבר כזה?".