אאא

בזמן שברחבי העולם כוססים ציפורניים בצל התפטרות ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון הצפויה בהמשך היום (חמישי) - אלו הם המועמדים האפשריים להחלפת אחת הדמויות הצבעוניות בהנהגת העולם.

סאג'יד ג'אוויד

שר הבריאות המתפטר, שימש גם כשר אוצר בממשלת ג'ונסון עד לשנת 2020, התפטר מתפקידו ופתח דף חדש עם ג'ונסון. הפנה גב לג'ונסון שוב אחרי שהתפטר מוקדם יותר השבוע ויצר את גל ההתפטרויות שהביאו להתפוררות ממשלתו של ג'ונסון.

רישי סונאק

שר האוצר המתפטר וכוכב דו"ח סו גריי על הפרת כללי הסגר לצד ג'ונסון. ידוע כבעל הון רב ולמרות תמיכתו בג'ונסון ביצע פרסה.

בשל מעורבותו בשורה של שערוריות - ייתכן כי לא יתמודד בשל סיכוייו הנמוכים.

ג'רמי האנט

מוכר בעיקר מימיו כשר בריאות ולזמן קצר כשר חוץ, לאחר התפטרותו של בוריס ג'ונסון (בימי ממשלת תרזה מיי. צ"ב). לאחר התפטרותה של מיי, התמודד מול ג'ונסון על ראשות המפלגה והפסיד ומאז נשאר מחוץ לממשלה. תמך בהדחת ג'ונסון באי האמון לפני מספר שבועות.

ליז טראס

שרת החוץ שיחד עם ג'ונסון מובילה את הקו הנוקשה נגד פוטין. אם תבחר, תהיה רה"מ האישה השלישית מטעם השמרנים אחרי תאצ'ר ומיי.

פריטי פאטל

שרת הפנים, פועלת עם ג'ונסון לגירוש מהגרים לרואנדה. ב-2017 התפטרה ממשלתה של תרזה מיי לאחר שהייתה בחופשה בישראל ונפגשה עם לפיד ונתניהו בניגוד לנהלים. נחשבת לאוהדת ישראל גדולה.

למרות היותה קרובה מאוד לג'ונסון - קראה לו אתמול להתפטר מתפקידו.

טום טוגדנהאט

מהאגף המתון בתוך המפלגה השמרנית, נחשב לאחד מחברי הפרלמנט הקשוחים ביותר בכל הקשור למדיניות חוץ. ב-7 שנות כהונתו בפרלמנט הציב קו אנטי-סיני ולוחמני בצעדי הממשל הסיני. בשנת 2021 הוטלו עליו סנקציות על ידי הממשלה הסינית.

בן וואלס

שר ההגנה, תומך בג'ונסון מלא-מלא. בעבר סומן כיורשו של ג'ונסון.