באולפן 'כיכר'

וורט לראש השנה: שליטה בכעס, סימן אישי לשנה טובה לפנינו

חבר מועצת הרבנות הראשית, הגאון רבי אליעזר שמחה וייס, מתארח מידי שבוע באולפן 'כיכר השבת', ומגיש לצופים ווארט אקטואלי | צפו (יהדות)

סימנים הם חלק מהמסורת היהודית בראש השנה. סימנים אלה מגיעים לידי ביטוי בדרך כלל בצורת דברי מאכל: ראש של כבש, ראש של דג, ירקות למיניהם, ודבש, והם מסמלים את הברכות שאנו שואפים לקבל בשנה הבאה. הרב דנציג בספרו 'חיי אדם' מלמד כי הימנעות מכעס בראש השנה היא סימן משמעותי לשנה טובה ופוריה.

כעס הוא רגש מזיק שיכול לערפל את שיפוטנו ולגרום לנו לעשות דברים מצערים. כאשר אנו כועסים, אנו נוטים לומר או לעשות דברים שיכולים להזיק לאחרים, לפגוע ביחסינו עם האחר וברווחתנו. היאחזות בכעס דומה להרעלה עצמית.

הימנעות מכעס בראש השנה היא צעד קטן אך חיוני להבטחת שנה טובה ופוריה.

אנו חיים בעידן שבו יש הרבה כעס ופיצול, קל מאוד להיכנע לכעס ולתת לו להשתלט עלינו. עם זאת, אם אנו שואפים לשנה טובה ופוריה, עלינו ללמוד לנהל את כעסנו.

כעס הוא רגש טבעי, אך חשוב לבטא אותו בצורה נכונה. כאשר כעס עולה, חשוב לקחת צעד אחורה ולהירגע לפני שאנו מגיבים, לאחר ששבנו לעצמנו, אנו יכולים לטפל בשורש כעסנו באופן נכון. חשוב למצוא דרך לבטא את כעסנו מבלי לפגוע בעצמנו או באחרים.

שליטה בכעס היא ללא ספק אתגר, אך היא חיונית לחיים מאושרים, בריאים ופוריים.

ראש השנה היא תקופה של התבוננות עצמית. זוהי הזדמנות להרהר בשנה שעברה ולהציב כוונות ומטרות לשנה הבאה. אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שאנו יכולים לקבל בראש השנה היא לנהל את כעסנו.

על ידי כך, אנו סוללים את הדרך לשנה מלאה באושר והשפעה חיובית עלינו ועל העולם.

כאשר אנו יוצאים למסע של שיפור עצמי, נכוון בתפילותינו ובבקשותינו לשנה הבאה כי נמצא את הרצון ואת הכוח להימנע מכעס,

ובזכות הקבלה הזו הקב"ה ירחם ולא יכעס עלינו, ויכתוב אותנו בספר חיים טובים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר