נדיר

הגר"ד לנדו והגר"ב פוברסקי במכתב אישי ליהודי אנגליה

לקראת המגבית למען 'מטה החסד' של הרב אהרון אסייג שתיפתח היום באנגליה, הגר"ד לנדו והגר"ב פוברסקי פרסמו אגרת מיוחדת לקהילות הקודש בממלכה • כל הפרטים (חרדים, צדקה).

הגר"ד לנדו במכתב ליהודי אנגליה (צילום: יח"צ)

המגבית של 'מטה החסד' למען תושבי הדרום מקיפה את העם היהודי כולו ומרגשת יהודים מכל רחבי תבל. הבוקר מתפרסם מכתב מיוחד עליו חתומים מרנן ורבנן הגאון רבי דב לנדו שליט"א והגאון רבי בערל פוברסקי פרסמו אגרת מיוחדת לקהילות הקודש בממלכה שבה הם מרחיבים על חשיבות מפעלות הקודש של הרב אסייג, וקוראים לציבור להיות להם לעזר ולאחיסמך וחותמים כי "יש בזה מחיוב הצלת נפשות והחזקת תורה וקיומה".

המכתב מצטרף למכתב רבני לונדון שפורסם בשבוע האחרון שבו הם קראו לציבור היראים לתמוך במפוני הדרום. כזכור, בימים האחרונים עשרות מחשובי רבני סטמפורד היל מכלל הקהילות התאספו לכנס מיוחד על מנת לסייע ל'מטה החסד'. האסיפה אורגנה ע"י ידידי מטה החסד בלונדון, העסקנים הרב נתן בינדינגר הרב אברהם בר-חורין והרב אליעזר לעוו.

הכנס נערך כולו בסימן הצלת תושבי הדרום, ולרבנים הוצג המצב לאשורו כאשר משפחות רבות עדיין, כ-90 יום מאז המלחמה, עדיין לא שבו לבתיהם ומתמודדים עם קשיים באופן יומיומי. במהלך הכנס המיוחד הרבנים קיבלו סקירה מעמיקה על היקפי החסד של הארגון בחודשים האחרונים והוצגו המספרים המרגשים של התמיכות.

לנוכחים הוצג הסכום הבלתי נתפס של יותר מ-4 מיליון דולר שכבר חולקו לתושבי הדרום באמצעות שלל תמיכות. אם זה חכירת 180 דירות לתושבים מפונים, אם זה כוללים שהוקמו במקומות שונים אליהם פונו התושבים, כרטיסי מזון, ארוחות חמות, חוגים, אירועים, הפנינג, הפעלות, מימון בגד למשפחות ועוד.

בימים אלו נערכת התרמה אליה מתגייסים בעולם היהודי כולו במטרה לסייע למפעלות החסד העצומים של 'מטה החסד' בראשות הרב אהרון אסייג שליט"א. למגבית נרשמה התגייסות אדירה של ראשי הקהילות מכל אזור הדרום שבני קהילותיהם נעזרים באופן יומיומי ב"מטה החסד" לצד התגייסות יהודים משמעותית בריכוזים היהודיים ברחבי תבל, שעוקבים אחרי מהפכת החסד שמוביל הרב אסייג בדרום ומבקשים להיות חלק בקמפיין צ'רידי שנערך בימים אלו.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר