אאא

חב"ד מצטיינת בבניית מקוואות מפוארות, אבל כזה דבר עוד לא היה. ברמת שלמה בירושלים נחנך מקווה טהרה לגברים מהודר ומפואר ביותר.

המקווה הוקם בתוככי בניין "770" ברמת שלמה, הצופה על ירושלים רבתי. בבניין, שהפך ברבות השנים למוקד של תורה וחסד, פועל בית-כנסת חב"ד והיכל אירועים מרשים.

בניין "770" - העתק בית-המדרש של הרבי מליובאוויטש זצוק"ל, ממוקם במרכזה של קריית ליובאוויטש שברמת שלמה, הצופה על ירושלים רבתי. הוא נחנך לפני עשר שנים, ומאז הפך לאבן שואבת לחסידי חב"ד בירושלים.

בית-הכנסת חב"ד המפואר והמרווח שבבניין, והיכל האירועים שבקומת המסד, אכלסו בשנים האחרונות שורה של אירועים ציבוריים מרכזיים, והוא הפך מוקד של תורה תפילה והפצת המעיינות בירושלים.

"בית רבינו 770" משמש את קהילת חב"ד המתפתחת ברמת שלמה ובאיזורים הסמוכים, תחת הנהגתו של רב הקהילה הרב יוסף יצחק הבלין.

הידור מצווה

שנתיים ימים ארכה מלאכת המחשבת של הקמת המקווה. טובי בעלי המלאכה בארץ נשכרו לצורך בניית המקווה, ולא נחסך כל מאמץ להדר ולשכלל את המקום. ואכן התוצאה הסופית מדהימה כל רואה. המקווה החדש הוא המהודר ביותר והמפואר ביותר בארץ הקודש, ובוודאי אחד המהודרים והמפוארים ביותר בעולם היהודי.

שטח המקווה המשתרע על פני לא פחות מ-300 מטרים רבועים, מאכלס את כל קומת הקרקע של הבניין. מבואה מפוארת ומעוצבת מוליכה אל איזור המקווה. איזור המלתחות הוא רחב ידיים ויכול לאכלס כמאה וחמישים איש ברחבות. מקלחות מהודרות עשויות שיש משרתות את הטובלים, והמקלחות הפועלות באופן אוטומטי, אף הם בשיא הפאר וההידור.

את הבאים למקווה משמשים שני בורות טבילה רחבי ידים, שניבנו כמובן בשיטת "בור על גבי בור", על פי כל הדקדוקים וההידורים של אדמו"רי חב"ד. וויטראז'ים מפוארים מעטרים את קירות המקווה, והאווירה כולה היא של טהרה מרוממת רוח.

במקווה החדש המהודר והמפואר שולבו גם ה"מילה האחרונה" בתחום הטכנולוגיה. כל מערכות המקווה המסועפות הנם ממוחשבות ואלקטרוניות, ובלחיצת כפתור ניתן לשלוט על כל מערכות ההפעלה.