יום הדין של פוסק הדור: בחזרה ליום כיפור האחרון של הרב אלישיב

"נמשכת חולשתו של פוסק הדור, מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב, אשר מיום חמישי בלילה, מקבל אנטיביוטיקה לווריד דרך אינפוזיה. הגרי"ש אלישיב, השתתף בתפילות בקרוואן הסמוך לביתו, רק בליל יום כיפור, כאשר נטל חלק בתפילת 'כל נדרי' ובתפילת 'מעריב'" * כך נראה יום כיפור האחרון של מרן פוסק הדור הרב אלישיב זצוק"ל

יצחק רבינוביץ | כיכר השבת |
(צילום: שמואל דריי)

ערב יום הכיפורים, אנו חוזרים לדיווח שפורסם ב'כיכר השבת' במוצאי כיפור תשע"ב:

לקיים בנו חכמי ישראל: נמשכת חולשתו של פוסק הדור, מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב, אשר מיום חמישי בלילה, מקבל אנטיביוטיקה לווריד דרך אינפוזיה.

הגרי"ש אלישיב, השתתף בתפילות בקרוואן הסמוך לביתו, רק בליל יום כיפור, כאשר נטל חלק בתפילת 'כל נדרי' ובתפילת 'מעריב'.

במהלך היום, התקיים מניין תפילות בביתו של הגרי"ש ברחוב חנן 10 בשכונת מאה שערים בירושלים, לאחר שהגרי"ש לא יכל לצאת ולהשתתף בתפילות בקרוואן בשל חולשתו.

יצויין כי בכל מהלך יום הכיפורים, הגרי"ש היה מחובר לאינפוזיה, לצורך קבלת נוזלים בשל הזיהום בגופו, בגינו הוא מקבל גם אנטיביוטיקה.

במוצאי הצום, לאחר תפילת 'מעריב', התקיים מניין 'קידוש לבנה' בהשתתפות הגרי"ש אלישיב ברחבה הסמוכה לביתו. לאחריו, כתב הגרי"ש אות בספר תורה שיוכנס לישיבת "שלהבת התורה" במודיעין עילית בהנהלת הרב יעקב ולנשטיין, סגן ראש העיר.

הגרי"ש יצא מביתו גם לתפילת מנחה בערב יום כיפור. עוד דווח כי בכל מהלך יום כיפור שהו עם הגרי"ש בביתו, רופא יהודי ואח גוי, בכדי לתת מענה רפואי במידת הצורך.

בני ביתו של הגרי"ש מדווחים כי ניכרת הטבה במצבו של הגרי"ש אלישיב, אותה היה ניתן לראות גם במוצאי יום כיפור, בעת ה'קידוש לבנה', כאשר הגרי"ש תר בעיניו אחר הלבנה, ורק לאחר שראה אותה בבירור, בירך כשהוא עומד על רגליו לכל אורך הברכה.

***

שנה חלפה, הדור התייתם, מרן הלך לעולמו. כל נדרי, השנה, יהיה אחרת, שונה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר