מה קורה בזמן שמחתנו?

משמעות פנימית ועמוקה: את זה אתם חייבים לשמוע לפני סוכות

המשפיע רבי אשר פרקש מארגנטינה בשיעור מאלף ומיוחד לחג הסוכות, שבו צולל על פי תורת החסידות למשמעות הפנימית של זמן שמחתנו (חסידות)

הרב אשר פרקש | כיכר השבת |

עברנו את הימים הנוראים, ימי היראה של חציו הראשון של החודש ואנחנו נכנסים אל ימי השמחה – זמן שמחתנו. לא במקרה מרוכזים רוב חגי ומועדי ישראל בחודש תשרי – החודש השביעי שמושבע במועדות. חגי תשרי אינם רק אוסף של מועדים שהתקבצו אל חודש אחד בלוח השנה.

החגים מובילים אותנו כברת דרך בעבודת השם שתחילתה בחודש אלול, עובר דרך הימים הנוראים, וחותמה בימי השמחה – חג הסוכות ושמחת תורה. ישנה משמעות פנימית עמוקה ותהליך נפשי שאנו אמורים לעבור בימים אלו. מהו החוט המקשר בין כל חגי החודש?

מצוות חג הסוכות רבות ומגוונות – ישיבה בסוכה, נטילת ד' מינים ומצוות השמחה שאמנם קיימת בכל הרגלים – ושמחת בחגך, אך באה לידי ביטוי באופן מיוחד בחג הסוכות וכפי שהוא מוגדר בסידור התפילה: "זמן שמחתנו". מהי המשמעות הפנימית של כל מצווה כשלעצמה, מה הקשר בין כל מצוות החג כולן, ומה מייחד את השמחה של חג הסוכות?

תורת החסידות שמאירה כל פרט בחיינו ומגלה בהם רבדים עמוקים ונפלאים עושה סדר בשרשרת החגים ונותנת מבט מעמיק ומאיר לזמן שמחתנו ופרטי מצוותיו.

צפו בשיעורו של המשפיע הנודע מארגנטינה רבי אשר פרקש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר