"ללא נפגעים"

דיווח: הרוסים יירטו מל"ט בשמי צפון סוריה

על פי כלי תקשורת ערבים ירו הרוסים טילי נ"מ כנגד מל"ט שהתקרב לבסיס חיל האוויר הרוסי בסוריה "חמימים" ליד לטקיה. הרוסים אישרו את הירי. הרקע לא ידוע (העולם הערבי)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
טילי נ"מ בשמי סוריה (צילום: תקשורת ערבית)

על פי דיווחים בכלי תקשורת סוריים, רוסיה יירטה אמש (שני) ככל הנראה כלי טיס בלתי מאויש שהתקרב לבסיס חמימים הרוסי באזור לטקיה - בצפון מערב המדינה.

עצם בלתי מזוהה גרם להפעלת מערכות ההגנה האווירית הרוסיות ששיגרו לעברו טילים ולפי הודעת הצבא הרוסי - הצליחו ליירטו. נכון לרגע זה לא ברור מה הרקע לאירוע ומי המפעיל של המל"ט. "אין נפגעים או נזק", נמסר מהצבא הרוסי. "בסיס חמימים ממשיך לפעול כרגיל". לפי מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, נשמע קול נפץ עז במקום, ככל הנראה בשל הפעלת מערכות ההגנה הרוסיות שכאמור ירו טילים.

הרוסים החמירו בחודשים האחרונים את האבטחה על הבסיס לאחר שבסוף חודש דצמבר בשנה שעברה הושמדו לפחות שבעה מטוסים רוסיים בהפגזה של המורדים על בסיס חמימים. מדובר היה באובדן הצבאי הכבד ביותר לרוסיה, מאז שפתחה במתקפה האווירית בסוריה בסתיו 2015. רק חודש קודם לכן הודיעה רוסיה כי בסיס חמימים והבסיס הימי בטרטוס יהפכו להיות בסיסי קבע רוסיים בסוריה.

בסיס חמימים שליד לטקיה, אזור שנחשב למעוז העדה העלווית שאליה משתייכת משפחת אסד, שימש את הקמפיין האווירי הרוסי מאז החלה המדינה לתת תמיכה צבאית לאסד בספטמבר 2015 כך שהרגישות הרוסית לביטחונו גדולה.

על פי דיווחים בכלי תקשורת סוריים, רוסיה יירטה הערב (יום ב') ככל הנראה כלי טיס בלתי מאויש שהתקרב לבסיס חמימים הרוסי באזור לטקיה - בצפון מערב המדינה.

עצם בלתי מזוהה גרם להפעלת מערכות ההגנה האווירית הרוסיות ששיגרו לעברו טילים ולפי הודעת הצבא הרוסי - הצליחו ליירטו. נכון לרגע זה לא ברור מה הרקע לאירוע. "אין נפגעים או נזק", נמסר מהצבא הרוסי. "בסיס חמימים ממשיך לפעול כרגיל". לפי מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, נשמע קול נפץ עז במקום, ככל הנראה בשל הפעלת מערכות ההגנה הרוסיות.

בסוף חודש דצמבר בשנה שעברה הושמדו לפחות שבעה מטוסים רוסיים בהפגזה של המורדים על בסיס חמימים. מדובר היה באובדן הצבאי הכבד ביותר לרוסיה, מאז שפתחה במתקפה האווירית בסוריה בסתיו 2015.

לפי דיווחים, עשרה אנשי צבא נפצעו במתקפה של "קיצונים איסלאמיים". בהפגזה הושמדו לפחות ארבעה מטוסי קרב סוחוי 24, שני מטוסי קרב סוחוי 35 ומטוס תובלה אנטונוב 72, לצד מחסן תחמושת. חודש קודם לכן הודיעה רוסיה כי בסיס חמימים והבסיס הימי בטרטוס יהפכו להיות בסיסי קבע רוסיים בסוריה.

בסיס חמיימים שליד לטקיה, אזור שנחשב למעוז העדה העלווית שאליה משתייכת משפחת אסד, שימש את הקמפיין האווירי הרוסי מאז החלה המדינה לתת תמיכה צבאית לאסד בספטמבר 2015.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות