9 עובדים נפצעו

פיצוץ במפעל המייצר מל"טים במרכז איראן

פיצוץ אדיר נשמע במרכז איראן, במקום בו מיוצרים מל"טים, תשעה מעובדי המפעל נפצעו. החשד המרכזי, נפל על ישראל, וזאת לאחר נאומו בשבוע שעבר של ראש הממשלה (חדשות)

אלי דן | כיכר השבת |
נתניהו עם חלק ממל"ט איראני - בשבוע שעבר (צילום: קובי גדעון/ לע"מ • וידאו: רועי אברהם/ לע"מ, סאונד: בן פרץ/ לע"מ)

ימים ספורים לאחר שישראל טענה כי איראן מספקת מל"טים לחמאס בעזה. מתחם בו שוכן מפעל המייצר מל"טים איראניים התרחש פיצוץ אדיר.

הגרדיאן הבריטי מדווח כי בפיצוץ שאירע במוצאי שבת נפצעו לפחות תשעה עובדים של המפעל הפטרוכימי באיספהאן.

החברה לייצור מטוסים איראניים המייצרת מגוון כלי טיס ומל"טים עבור כוחות איראניים ופרו-איראנים. האיראנים לא דיווחו על נסיבות הפיצוץ.

אך החשודה המיידית הייתה ישראל, ראש הממשלה נתניהו, הציג בשבוע שעבר את שרידי מה שתיאר כמל"ט איראני שהופל לאחר שחדר לתוך המרחב האווירי של ישראל.

האירוע מתרחש על רקע ההתקדמות בשיחות הגרעין בין ארה"ב ואיראן מהשיחות עלו דיווחים סותרים בשאלה האם בכירים איראנים האריכו את ההסכם המעניק לפקחי הגרעין של האו"ם גישה לאתרי הגרעין של איראן למשך חודש נוסף.

הארכה זו קריטית על מנת לאפשר למתווכים בווינה זמן להשלים את השיחות על חידוש הסכם הגרעין.

כזכור, בשבוע שעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם שר החוץ של גרמניה הייקו מאס בקריה בת"א והאשים את איראן בשליחת מל"ט איראני לישראל. במהלך הפגישה, נתניהו הציג לשר מאס מל"ט איראני שזוהה והופל באזור עמק המעיינות לפני יומיים.

נתניהו עם חלק ממל"ט איראני - בשבוע שעבר ( רועי אברהם/ לע"מ, סאונד: בן פרץ/ לע"מ)

בתום הפגישה אמר נתניהו: "הייתה לי פגישה מאוד פרודוקטיבית עם השר מאס מגרמניה. הודיתי על עמדתה הבלתי מעורערת של גרמניה בתמיכה שלה בזכותנו להגנה עצמית. זה מגיע מהלב, ואני לא רק אומר את זה בשם הממשלה אלא בשם עם ישראל. אז תודה לך".

"בפגישתנו, תיארתי שבעוד שאנו נלחמים בחזיתות שונות, מי שעומדת מאחורי הרבה ממעשי התוקפנות האלה היא איראן. לא רק שאיראן תומכת לחלוטין בג'יהאד האסלאמי בעזה ונותנת לו את כל המימון, היא גם נותנת נשקים לחמאס וגם לחיזבאללה. הם מספקים את התשתיות שעליהן נשענים ארגוני הטרור בפעילותם."

"בזמן שאנו עסוקים בלחימה", הוסיף נתניהו והחל לדבר על המל"ט, "לפני כמה ימים, איראן שלחה מל"ט חמוש לתוך ישראל מעיראק או מסוריה. הכוחות האיראניים שיגרו מל״ט חמוש ,שכוחותינו יירטו בגבול בין ישראל לירדן. אני חושב שזה אומר הכל על הפטרון האמיתי של הטרור במזרח התיכון ובעולם – איראן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר