התערב במכרז

עבאס רוצה שותפות? מנע הטבות לחיילי צה"ל בדרום

יו"ר רע"מ מנסור עבאס מציג את עצמו ככזה שרוצה להגדיל את השותפות בין ערבים ליהודים. האמנם? בהקלטות שנחשפו היום ברשת ב', עולה כי עבאס התערב במכרזים נגד חיילים בדואים (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מנסור עבאס (צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)

יו"ר רע"מ חבר הכנסת מנסור עבאס, מציג את עצמו בשנתיים האחרונות, כאחד שרוצה לפעול לטובת אחדות בין ערבים ליהודים ולדאוג לשילובם של הערבים באוכלוסייה. אך כעת מתברר שמתחת לפני השטח, הוא פועל נגד חיילי צה"ל בדואים.

בהקלטות שפרסם היום (חמישי) זאב קם ב'רשת ב', נשמע ראש הרשות לפיתוח הבדואים בנגב, יאיר מעיין, מתאר באופן שאינו משתמע לשתי פנים את עוצמת ההשפעה שהיתה לעבאס.

בהקלטה מספר מעיין על מכרז של 400 יחידות דיור, במתחם 6 ברהט, שיצא בשנה שעברה. מתוך כלל הדירות, שליש היו מיועדות עבור חיילי צה"ל בדואים.

ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן, פנה למנסור עבאס, כדי שיתערב וימנע את המכרז לחיילים ועבאס אכן התערב ופנה ללשכת ראש הממשלה דאז נפתלי בנט ולמזכיר הממשלה שלום שלמה.

ההקלטה של יאיר מעיין: "ראש העיר רהט כתב בפייסבוק כי לאחר מאמצים, ופנייה לח"כ מנסור עבאס, לא תהיה עדיפות לחיילים ברהט. ובמקום 30 אחוז הורדנו את זה ל- 10 אחוז".

עבאס פנה כאמור למשרד ראש הממשלה ולמזכיר הממשלה שלום שלמה וכתוצאה מכך בוטלה ההטבה לחיילים. במנהל מקרקעי ישראל טוענים שהם דאגו להוסיף עוד קרקעות בהמשך וכך למעשה להחזיר את ההטבה לחיילים. אך בשלב זה, כך לטענת מעיין, ניסה ראש העיר רהט להפחית את מספר הקרקעות לחיילים ואף התקשר בנוכחותו למנסור עבאס.

ממשרד רה"מ נמסר בתגובה: "שקר וכזב. מזכיר הממשלה כלל לא עסק בנושא זה, וגם לא התקיימה שום שיחה בינו לבין ח"כ מנסור עבאס או יאיר מעיין בנושא הנטען".

תגובת ראש העיר רהט פאיז אבו סהיבן: "יאיר מעיין שקרן. ביקשתי שיתנו קרקעות גם לבדואים מרהט שהם מעל לגיל 40".

תגובת יאיר מעיין: "אני גאה בעמידתי האיתנה לצידם של האחים לנשק הלוחמים הבדואים ובשמירה על זכויותיהם כפי שקבעה הממשלה".

תגובת מנהל מקרקעי ישראל: "מדובר בדברי הבל של יאיר מעיין אשר התמודד בשעתו על תפקיד מנהל רשות מקרקעי ישראל ונפסלה מועמדתו בין היתר מאחר ולא עמד בתנאי הסף לתפקיד. לגופו של עניין, אכן התנהל שיח בין רשות מקרקעי ישראל, משרד הבטחון וראש העיר בנושא. כחלק מהמאמץ להגדלת היצע הדיור, הציע מנהל מרחב דרום להגדיל מחד את היקף השיווק ומאידך לשמור על שיעור הזכאות לחיילים. תנאים אלה אף עוגנו בהחלטת הנהלת רשות מקרקעי ישראל".

מלשכת בנט ומלשכת מנסור עבאס לא הגיבו לנאמר בכתבה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר