הותר לפרסום

מטענים מאיראן וקשר לחיזבאללה: אלו החשודים שהוגש נגדם כתב אישום | פרשיית הברחת הנשק נחשפה

אזרחים ישראלים מכפר קאסם ומלוד, נעצרו לפני יותר מחודש והוגש נגדם כתב אישום, לאחר שהופעלו כתשתית מבריחי אמל״ח והופעלו על ידי חיזבאללה. נתפסו ברשותם שני מטעני חבלה מתוצרת איראן | כל הפרטים (חדשות בארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |

הותר לפרסום היום (חמישי) על ידי שב"כ, כי במסגרת פעילות משותפת של שב"כ, משטרת ישראל וצה״ל, נעצרו במהלך חודש יולי מספר אזרחים ישראלים, תושבי כפר קאסם ולוד, בחשד לקבלת אמל"ח רב ואיכותי. ברשותם אותרו שני מטעני חבלה מתוצרת איראנית ואמל"ח רב נוסף.

בפשיטה של לוחמי שב"כ, ימ"מ ומג״ב על מתחם מגורים בלוד אותרו אזרחים ישראלים נוספים שהתכוונו להשתמש באחד מהמטענים האמורים, למטרות פליליות.

מהחקירה בשב"כ עלה, כי חיזבאללה פעל לגיוס והפעלה של תשתית מבריחים בישראל לטובת קליטת אמל"ח חריג והפצתם לגורמים שונים, בהם גורמים פליליים.

אלו החשודים שנעצרו

1. גלאל חרסא - אזרח ישראלי, תושב כפר קאסם, בן 28.

2. אחמד עיסא - אזרח ישראלי תושב כפר קאסם, בן 30.

3. מוחמד עיסא - אזרח ישראלי תושב כפר קאסם, בן 39.

4. נוח עאסם - אזרח ישראלי, תושב לוד בן 30.

היום הוגשו כנגד הארבעה כתבי אישום בפני ביהמ״ש המחוזי (מרכז) באשמת עבירות נשק ושב"כ כאמור התיר לפרסם את פרטי המקרה.

גורם בכיר בשב״כ מבהיר: "פרשיה זו ממחישה פעם נוספת את המאמצים של גורמי טרור מחיזבאללה ומאיראן לנצל את אזרחי ישראל הערבים לפעילות ביטחונית כנגד המדינה. כמו כן עלה בחקירה כי התפר בין הביטחוני לפלילי הינו דק ביותר".

עוד מסר אותו גורם: "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בנחישות לאיתור וסיכול של כל כוונה להחדיר אמל"ח מצד איראן וחזבאללה וינקוט את כל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לסכל פעילות המסכנת את ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה וימצה את הדין עם הגורמים המעורבים. פרשיה זו מביאה לידי ביטוי את העיסוק הגובר של שב״כ בתחום האמל״ח וזליגתו הן לתחום הביטחוני והן הפלילי. השירות ימשיך הרחבת עיסוקו בתחום זה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר