שב"כ מעדכן: ניסיון הברחת חומר הנפץ - בוצעה בהכוונת חמאס

מחקירת שב״כ עולה, כי הברחת האמל״ח בכרם שלום בוצעה בהכוונת חמאס מרצועת עזה | לפי גורם ביטחוני בכיר: "הניצול הציני של גורמי חמאס בציר העברת הסחורות מרצועת עזה, פוגעת באופן ישיר במרקם החיים הסדיר של תושבי רצועת עזה" (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
החשודים (תקשורת שב"כ)

במהלך בידוק סחורות במעבר כרם שלום, לפני כשבועיים, איתרו במעבר, הבודקים הביטחוניים של רשות המעברים במשרד הביטחון, כי בתוך משטח של ביגוד הוטמן חומר נפץ תיקני מסוג C4, וכן 10 נפצים.

בעקבות איתור חומר הנפץ במעבר כרם שלום, בוצע תחקור מעמיק של שב״כ בשיתוף כוחות ביטחון נוספים אודות הגורמים המעורבים במשלוח.

במסגרת תחקור האירוע עלה, כי המשטח נשלח על ידי חברת שינוע מרצועת עזה, בשם "אלקדסיה" אשר מעבירה בשגרה סחורה מרצועת עזה עד למעבר כרם שלום וכן זוהתה מעורבותה של תושבת רצועת עזה בשם מי מנצור אשר הייתה קשורה לשילוח הסחורה למעבר.

עוד זוהה כי בהברחת חומרי הנפץ היו מעורבים ערפאת נתשה, שמוצאו מחברון, ומחמד אבו עווד, שמוצאו משכם אשר גורשו לרצועת עזה במסגרת עסקת שחרור האסירים.

על פי הערכת שב"כ, קשרים אלה מצביעים כי השניים (ערפאת נתשה ומחמד אבו עווד) מעורבים בשילוח המטען החריג, ויש בכך להצביע על 'טביעת האצבע' של המגורשים ו'מטה הגדה' של חמאס. "מדובר בחומר נפץ תקני שהגעתו עלולה לאפשר לגורמים שיחזיקו בו לממש פיגועי תופת", נמסר משב"כ.

גורם ביטחוני אמר הצהריים: "הניצול הציני של גורמי חמאס בציר העברת הסחורות מרצועת עזה, פוגעת באופן ישיר במרקם החיים הסדיר של תושבי רצועת עזה ואיו״ש. אותם אזרחים הם אלה אשר משלמים את המחיר הכבד והמיידי של סגירת המעבר, הפגיעה הכלכלית הכרוכה בכך והחמרת מתן האישורים לסחורות עתידיות".

עוד נמסר מטעם אותו גורם: "כוחות הביטחון ימשיכו בבידוק המחמיר לאיתור כל ניסיון פגיעה בביטחונה של ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות