הרס ועשרות סקרנים

כך נראה הבוקר המתחם ברפיח שממנו חולצו החטופים | צפו

סקרנים עזתים רבים הגיעו הבוקר למתחם ברפיח שבו הוחזקו שני החטופים שחולצו הלילה במבצע דרמטי בידי הלוחמים הישראלים | בתקשורת הפלסטינית מזכירים את המקום כ"בתי אזרחים שנהרסו" מבלי להזכיר את הפעולה של צה"ל | כך זה נראה (מלחמה)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
המבנה שבו הוחזקו החטופים, כפי שנראה הבוקר (צילום: לפי סעיף 27א)

למבנה ההרוס ברפיח, לא הרחק מחאן יונס, שממנו חולצו במהלך הלילה שני החטופים הישראלים בחיים, במבצע הירואי ודרמטי - הגיעו הבוקר (שני) עשרות סקרנים עזתים.

בתיעוד מהמקום, נראה ההרס הרב במבנה בן שני הקומות. בתקשורת הפלסטינית מזכירים את המקום כ"בתי אזרחים שנהרסו" מבלי להזכיר את הפעולה של צה"ל.

הצהרת דובר צה"ל

דובר צה"ל דניאל הגרי נשא הבוקר הצהרה לתקשורת, ובה התייחס למבצע הדרמטי: "מדובר במבצע חילוץ מורכב תחת אש בלב רפיח, על בסיס מודיעין רגיש ואיכותי מאוד של אגף המודיעין ושירות הביטחון הכללי.

"היחידה המבצעית של השב"כ, יחידת הימ"ם של המשטרה, פיקוד הדרום יחד עם כוחות אוגדה 98, שייטת 13, חטיבה 7 של השריון בפעולה מקצועית ומדויקת. הייתה כאן מעטפת אווירית שלוותה בגל תקיפות של חיל האוויר יחד עם פיקוד הדרום. זה מבצע שנערכנו אליו זה זמן, נעשׂו ההכנות הנדרשות והמתנו לתנאים שיאפשרו להוציא אותו לפועל".

הוא הוסיף: "לפנות בוקר, בשעה 01:49, הכוחות המיוחדים פרצו לְמבנה בלב רפיח. שם בקומה השנייה, הוחזקו לואיס וּפרננדו, בידי מחבלים חמושים של החמאס, ששהו במבנה ומחבלים ששהו במבנים הסמוכים. מרגע הפריצה באש לדירה, לוחמי הימ"ם חיבקו והגנו בגופם על לואיס וּפרננדו, והחל קרב נועז וחילופי אש כבדים, בכמה מוקדים במקביל, עם מחבלים רבים. 

"כבר בשעה 01:50, החלה לפעול מעטפת אש אווירית שנוֹהלה על ידי חיל האוויר ופיקוד הדרום, כדי לאפשר לַכּוֹחַ לנתק מגע ולפגוע במחבלי החמאס במרחב.  בשלב זה הלוחמים שולפים את לואיס ואת פרננדו מהדירה וּמחלצים אותם תחת אש, בליווי כוחות צה"ל שנותנים להם הגנה במרחב עד אשר הם מַגיעים לאזור הבטוח.

"שם, באזור הבטוח, הם עברו בדיקה רפואית ראשונית על ידי הכוחות בַּשטח, והוסקו בְּמַסוק עם לוחמי 669 להמשך טיפול רפואי בַּמרכז הרפואי שיבא בתל השומר, שם פגשו בהתרגשות גדולה את משפְּחותיהם.

"הרמטכ"ל היה יחד עם ראש השב"כ והמפכ"ל בחפ"ק של השב"כ, יחד עם מפקדים נוספים. משם הם קיבלו החלטות, עקבו וּפִֿיקדו על הכוחות במבצע. ראש הממשלה ושר הביטחון גם כן הגיעו לחפ"ק במהלך הלילה וליוו את המבצע. זה היה לילה מתוח מאוד ומרגש מאוד".

דובר צה"ל, הבוקר
החטופים שחולצו (צילום: באדיבות המשפחות)

הגרי ציין: "מבצע כזה התאפשר בזכות ההקרבה הגדולה של הלוחמים בְּסדיר וּבְֿמילואים לאורך המלחמה, בפרט מי שנפלו ונפצעו בקרבות. ללא המאמץ וההקרבה שלהם לא היינו מַגיעים לרגע הזה.

"לצד ההתרגשות, גם הבוקר לאחר מבצע החילוץ המוצלח הזה, אנחנו לא שוכְחים לרגע שבעזה עדיין מוחזקים 134 חטופות וַחַטופים.

"אני רוצה לפנות אל החטופות והחטופים הבוקר: אם אתם שומעים אותי, דעו שאנחנו נחושים מאוד להשיב אתכם הביתה. ואנחנו לא נחמיץ אף הזדמנות להביא אֶתכם הביתה.

"ביקרתי אתמול בני משפחת יעקב מניר עוז שאביהם, יאיר, עדיין חטוף. בִּתו, שיר, אמרה לי, שמאז שבעה באוקטובר, חייהם הפכו להיות יממה אחת ממושכת של זריחות אין-סופיות ושקיעות אין-סופיות. המשפט שלה נחקק בי. עבור 134 משפחות השמש עדיין לא זרחה. הבוקר הזה יש שתי משפחות שהשמש שלהן זרחה ליום חדש. אנחנו נמשיך לעשות כל מאמץ להחזיר את כל החטופים הביתה". 

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר