NUYH NRHBDR  www..  אבי אילסון..  אבי סלומון
גונן שגב בבית המשפטגונן שגב הודה בריגול לאיראן ויישב בכלאדניאל הרץ10
הסדר טיעון עם השר לשעבר, גונן שגב, שהואשם בריגול למען איראן. שגב הודה בהאשמות נגדו ויירצה ככל הנראה 11 שנה בכלא. שגב כבר ישב בעבר בכלא על הברחת סמים (משפט)
ביה"ד דחה טענת אישה שאמרה: לא הבנתיביה"ד דחה טענת אישה שאמרה: לא הבנתידניאל הרץ3
בית הדין הרבני במסר לפרקליטים ולצדדים המבקשים ביטול הסכמי גירושין. בפסק דין של ביה"ד הרבני בת"א קובעים הדיינים כי לא ניתן לבטל הסכמים בטענת 'לא הבנתי' (משפט)
שרה נתניהובעקבות 'חוות דעת': נתניהו תינצל מאישום?אלי רוטמן7
שלושה קשיים משפטיים משמעותיים גילתה לאחרונה עו"ד ליאת בן ארי מהפרקליטות, ואלו עשויים למנוע את העמדתה לדין של רעיית ראש הממשלה - לפחות בפרשה אחת (חדשות)
מנדלבליט ונתניהודיווח: החלטות בתיקי רה"מ - לפני הבחירותקובי רוזן5
היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט מתכוון לפרסם את החלטתו באשר לתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו עוד לפני הבחירות: "חובתנו לציבור שהולך לבחירות" (חוק ומשפט)
איתמר בן גבירנפסלו הודאות הנער על הצתת כנסייהדניאל הרץ7
בית משפט המחוזי מרכז בלוד החליט לפסול את כל הודאות הנער הנאשם בהצתת כנסיית דורמציון וזאת בשל הדרכים הפסולות. עו"ד בן גביר: גם לנערי גבעות יש זכויות יסוד (בארץ)
זירת הרצחרוצח התיירת ברכבת הקלה הורשע ברצחדניאל הרץ
בעקבות הסדר טיעון הואשם ג'מאל תמימי ברצח התיירת האנה בלדון. הרקע למעשה הוא מחלת הנפש של תמימי וההסדר אושר בעקבות החלטת משפחתה לא להתנגד (חוק)
עו"ד שרונה תגרהקשר בין מחלות חורף לזכאות לקצבת ביטוח לאומיעו"ד שרונה תגר1
מחלות רבות נוטות להחמיר בחודשי החורף, אחת מהן היא מחלת האסטמה. בעוד שמבוגרים מסוגלים לטפל בעצמם בזמן התקף – ילדים צעירים מתקשים לעשות זאת ויכולים להיות זכאים לקצבת ביטוח לאומי בשל כך (חוק ומשפט)
מנדלבליט עם נתניהובגלל הבחירות: מנדלבליט לא יחליט על ביביאלי רוטמן1
ספקולציות רבות הופרחו באשר לרצון האמיתי של נתניהו בהקדמת הבחירות, כפי שהוחלט היום, אך יתכן והמניע האמיתי שלו הוא בכלל בזירה המשפטית בה הוא מסובך (ארץ)
החייל שיידה אבנים - יעשה עבודות שירותהחייל שיידה אבנים - יעשה עבודות שירותדניאל הרץ1
שלושה יהודים יידו אבנים על רכבים ערבים, לפני ארבע וחצי שנים במהלך מחאה על המצב הביטחוני, ביהמ"ש פסק כי הם ירצו רק עבודות שירות ואחד מהם אף ללא הרשעה (משפט)
עוה"ד ד"ר יחיאל וינרוט, ליאב איינס, ואושר רובינגרבית המשפט העליון קיבל חלקית את ערעור המתמחיםדניאל הרץ11
בית המשפט העליון קיבל חלקית את הערעור שהגיש יחיאל וינרוט יחד עם שותפיו, והכריע שתשובה נוספת במבחן ההסמכה ל'עריכת דין' תיחשב נכונה באחת השאלות (משפט)
הליך גישור או בית משפט?  המומחים עוניםהליך גישור או בית משפט? המומחים עוניםכיכר השבת
מהי הדרך העדיפה לפתרון סכסוכים? האם מלחמה בבית המשפט ללא פשרות או הגישה להליך גישור פורמלי שמאפשר פתיחות רבה יותר? עורכי הדין עונים ל'כיכר השבת' (משפט)
השופטת חוי טוקרהשופטת שחררה את הנער שנאזק באלימותקובי רוזן10
"לא קם החשד כי בוצעה עבירה או כי עומדת להתבצע עבירה, וממילא שמעצרו של המשיב שלא כדין ורק מפני כך דינו שחרור", קבעה השופטת חוי טוקר והורתה על שחרורו (בארץ)
האם המלצות המשטרה יביאו לכתב אישום?האם המלצות המשטרה יביאו לכתב אישום?כיכר השבת3
עורכי הדין הפליליים המובילים בתחום מביעים את דעתם ל'כיכר השבת' על המלצות המשטרה בתיק 4000 כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו (חוק ומשפט)
אילוסטרציהנדחתה תביעת הרופא ששלוש בנותיו נהרגודניאל הרץ4
ביהמ"ש המחוזי בב"ש דחה את תביעת ד"ר עז-אלדין אבו-אלעיש נגד משרד הביטחון, בגין האירוע בו נהרגו 3 בנותיו ואחייניתו, ואחרות נפצעו, במבצע 'עופרת יצוקה' (אקטואליה)
מצולמים: מימין – עו"ד אושר רובינגר, ד"ר יחיאל וינרוט ועו"ד ליאב איינסעו"ד וינרוט יערער לעליון על מבחני הלשכהכיכר השבת22
עו"ד יחיאל וינרוט, בנו של יעקב וינרוט ז"ל נבחר לייצג את המתמחים שנכשלו בבחינת לשכת עורכי הדין בערעור לבית המשפט העליון בבקשה לפסול כמה שאלות במבחן (משפט)
הפרקליטות תערער על זיכוי המחבל מרצחהפרקליטות תערער על זיכוי המחבל מרצחדניאל הרץ
בית המשפט הצבאי זיכה את המחבל מהפיגוע בו מצא את מותו אליאב גלמן הי"ד מעבירת רצח, הפרקליטות הודיעה על כוונתה לערער כנגד ההחלטה. משפחתו זועמת (חוק ומשפט)
ענבל אור. ארכיוןכתב אישום בכפוף לשימוע נגד ענבל אורקובי רוזן3
הפרקליטות הודיעה לענבל אור כי הוחלט להגיש נגדה כתב אישום, בכפוף לשימוע 7 במרכז החשדות: העלמת רווחים בסך מאה וחמישים מיליון שקל • אור: "נעשה כאן עוקץ" (אקטואלי)
אילוסטרציהפרשת 'עוקץ רכבי היוקרה': עצור בבני ברקכיכר השבת
חקירת מקרה ההונאה נמשכת, ובמשטרה שבים וקוראים לכל מי שחושב שנפל קורבן באופן דומה או נפגע מדפוס פעולה זהה, להגיש את תלונתו בתחנת המשטרה הקרובה (משפט)
ההאקר בבית המשפטעונשו של ההאקר האוטיסט: 10 שנות מאסרכיכר השבת5
ההאקר מאשקלון, שהטיל אימה על מוסדות יהודיים בארה"ב ועל מטוסים, ירצה 10 שנות מאסר וישלם קנס בסך 60,000 ש"ח • ההורים זעמו: "הילד אוטיסט עם גידול בראש" (משפט)
עו"ד שרונה תגרתביעות לביטוח לאומי שחשוב להגיש בין חנוכה לפסחעו"ד שרונה תגר
חלק מהייצוג המשפטי בתביעות ביטוח לאומי נוגע גם לשאלת עיתוי הגשת התביעה. רבים אינם מודעים לשאלת העיתוי והדבר עלול לפגוע בסיכויי הגשת התביעה שלהם (חוק ומשפט)
אילוסטרציהתרופה נגד אפילפסיה גרמה למום קשה מאדכיכר השבת
תביעת ענק הוגשה נגד קופ"ח מאוחדת לאחר שלאישה ניתנה תרופה נגד אפילפסיה שגרמה למום קשה בעמוד השדרה של התינוקת מוגבלות שכלית ולנכות של מאה אחוזים (משפט)
אילוסטרציה20 חודש מאסר למחבל ש"איסלם" 2 בחוריםדניאל הרץ4
ביהמ"ש המחוזי בירושלים גזר על ערבי שתקף שני אחים יהודים, היכה אותם ואילץ אותם לומר פסוקי התאסלמות בכפייה מאסר בפועל, קנס כספי ופיצויים על סך 24,000 ש"ח (משפט)
אליאב גלמן הי"דהמחבל שהביא למות גלמן הורשע בהריגהדניאל הרץ5
מקומם: אליאב גלמן הי"ד נהרג בטעות מאש כוחות צה"ל לעבר מחבל בגוש עציון. המחבל שהתקרב למקום עם סכין וגרם למותו של גלמן הורשע בביהמ"ש בהריגה בלבד (משפט)
הדגמת עינויים של אנשי הימיןבג"צ לשב"כ: חשפו את ההנחיות לעינוייםדניאל הרץ3
בעקבות סגירת תיק של אסיר ביטחוני שהתלונן על עינויים נגדו ועתירה שהוגשה לבג"צ בנושא הורה בג"צ לשב"כ לחשוף את ההנחיות המיוחדות הנוגעות לעינויים (חוק משפט)
יצחק פינדרוסהמדינה לבג"צ: לדחות את העתירה, לא לאשר את פינדרוסישי כהן88
פרקליטות המדינה הגיבה לעתירת יצחק פינדורס המבקש מבג"צ לאפשר לו להתמודד על ראשות העיר אלעד: "דין העתירה להידחות על הסף". מחר בבוקר: הדיון בבג"צ (בארץ)
7.5 שנות מאסר למי שתכנן לחטוף חיילים7.5 שנות מאסר למי שתכנן לחטוף חייליםדניאל הרץ3
בית המשפט גזר 7.5 שנות מאסר על אחד מחברי החולייה שתכננה לחטוף חיילים ולפגוע בהם כמחאה על ההחלטה להוציא את התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק (חוק ומשפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
ייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטבית
עו"ד אילן הלפרין
ייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטבית
ד' באלול תשעט
מקרים הפתוחים לפרשנות מחייבים עו"ד
עורכת הדין שרונה תגר
הקשחה של ממש בפרשנות הוועדות הרפואיות
י"ד באייר תשעט