j,ubv  איילה גיאת  איילת שקד
המדינה עיקלה מעל מיליון שקל מהרש"פהמדינה עיקלה מעל מיליון שקל מהרש"פדניאל הרץ2
המדינה עיקלה למעלה ממיליון ש"ח מכספי המיסים של הרשות הפלסטינית לטובת משתפי פעולה עם ישראל, שעונו קשות על ידי הרשות הפלסטינית בשל פעילותם (חוק ומשפט)
הותר לפרסום: העובד שפוטר ופינטז על הוןהותר לפרסום: העובד שפוטר ופינטז על הוןדניאל הרץ1
ההותר לפרסום שמו של המתכנת הישראלי שגנב תוכנות ביטחוניות מהמעסיקה שלו לשעבר, חברת NSO וניסה למוכרם לגורמים זרים ברשת בתמורה למיליוני דולרים (משפט)
אילוסטרציהנכוותה בגיל 5 ותקבל 280 אלף ש"ח פיצוייםדניאל הרץ2
בת 16 ממשפחה חרדית באשדוד שנכוותה בביתה ממיחם לפני 11 שנה קיבלה פיצוי של כ-280 אלף ש"ח מביטוח תלמידים, זאת לאחר שהגישה תביעה נגד חברת הביטוח (חוק ומשפט)
אלישבע חייבטוב הבוקר בבית המשפטאחרי 7 שנים בכלא: העליון זיכה את ה'רוצח'דניאל הרץ6
אלישע חייבטוב הורשע ברצח בשנת 2011 וריצה 7 שנות מאסר, אך בית המשפט העליון החליט על זיכויו בשל הודאה שנלקחה ממנו שלא כדין. הוא צפוי לתבוע פיצויים (משפט)
שי סימוןהאסיר שדרס וחזר בתשובה צפוי להשתחררקובי רוזן13
שי סימון, המרצה 14 שנות מאסר לאחר שדרס את מיטל אהרונסון ונמלט מהזירה ומאז הרשעתו חזר בתשובה והפך לחסיד חב"ד, צפוי להשתחרר לאחר 10 שנים בכלא (אקטואלי)
הגר"י יוסףועדה מיוחדת תפקח על הראשל"צ בכשרותקובי רוזן6
ועדת משנה מיוחדת תפקח על עבודת הגר"י יוסף במסגרת האחריות שקיבל על הכשרות וזה בשל חשש לניגוד עניינים עם בד"צ 'בית יוסף', כך החליטה המשנה ליועמ"ש (חוק ומשפט)
ישראל זינגרנסגר תיק החקירה נגד ראש עיריית רמת גןאבי רבינא3
אחרי שנעצר ונחשד בעבירות שחיתות, פרקליטות המדינה הודיעה לראש עיריית רמת גן ישראל זינגר כי התקבלה ההחלטה לסגור את תיק החקירה נגדו (חוק ומשפט)
ניצב דורון ידיד'מצלמות המהירות אמינות וחוזרות לשימוש'יוחנן בלייך5
לאחר שמשטרת התנועה נקראה להפסיק את מתן הקנסות לנהגים שתועדו במכמונות המהירות, מצהיר מפקד משטרת התנועה, דורון ידיד, כי נגמרו החגיגות (חדשות, חוק ומשפט)
אופירה חייםהמשטרה חשפה את פרטי רצח אופירה חייםכיכר השבת7
בעלה לשעבר הודה במעשה ואף שחזר את הרצח • כתב אישום יוגש נגדו ומעצרו הוארך עד לתום ההליכים • פרטי הרצח נחשפים (משטרה)
מאיר תורג'מןכתב אישום נגד מאיר תורג'מן: שוחד וגניבהקובי רוזן3
הפרקליטות צפויה להגיש, בכפוף לשימוע, כתב אישום חמור נגד סגן ראש העיר ירושלים מאיר תורג'מן. החשדות המרכזיות: שוחד, מרמה, הפרת אמונים וגניבה בידי מורשה (חוק ומשפט)
93% מהנאשמים בישראל מורשעים לבסוף93% מהנאשמים בישראל מורשעים לבסוףכיכר השבת3
עורכי דין פליליים מהשורה הראשונה מסבירים ל"כיכר השבת" על פרטי דו"ח הסניגוריה הציבורית בישראל. מדוע רבים כל כך מורשעים ומהי תמונת המצב האמיתית בישראל (חוק ומשפט)
המנוח, ראובן שמרלינגמאסר עולם לשני רוצחי ראובן שמרלינג הי"דיוחנן בלייך2
יוסף כמיל ומוחמד אבו אלרוב הואשמו ברצח מעסיקם, ראובן שמרלינג מהיישוב אלקנה, בכפר קאסם, ובשהייה בלתי חוקית • השניים ירצו מאסר עולם ויפצו את המשפחה (חוק ומשפט)
אילוסטרציההקבלן החשוד בחטיפה: "גם לי יש ילדים"יוחנן בלייך
אחמד אל-נקיב, שנעצר בימים האחרונים לאחר שנחשד במעורבות בחטיפת כרים ג'ומהור בן ה-7 בקלנסווה, הכחיש כל קשר לחטיפה • "אני לא מסוגל לחטוף", טען (חוק ומשפט)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה"הרב" הקונסרבטיבי עוכב על עריכת חופותיוחנן בלייך9
בשעה 05:00 בבוקר דפקו שוטרים על פתח ביתו של דב חיון, "רב" קונסרבטיבי שבית הדין הרבני בחיפה התלונן נגדו בטענה כי סידר חופה ללא אישור, כפי שהחוק מחייב (משטרה)
השופטת פוזננסקי-כץ ותכתובת המסרוניםהשופטת שהדליפה לחוקר הודחה מתפקידהאלי רוטמן12
פרשת המסרונים: רונית פוזננסקי קיבלה את העונש הכבד ביותר שיכול ביה"ד למשמעת לשופטים להטיל, הדחה מיידית מתפקידה, בעקבות הפרשה שהסעירה את המדינה (משפט)
הכניסה לכלא מעשיהו. ארכיוןגם 9 חודשי מאסר יומרו לעבודות שירותישי כהן
מליאת הכנסת אישרה את הצעת חוק העונשין של ח"כ אחמד טיבי הקובעת כי תוארך תקופת המאסר שניתן יהיה להמיר בעבודות שירות לתשעה חודשים. 79 ח"כים תמכו (אקטואליה)
עישון סיגריה סיגריותאושרה בוועדה: הצע"ח נגד פרסומות לעישוןצבי זרחיה, כלכליסט4
זאת, למעט חריגים מצומצמים בעיתונות המודפסת בצמוד למודעת אזהרה. בנוסף יוטלו הגבלות על שיווק כולל הצגת מוצרי עישון ותאסר גם מכירת הסיגריה האלקטרונית ג'ול (חוק)
ביהמ"ש העליון: הקטין מדומא ישוחרר לביתוביהמ"ש העליון: הקטין מדומא ישוחרר לביתודניאל הרץ1
מכה לפרקליטות: בית המשפט העליון קבע כי הקטין מפרשת דומא, שנמצא במעצר כבר שנתיים וחצי, ישוחרר למאסר בית בביתו, לנוכח פסילת חלק גדול מהראיות נגדו (חוק ומשפט)
אביו הנרצחים בדומא, הבוקר בבית המשפטבית המשפט שחרר את הקטין מפרשת דומאקובי רוזן10
בית המשפט המחוזי בלוד הורה לשחרר את הקטין העצור בחשד למעורבות ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא. סמוטריץ': "בית המשפט מתחיל היום בתיקון עוול קשה" (ארץ)
אילוסטרציהנפל לבור - העירייה תפצה ב-380 אלף ש"חיוחנן בלייך2
צעיר שנפצע בשנת 2005 לאחר שמעד סמוך לגינת משחקים בירושלים, יפוצה על ידי העירייה למרות שלא היא בעלת האתר - זאת מכיון שלא תיחמה את האזור בשילוט (חוק ומשפט)
רגעיה האחרונים של הנרצחת, כפי שפוענחו ע"י המשטרהרוצחי דבורה הירש לעיני ילדיה: מ"חמולת זגורי"קובי רוזן4
המשטרה התירה היום לפרסום, כי יניב זגורי ושני חברים נוספים בארגון הפשע שלו, חשודים בחיסול אשת עד המדינה טל קורקוס בבאר שבע, לעיני ילדיה, בפיצוץ מטען חבלה (בארץ)
אחת הספינות שעוקלוצו עיקול זמני הוטל על 2 ספינות פלסטיניותדניאל הרץ
ביהמ"ש המחוזי בירושלים הטיל עיקול על שתי ספינות פלסטיניות שעל פי ההערכות אמורות להיות מועברות לידי החמאס בעזה שיעשה בהן שימוש למטרות טרור (חוק ומשפט)
השופט חנן מלצרדרמה: בג"צ עצר את הבחירות לרב העיר לודישי כהן21
הפרקליטות הודיעה כי אינה מתנגדת להמשיך את קיום הליך הבחירות לרב העיר לוד, אך שלושה שופטי בג"צ קבעו היום כי יש לעצור את הליך הבחירות עד להחלטה סופית (חוק ומשפט)
קרית שומרי אמונים בירושלים"שומרי אמונים" תעביר את הדירה בטאבוכיכר השבת5
בית המשפט הורה לחייב את 'שומרי אמונים' להעביר באופן רשמי בטאבו דירה שמכרו בשנת 1961 לידי הקונה זאת לאחר שנים ארוכות של התחמקויות מצידה של החברה (חוק ומשפט)
למצולם אין קשר לנאמר בידיעה. אילוסטרציהכתב אישום: עובד חברת סייבר פגע במדינהב. ניסני1
פרקליטות המדינה הגישה הבוקר כתב אישום חמור נגד מתכנת בכיר לשעבר בחברת NSO, העוסקת בהגנה מפני תקיפות סייבר, בחשד שתכנן לפגוע בביטחון המדינה (משפט)
גונן שגב, הבוקרתמונות ראשונות: גונן שגב בבית המשפטקובי רוזן5
השר המרגל גונן שגב הגיע הבוקר לבית משפט המחוזי בי-ם שם החל משפטו. שגב מואשם בריגול לטובת איראן ובסיוע לאויב בזמן מלחמה. הדיון מתנהל בדלתיים סגורות (אקטואליה)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

עדכונים
כיכר facebook
מקרים הפתוחים לפרשנות מחייבים עו"ד
עורכת הדין שרונה תגר
הקשחה של ממש בפרשנות הוועדות הרפואיות
י"ד באייר תשעט