יעקב שוואקי  מישקולץ  מקלב  משפחת עטר
אילוסרציהשפך טחינה על נהג אוטובוס ויפצה אותוכיכר השבת2
העובד שכעס על נהג האוטובוס שצפר לרכבים שחסמו אותו, סירב להגיע לבית המשפט, ופסק הדין נקבע בהיעדרו. הנהג, הרוויח משפיכת הטחינה, 6,000 שקלים כפיצויים (חדשות)
מרכול. אילוסטרציהביהמ"ש עוצר את חילולי השבת בגבעתייםאלי רוטמן3
בית המשפט נענה לעתירת חברים בקואליציה העירונית בגבעתיים, ארגון שבת שוויון והתאחדות הסוחרים העצמאיים, והוציא צו מניעה להחלטה שביקשה לעקוף חוק שבדרך (חוק)
בדרך לעליון. חאלד כבובמוסלמי בדרך לתפקיד שופט ביהמ"ש העליוןקובי רוזן17
לראשונה בתולדות בית המשפט העליון, שופט מוסלמי עושה את דרכו למינוי קבע כשופט עליון. מדובר בשופט חאלד כבוב המכהן בתפקיד סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א (משפט)
דרעי שלל אזרחות למחבל, אך השופט מעכבדרעי שלל אזרחות למחבל, אך השופט מעכבאלי רוטמן9
בעוד אזרחותו של ערבי ישראלי שביצע פיגוע היתה אמורה כבר להישלל לפי החלטת שר הפנים אריה דרעי, מגיע היוםן שופט העליון ומעכב את ההחלטה - כבקשת המחבל (חדשות)
שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד, בתגובה להחלטהבג"ץ: אסור למדינה להחזיק גופות מחבליםאלי רוטמן16
שופטי העליון קיבלו בדעת רוב את עתירת בני משפחות המחבלים כי ישראל לא יכולה להחזיק בגופותיהם. בימין זועמים, ומשפחת גולדין תוקפת דווקא את הממשלה (חדשות)
קנסות כספיים גדולים על חברת טלמרקטינגקנסות כספיים גדולים על חברת טלמרקטינגדניאל הרץ1
גזר דין תקדימי ומחמיר יחסית בתחום הגנת הצרכן על חברת סופרדיל פלוס שעסקה בטלמרקטינג והטעתה מספר רב של צרכנים ובניהם בני האוכלוסייה המבוגרת (משפט, כלכלה)
חוק חדש יגביל את מכירת הסיגריות לגיל 21חוק חדש יגביל את מכירת הסיגריות לגיל 21קובי רוזן8
ועדת שרים לענייני חקיקה תדון מחר (ראשון) בחוק חדש של ח"כ יהודה גליק (הליכוד) המבקש להגביל את מכירת הסגירות לגיל 21 ובכך להפחית את מספר המתמכרים לעישון (חדשות)
ישיבת מיר תשלם 120 אלף ש"ח על העתקהישיבת מיר תשלם 120 אלף ש"ח על העתקהכיכר השבת11
בית המשפט קבע כי ישיבת מיר הפרה את זכויות היוצרים של המתכנת לשעבר שלה כאשר העתיקה את התוכנה שיצר בעבורה וחייב אותה ב-100 אלף ש"ח פיצוי והוצאות (משפט)
רות דוד ודוד רוזןטיוח? רות דוד סגרה "מגה תיק" בתוך ימיםאלי רוטמן
פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, שנחשדה ונעצרה במסגרת "פרשת רונאל פישר" המסועפת, התנהלה באופן מקומם ומעורר "חששות ותמיהות כבדים" בתיק משמעותי (אקטואליה)
מתוך תיעוד "חתונת השנאה"בוטל האישום נגד הנערים מ'חתונת השנאה'אלי רוטמן8
בימ"ש ביטל את כתב האישום נגד קטינים שהשתתפו ב"חתונת השנאה" של בני זוג מהימין הקיצוני, בה נדקרה תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע בדומא (ארץ)
ומי יפצה על הפיגוע? המחבלים והרשותומי יפצה על הפיגוע? המחבלים והרשותדניאל הרץ1
בית המשפט פסק כי מבצעי הפיגוע הקטלני בכביש 443 לפני כ-16 שנה והרשות הפלסטינית ישלמו פיצויים בסך 62 מיליון שקלים למשפחות הנרצחים. 40 אחוז תשלם הרשות (משפט)
יגאל עמירהרוצח יגאל עמיר יגיש בקשה למשפט חוזרקובי רוזן50
22 שנה לאחר שיגאל עמיר ירה בראש הממשלה יצחק רבין ורצח אותו הוא צפוי לבקש אישור מבית המשפט לערוך לו משפט חוזר. רעייתו: "ולא ימסרו פרטים לתקשורת" (חדשות)
עו"ד שרונה תגר."הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?עו"ד שרונה תגר10
תעשייה שלמה של רופאים ויועצים פורחת מאחורי המושג "הייעוץ אינו משפטי" בניסיון לשכנע כי "רק" חוות דעת רפואית היא שתסייע לכם בפני הוועדה הרפואית בביטוח לאומי. למעשה, הייצוג המשפטי משפיע יותר (משפט)
הלינץ' בנתין הזר החף מפשעבשורה לנאשמים: נפסל סרטון הלינץ' בב"שאלי רוטמן4
רשלנות משטרתית, הובילה ככל הנראה את בית המשפט להפתיע ולפסול את הראיה העיקרית נגד הנאשמים בביצוע הלינץ' באריתראי הבטום זרהום, בפיגוע בבאר שבע (חדשות)
ארכיוןסייע בהברחת מיליוני ביצים ויישלח לכלאכיכר השבת2
הנאשם שהורשע בשורה ארוכה של עבירות פליליות שימש בתפקיד בכיר במועצת הלול וניצל את מעמדו כדי לאפשר הברחות ביצים שהיוו סכנה לציבור מהרשות הפלסטינית (ארץ)
היכל ביהמ"ש העליוןהעליון קבע: מותר "להעליב" עובדי ציבורמשה גורלי7
הרכב של תשעה שופטים בראשות הנשיאה בדימוס מרים נאור צמצם את האפשרות לתבוע מי שעלב בעובד ציבור: "קטנה ההסתברות לפגיעה בערך המוגן של העבירה" (חוק ומשפט)
הלילה: צה"ל אטם 2 בתי מלאכה לייצור נשקהלילה: צה"ל אטם 2 בתי מלאכה לייצור נשקכיכר השבת
כוחות צה"ל שפעלו הלילה בבית פג'אר ובעיר חברון, אטמו שני בתי מלאכה לייצור נשק השייכים לאב ובנו. במהלך הפעילות נתפסו חמש מחרטות. 15 מבוקשים נעצרו לחקירה (חדשות)
זירת הפיצוץאישום: דליפת הגז לא טופלה - עד הפיצוץכיכר השבת
חברת הגז 'פזגז בע"מ' ועובד שלה לשעבר מואשמים בחבלה ברשלנות לאחר שלא טיפלו בדליפת גז שהייתה בדירתה וגרמה לפיצוץ, לפציעתה הקשה של הדיירת ולנזק רב (חוק ומשפט)
אילוסטרציהבכירה בפרקליטות נעצרה בחשד להונאהאלי רוטמן
עשרות לקוחות של חברת ליסינג בירושלים נפלו קורבן למסע הונאה בה חשודים שמונה בני אדם. אחת מהם היא פרקליטה במחוז י-ם, שכנראה ביימה הליך גירושין מהחשוד המרכזי (חוק)
בעלי מסעדה העלימו את הטיפים ונעצרובעלי מסעדה העלימו את הטיפים ונעצרוכיכר השבת
בעלים לשעבר של רשת מסעדות מוכרת בירושלים חשודים בניפוח הוצאות של מיליוני שקלים בשל שכר שדיווח על המלצרים שלו למרות ששילם את משכורתם מהטיפים (משפט)
השופט מני מזוזהשופט מני מזוז: "גברתי תסתום את הפה"אלי רוטמן23
עורכת דין העלתה צילום מפרוטוקול של דיון בביהמ"ש העליון, בו מופיעה התבטאותו החריגה של מזוז, וכתבה: "תתבייש! ואם אדוני השופט לא יתבייש, אני אעשה זאת עבורך" (חוק ומשפט)
סופר סת"ם, אילוסטרציהכאב הגב של סופר הסת"ם הוכר כנזק עבודהכיכר השבת1
בית הדין לעבודה קיבל את תביעתו של סופר סת"ם נגד הביטוח לאומי והכריע בעקבות חוות דעת של מומחים כי ישיבתו של סופר סת"ם יכולה לגרום לנזק לגבו וצווארו (משפט)
הפלסטינים בעת שנעצרואישום נגד 20 פלסטינים שגנבו תוצרת חקלאיתדניאל הרץ
לאחר חקירה יוגש כתב אישום כנגד 20 פלסטינים שנתפסו "על חם" כשהם גונבים עשרות טונות של תוצרת חקלאית במושב שקף שבדרום בשווי של כ-350 אלף ש"ח (משפט)
אילוסטרציההעובד הזר עזב, המטופל נשרף למוות // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד2
מטפל זר סיעודי יצא לרכוש חלב במכולת, ובזמן שהותו מחוץ לבית, הקשיש ביקש להדליק סיגריה, נשרף ונפצע באורח קשה, ולאחר מכן נפטר בבית החולים. מי אשם? (טור משפטי)
השופטת נאור, הבוקרבג"ץ נגד שבת קודש: המרכולים בתל אביב יישארו פתוחיםישי כהו67
בפסיקתה האחרונה בשבתה על כס נשיאת בית המשפט העליון בחרה מרים נאור להותיר את חילולי השבת בתל אביב על כנם ולאפשר פתיחת מרכולים בשבת • דרעי: "זו הפיכה של ממש" (אקטואליה)
אילוסטרציהעברו חיפוש ברכב בלי שניתנה סיבה – ויפוצודניאל הרץ
בית משפט השלום בצפת פסק כי המדינה תפצה שני בני זוג ב-4500 ש"ח בעקבות חיפוש שערכו שוטרים ברכבם בצפת מבלי למסור להם את עילת החיפוש והעיכוב (חוק ומשפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ
כ"ו בשבט תשעח
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון.
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מס
י"ט בשבט תשעח
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותך
י"ט בשבט תשעח18