בנימין נתניהוכתב אישום נגד בנימין נתניהו: שוחד, מרמה והפרת אמוניםישי כהן28
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט הודיע כי החליט להגיש כתב אישום - בכפוף לשימוע - נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים • נתניהו, בקרב חייו (בארץ)
בית המשפט העליוןהעתירה נדחתה; הכרעות היועמ"ש יפורסמוכיכר השבת1
עתירת מפלגת הליכוד למנוע את פרסום החלטות היועץ המשפטי בנוגע לחקירות נתניהו נדחתה בנימוק כי היא הוגשה ברגע האחרון. הליכוד: חבל שבג"צ לא הקשיב לבג"צ (משפט)
בית משפטהאמא החרדית תפצה את האבא המוסלמיכיכר השבת11
אישה שהתגרשה ממוסלמי, חזרה בתשובה והפכה לחרדית, שינתה את שמו של בנה ומנעה ממנו לפגוש את אביו. בית המשפט חייב אותה לפצות אותו ברבע מיליון שקלים (משפט)
בנימין נתניהוהיום: נתניהו יואשם בשוחד- בכפוף לשימועקובי רוזן15
תיק 1000: נתניהו יואשם במרמה והפרת אמונים • תיק 2000: נתניהו יואשם במרמה והפרת אמונים, מוזס בעבירת שוחד • תיק 4000: נתניהו ושאול אלוביץ יואשמו בשוחד (אקטואליה)
החשוד ברצחהרצח המסתורי: הצהרת תובע נגד סקוביץ'כיכר השבת
לאחר שנאספו הראיות הקושרות את ולרי סקוביץ לביצוע הרצח ביער אשתאול שליד בית שמש, הודיעה המשטרה כי תגיש היום הצהרת תובע נגד החשוד בביצוע המעשה (חוק ומשפט)
איתמר בן גבירניצחון לבן גביר: ערעורו של יגאל סרנה נדחהדניאל הרץ21
עוד ניצחון לעו"ד בן גביר. בית המשפט המחוזי דחה את ערעור איש השמאל הקיצוני, יגאל סרנה, שכינה תושב חברון נאצי והוא ישלם פיצויים של עשרים וחמישה אלף ש"ח (חוק ומשפט)
האכיפה המוגברת, היום100 דו"חות: נהגי ב"ב 'חטפו' משוטרי תנועהדוד הכהן23
יותר ממאה דו"חות ניתנו היום בכבישי העיר בני ברק על נהיגה בניגוד לחוקי התנועה; מצלמות נסתרות ועשרות שוטרים גלויים וסמויים אכפו נהיגה ביריונית ומסכנת חיים (חוק ומשפט)
לוטו, אילוסטרציההמשטרה הוסמכה לאכוף מתווכי הימוריםכיכר השבת
היועמ"ש מבהיר כי אסור להציע תיווך השתתפות בהימורי מפעל הפיס, לדוגמה, וכן הצטרפות למועדוני חברים. הצעת חוק של ח"כ אשר בעניין מתעכבת בגלל הבחירות (חוק ומשפט)
ליצמןליצמן מגיב לחשדות: "הכל היה על פי החוק"כיכר השבת6
סגן שר הבריאות החשוד כי פעל למניעת הסגרתה של מלכה לייפר לאוסטרליה תוך הפעלת סמכותו בניגוד לחוק, טוען כי פעל על פי חוק, כמו בכל פניות הציבור המגיעות אליו (משפט)
המחבל בדיוןהוארך מעצר המחבל שרצח את אנסבכרכיכר השבת5
המשטרה ביקשה 12 ימים, אך בית המשפט הוסיף שמונה ימי הארכת מעצר בשל העובדה כי קיים כבר שלד סביר של ראיות וניתן לבצע השלמת חקירה תוך כדי הכנת כתב אישום (משפט)
האם תבעה את האב שמתנגד לחיסון חצבתהאם תבעה את האב שמתנגד לחיסון חצבתדניאל הרץ1
אם לילדה בת 12 תבעה את אביה של הילדה בשל התנגדותו לחסן אותה כנגד מחלת החצבת שהתפרצה בשנה האחרונה. בית המשפט קיבל את בקשתה והילדה תחוסן כנדרש (משפט)
אליעזר סומפובית הדין התיר לפרסם תמונתו של סרבן גט אליעזר סומפודוד הכהן80
בית הדין הרבני בירושלים התיר לפרסם את תמונתו של אליעזר סומפו, השוהה ביוון ומסרב להעניק גט לרעייתו אסתי • מנגד, הבעל טוען: "לא הייתה לי מעולם התנגדות לגט" • כל הפרטים (חוק ומשפט)
מנדלבליט ונתניהומנדבליט דחה את בקשת נתניהו לזמן עדיםישי כהן
היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדבליט דחה את בקשת פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו לזמן עדים חדשים בחקירות נגדו: "לא נדרשות פעולות חקירה נוספות" (חדשות)
תיעוד מצלמות האבטחהכתב אישום כנגד כנופיית שודדי היהלומיםדניאל הרץ3
משטרת ישראל סיימה חקירה בעניינם של 7 חברי כנופייה מקולומביה שגנבו מזוודה שהכילה יהלומים ועשרות אלפי ש"ח מהבורסה ברמת גן במהלך תערוכת יהלומים במקום (משפט)
חשד להונאת הביטוח הלאומירופאה נתנה אחוזי נכות גבוהים עבור שוחדדוד הכהן
מנהלת מחלקה בבית החולים 'העמק' בעפולה, חשודה בהונאת הביטוח הלאומי. על פי החשד העניקה אחוזי נכות גבוהים, החולים זכו לקצבאות מוגדלות בתמורה לשוחד (פלילי)
דתיה שהתחרטה לא תקבל פטור מהצבאדתיה שהתחרטה לא תקבל פטור מהצבאחזקי שטרן5
בג"צ קבע: בת דתיה לא יכולה לחזור בה מרצונה לשירות בצה"ל בגלל פטור מטעמי דת, לאחר שהסכימה כבר להתגייס מרצונה. בנימוקים טען השופט שאין שינוי במצבה (משפט)
איתן אורנשטיין, על כס השופט ב-2013השופט דיבר בטלפון בנהיגה וזכה להסדר קלרענן בן צור, שירות כלכליסט11
נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א נתפס משתמש בנייד בזמן נהיגה, עבירה המוגדרת כמסכנת חיים • לאחר שהאישום תוקן ל"אי אחיזת ההגה בשתי ידיים בנהיגה", הודה השופט והורשע (חוק)
תמיכת נשים במשט לעזהביהמ"ש החרים ספינה מ'משט הנשים' לעזהקובי רוזן1
בית המשפט הימי בחיפה קיבל את קביעת המדינה כי אין הסגר ימי על עזה, וכי הספינה בה נעשה שימוש למטרת משט "מחאת הנשים" לעזה - תוחרם לטובת ישראל (חדשות, בארץ)
אשת ראש הממשלה שרה נתניהובפרקליטות דורשים הרשעה לשרה נתניהודוד הכהן4
'תיק המעונות' נגד שרה נתניהו הועבר לגישור לפי בקשת השופט אך בפרקליטות המדינה הודיעו הערב כי לא הצליחו להגיע להסכמות וכי הם דורשים הרשעה בפלילים (אקטואליה)
אפי נוה תובע 7 מיליון ש"ח משטייף וגל"צאפי נוה תובע 7 מיליון ש"ח משטייף וגל"צדניאל הרץ15
עו"ד אפי נוה הגיש תביעת ענק כנגד גלי צה"ל, הנהלת התחנה והכתבת הדס שטייף, זאת בשל חשיפת תכני מכשיר הטלפון האישי הישן שלו, שהגיע לידי שטייף (חוק ומשפט)
אילוסטרציההסיפור הלא יאומן של רחל-בלומה בביטוח לאומיעו"ד שרונה תגר9
שלוש פעמים פנו הוריה של רחל-בלומה הסובלת מתסמונת נדירה הגורמת לבעיות שרירים ואיחור התפתחותי, לביטוח הלאומי בבקשה לקבל קצבת ילד נכה, זה מה שהם עברו (חוק ומשפט)
אולפן כיכר: פרצו לך לנייד כדי לחפש ראיות?אולפן כיכר: פרצו לך לנייד כדי לחפש ראיות?המחלקה המשפטית4
אולפן 'כיכר' בהרצה עם תכנית חדשה: "המחלקה המשפטית" עם המשנה לראש לשכת עורכי הדין, עו"ד יוסף ויצמן. בפרק הראשון: מה דין ראיות שהושגו דרך פריצה לטלפון הנייד? (צפו)
מנדלבליט: "טענות פרקליטי נתניהו נשמעו"מנדלבליט: "טענות פרקליטי נתניהו נשמעו"קובי רוזן2
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נפגש היום עם פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הדורש שלא לזמנו לשימוע בזמן מערכת הבחירות: "נגבש עמדה בקרוב" (משפט)
אילוסטרציההשופטת החשודה יצאה גם היא לחופשהיוני גבאי4
שופטת 'השלום' א', שנחשדת כי העניקה לראש לשכת עורכי הדין אפי נוה טובות הנאה בתמורה לקידומה, הודיעה רשמית שתעזוב זמנית את תפקידה בביהמ"ש, בצל החקירות (משפט)
השופטת בדימוס הילה גרסטלתיק 1270, הסוף: לשופטת היו 'תעתועי זיכרון'יוני גבאי5
"התשתית הראייתית שהתגבשה בעת החקירה אינה מספיקה להעמדה לדין של מאן דהוא" - כך החליט היועץ המשפטי לממשלה בפרשה שהסעירה לפני כשנה את המדינה (משפט)
העו"ד של 'נוער הגבעות' על מרתפי השב"כהעו"ד של 'נוער הגבעות' על מרתפי השב"כישי ורבינא בכיכר3
איתמר בן גביר הפך לסמל המשפטי של הימין בישראל. הוא מייצג את נוער הגבעות החשודים ב'טרור יהודי' ומצליח להביך את השב"כ, בראיון ל'כיכר' הוא מדבר על חקירות השב"כ (ארץ)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

עדכונים
כיכר facebook
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?
כיכר השבת
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?
ט' בחשוון תשפ8