מיקי גנורבפרקליטות שוקלים לבטל ההסכם עם גנורקובי רוזן1
פרקליטות המדינה הודיעה היום כי נשקלת האפשרות לבטל את הסכם 'עד המדינה' עם מיקי גנור, החשוד בתיק הצוללות וחזר בו מעדותו: "רשאית המדינה לבטל את ההסכם" (חדשות)
בכלא, אילוסטרציהאסירה בכלא נווה תרצה איימה להרוג יהודיםכיכר השבת5
המשטרה הגישה היום כתב אישום כנגד ערביה תושבת שועפט בירושלים, המרצה עונש מאסר בכלא נווה תרצה, בגין איומים ברצח סוהרות בית הכלא וקרובי משפחותיהן (פלילים)
בג"ץ: הוועדה תדון שוב במימון הגנת נתניהובג"ץ: הוועדה תדון שוב במימון הגנת נתניהוכיכר השבת3
וועדת ההיתרים פסלה פעמיים את בקשת ראש הממשלה לקבלת מימון מאנשי עסקים להוצאות משפטו, אך בג"ץ קיבל את העתירה והטיל על הוועדה לקיים דיון נוסף בנושא (משפט)
וואטסאפפסיקה: לא חוקי להוציא דייר מהוואטסאפכיכר השבת5
פסיקה מעניינת של בית משפט השלום מלמדת כי יו"ר הועד שפתח קבוצת וואטסאפ לכלל דיירי הבניין, אסור לו להוציא שום דייר •קבוצת וואטסאפ היא כמו אסיפת דיירים (חדשות, דיגיטל)
הרכב המנופץיהודי שהותקף בירושלים תובע את הערביכיכר השבת1
יהודי שהותקף על ידי ערבי בירושלים, החליט להשיב מלחמה משפטית ותובע ממנו פיצוי כספי של 54,000 ש"ח בגין נזקים ממוניים ונפשיים. "כיסיהם של התוקפים יתרוקנו" (משפט)
מנדלבליט ונתניהוהיועמ"ש הכריע: השימוע לנתניהו - בזמן הרכבת הממשלהקובי רוזן6
היועמ"ש אביחי מנדבליט הכריע כי השימוע לראש הממשלה בנימין נתניהו יתקיים בתקופה בה תורכב הממשלה החדשה • כמו כן, לבקשת נתניהו, חומרי החקירה לא יועברו עד לאחר הבחירות (אקטואלי)
ריסוס כתובות על קיר הכנסיהטרור יהודי? הפרקליטות חזרה מהאישומיםכיכר השבת3
הנערים, שנחשדו בהצתת כנסיה, הודו במסגרת "תרגיל המדובבים" ובית המשפט פסל זאת בשל ההתעללות שעברו. לאחר שלא השיגו ראיות אחרות, חזרה בה הפרקליטות (בארץ)
מעצר, אילוסטרציהעורך דינו של המחבל נעצר, הדיון נדחהכיכר השבת3
דיון שאמור היה להתקיים היום בנוגע לעונשו של אחד המחבלים שביצע את הפיגוע שגבה את חייו של ינאי ויסמן הי"ד נדחה, בשל העובדה שעורך דינו נעצר עם מחבל (בארץ)
על דוכן הנאשמים? אריה דרעיהתגבשה החלטה: כתב אישום נגד יו"ר ש"סקובי רוזן98
בפרקליטות התגבשה החלטה להגיש כתב אישום נגד יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בחשד להונאת רשות המסים בכמה פרשיות. הערכה: דרעי יוזמן לשימוע מיד לאחר הבחירות (ארץ)
ברקן והבנותהמדביר שגרם לטרגדיה משתחרר מהכלאכיכר השבת15
יוסי ברקן, שהורשע בהריגת יעל ואביגיל גרוס, ישתחרר מוקדם מתוך התחשבות בעובדה שלא הורשע לפני כן ותאונת הדרכים שעבר, בגללה לא העריך נכונה את הסיכון שבמעשיו (בארץ)
הרוצח בבית המשפט, הבוקררצח ותקף באכזריות: רוצח אורי הי"ד הואשםכיכר השבת13
הבוקר הגישה פרקליטות מחוז ירושלים את כתב האישום נגד ערפאת ארפאעיה על רצח ותקיפה אכזרית שביצע בנערה אורי אנסבכר הי"ד בעין יעל, אך ורק בשל יהדותה (משפט, חדשות)
אילוסטרציהבתי חולים יאסרו הכנסת חמץ - בפסח הזהכיכר השבת2
על המדינה להגיש עד ל-1.6 (חודש וחצי אחרי פסח) את נימוקיה בעניין איסור הכנסת החמץ לבתי החולים בפסח • המשמעות: עד לתאריך זה - ניתן לאסור הכנסת חמץ (משפט)
פקח מסיר את השלט המדוברביטול כתב אישום: אכיפה בררנית נגד ימניםכיכר השבת4
כתב אישום נגד תולה שלט "שמאלנים בוגדים" בוטל, לאחר שהוכיח כי עיריית ירושלים לא נקטה בצעדים דומים נגד תולי שלטים לא חוקיים, בעלי מסרים פוליטיים משמאל (אקטואליה)
הנאשם ברצח, היום בבית המשפטעצר טרמפ ורצח: חשוד הואשם לאחר 26 שנהקובי רוזן1
הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד ולרי סאקוביץ הנאשם ברצח ורדית בקרקנוט, אותה העלה לרכבו, נסע עימה לתוך יער שם תקף ורצח אותה. "סגירת מעגל אחרי שנים" (משפט)
אילוסטרציההמידע הנסתר בדרך לקבלת קצבת ביטוח לאומי גבוהה יותרעורכת הדין שרונה תגר9
גם כשמקבלים קצבת נכות עדיין ישנם מקרים רבים בהם הזכאים לא יקבלו קצבת שירותים מיוחדים שהייתה יכולה להגדיל להם משמעותית את סכום הקצבה! איך זה קורה ומה ניתן לעשות (משפט)
איקאהפרסמה קטלוג חרדי בלי נשים, וספגה תביעהיוסי נכטיגל15
בקטלוג הייחודי לציבור החרדי בישראל של ענקית הריהוט השוודית, אין תמונות נשים. עו"ד ישראלית החליטה להגיש תביעה ייצוגית על סך 1.5 מיליון שקל, כ"פיצוי לנפגעות" (חוק)
נתניהועושים סדר: במה מואשם ראש הממשלה?אלי רוטמן6
חקירות שנמשכו שנים, עלו היום שלב עם פרסום המלצות היועמ"ש. אחרי כל כך הרבה חקירות ופרטים, הגיע הזמן לעשות סדר: מה הם תיקי 1000, 2000 ו-4000? (אקטואליה)
בנימין נתניהוכתב אישום נגד בנימין נתניהו: שוחד, מרמה והפרת אמוניםישי כהן28
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט הודיע כי החליט להגיש כתב אישום - בכפוף לשימוע - נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים • נתניהו, בקרב חייו (בארץ)
בית המשפט העליוןהעתירה נדחתה; הכרעות היועמ"ש יפורסמוכיכר השבת1
עתירת מפלגת הליכוד למנוע את פרסום החלטות היועץ המשפטי בנוגע לחקירות נתניהו נדחתה בנימוק כי היא הוגשה ברגע האחרון. הליכוד: חבל שבג"צ לא הקשיב לבג"צ (משפט)
בית משפטהאמא החרדית תפצה את האבא המוסלמיכיכר השבת11
אישה שהתגרשה ממוסלמי, חזרה בתשובה והפכה לחרדית, שינתה את שמו של בנה ומנעה ממנו לפגוש את אביו. בית המשפט חייב אותה לפצות אותו ברבע מיליון שקלים (משפט)
בנימין נתניהוהיום: נתניהו יואשם בשוחד- בכפוף לשימועקובי רוזן15
תיק 1000: נתניהו יואשם במרמה והפרת אמונים • תיק 2000: נתניהו יואשם במרמה והפרת אמונים, מוזס בעבירת שוחד • תיק 4000: נתניהו ושאול אלוביץ יואשמו בשוחד (אקטואליה)
החשוד ברצחהרצח המסתורי: הצהרת תובע נגד סקוביץ'כיכר השבת
לאחר שנאספו הראיות הקושרות את ולרי סקוביץ לביצוע הרצח ביער אשתאול שליד בית שמש, הודיעה המשטרה כי תגיש היום הצהרת תובע נגד החשוד בביצוע המעשה (חוק ומשפט)
איתמר בן גבירניצחון לבן גביר: ערעורו של יגאל סרנה נדחהדניאל הרץ21
עוד ניצחון לעו"ד בן גביר. בית המשפט המחוזי דחה את ערעור איש השמאל הקיצוני, יגאל סרנה, שכינה תושב חברון נאצי והוא ישלם פיצויים של עשרים וחמישה אלף ש"ח (חוק ומשפט)
האכיפה המוגברת, היום100 דו"חות: נהגי ב"ב 'חטפו' משוטרי תנועהדוד הכהן23
יותר ממאה דו"חות ניתנו היום בכבישי העיר בני ברק על נהיגה בניגוד לחוקי התנועה; מצלמות נסתרות ועשרות שוטרים גלויים וסמויים אכפו נהיגה ביריונית ומסכנת חיים (חוק ומשפט)
לוטו, אילוסטרציההמשטרה הוסמכה לאכוף מתווכי הימוריםכיכר השבת
היועמ"ש מבהיר כי אסור להציע תיווך השתתפות בהימורי מפעל הפיס, לדוגמה, וכן הצטרפות למועדוני חברים. הצעת חוק של ח"כ אשר בעניין מתעכבת בגלל הבחירות (חוק ומשפט)
ליצמןליצמן מגיב לחשדות: "הכל היה על פי החוק"כיכר השבת6
סגן שר הבריאות החשוד כי פעל למניעת הסגרתה של מלכה לייפר לאוסטרליה תוך הפעלת סמכותו בניגוד לחוק, טוען כי פעל על פי חוק, כמו בכל פניות הציבור המגיעות אליו (משפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12