שמחת בית..  סוכות  יניב בן..  מוטי..
רות דוד ודוד רוזןטיוח? רות דוד סגרה "מגה תיק" בתוך ימיםאלי רוטמן
פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, שנחשדה ונעצרה במסגרת "פרשת רונאל פישר" המסועפת, התנהלה באופן מקומם ומעורר "חששות ותמיהות כבדים" בתיק משמעותי (אקטואליה)
מתוך תיעוד "חתונת השנאה"בוטל האישום נגד הנערים מ'חתונת השנאה'אלי רוטמן8
בימ"ש ביטל את כתב האישום נגד קטינים שהשתתפו ב"חתונת השנאה" של בני זוג מהימין הקיצוני, בה נדקרה תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע בדומא (ארץ)
ומי יפצה על הפיגוע? המחבלים והרשותומי יפצה על הפיגוע? המחבלים והרשותדניאל הרץ1
בית המשפט פסק כי מבצעי הפיגוע הקטלני בכביש 443 לפני כ-16 שנה והרשות הפלסטינית ישלמו פיצויים בסך 62 מיליון שקלים למשפחות הנרצחים. 40 אחוז תשלם הרשות (משפט)
יגאל עמירהרוצח יגאל עמיר יגיש בקשה למשפט חוזרקובי רוזן50
22 שנה לאחר שיגאל עמיר ירה בראש הממשלה יצחק רבין ורצח אותו הוא צפוי לבקש אישור מבית המשפט לערוך לו משפט חוזר. רעייתו: "ולא ימסרו פרטים לתקשורת" (חדשות)
עו"ד שרונה תגר."הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?עו"ד שרונה תגר10
תעשייה שלמה של רופאים ויועצים פורחת מאחורי המושג "הייעוץ אינו משפטי" בניסיון לשכנע כי "רק" חוות דעת רפואית היא שתסייע לכם בפני הוועדה הרפואית בביטוח לאומי. למעשה, הייצוג המשפטי משפיע יותר (משפט)
הלינץ' בנתין הזר החף מפשעבשורה לנאשמים: נפסל סרטון הלינץ' בב"שאלי רוטמן4
רשלנות משטרתית, הובילה ככל הנראה את בית המשפט להפתיע ולפסול את הראיה העיקרית נגד הנאשמים בביצוע הלינץ' באריתראי הבטום זרהום, בפיגוע בבאר שבע (חדשות)
ארכיוןסייע בהברחת מיליוני ביצים ויישלח לכלאכיכר השבת2
הנאשם שהורשע בשורה ארוכה של עבירות פליליות שימש בתפקיד בכיר במועצת הלול וניצל את מעמדו כדי לאפשר הברחות ביצים שהיוו סכנה לציבור מהרשות הפלסטינית (ארץ)
היכל ביהמ"ש העליוןהעליון קבע: מותר "להעליב" עובדי ציבורמשה גורלי7
הרכב של תשעה שופטים בראשות הנשיאה בדימוס מרים נאור צמצם את האפשרות לתבוע מי שעלב בעובד ציבור: "קטנה ההסתברות לפגיעה בערך המוגן של העבירה" (חוק ומשפט)
הלילה: צה"ל אטם 2 בתי מלאכה לייצור נשקהלילה: צה"ל אטם 2 בתי מלאכה לייצור נשקכיכר השבת
כוחות צה"ל שפעלו הלילה בבית פג'אר ובעיר חברון, אטמו שני בתי מלאכה לייצור נשק השייכים לאב ובנו. במהלך הפעילות נתפסו חמש מחרטות. 15 מבוקשים נעצרו לחקירה (חדשות)
זירת הפיצוץאישום: דליפת הגז לא טופלה - עד הפיצוץכיכר השבת
חברת הגז 'פזגז בע"מ' ועובד שלה לשעבר מואשמים בחבלה ברשלנות לאחר שלא טיפלו בדליפת גז שהייתה בדירתה וגרמה לפיצוץ, לפציעתה הקשה של הדיירת ולנזק רב (חוק ומשפט)
אילוסטרציהבכירה בפרקליטות נעצרה בחשד להונאהאלי רוטמן
עשרות לקוחות של חברת ליסינג בירושלים נפלו קורבן למסע הונאה בה חשודים שמונה בני אדם. אחת מהם היא פרקליטה במחוז י-ם, שכנראה ביימה הליך גירושין מהחשוד המרכזי (חוק)
בעלי מסעדה העלימו את הטיפים ונעצרובעלי מסעדה העלימו את הטיפים ונעצרוכיכר השבת
בעלים לשעבר של רשת מסעדות מוכרת בירושלים חשודים בניפוח הוצאות של מיליוני שקלים בשל שכר שדיווח על המלצרים שלו למרות ששילם את משכורתם מהטיפים (משפט)
השופט מני מזוזהשופט מני מזוז: "גברתי תסתום את הפה"אלי רוטמן23
עורכת דין העלתה צילום מפרוטוקול של דיון בביהמ"ש העליון, בו מופיעה התבטאותו החריגה של מזוז, וכתבה: "תתבייש! ואם אדוני השופט לא יתבייש, אני אעשה זאת עבורך" (חוק ומשפט)
סופר סת"ם, אילוסטרציהכאב הגב של סופר הסת"ם הוכר כנזק עבודהכיכר השבת1
בית הדין לעבודה קיבל את תביעתו של סופר סת"ם נגד הביטוח לאומי והכריע בעקבות חוות דעת של מומחים כי ישיבתו של סופר סת"ם יכולה לגרום לנזק לגבו וצווארו (משפט)
הפלסטינים בעת שנעצרואישום נגד 20 פלסטינים שגנבו תוצרת חקלאיתדניאל הרץ
לאחר חקירה יוגש כתב אישום כנגד 20 פלסטינים שנתפסו "על חם" כשהם גונבים עשרות טונות של תוצרת חקלאית במושב שקף שבדרום בשווי של כ-350 אלף ש"ח (משפט)
אילוסטרציההעובד הזר עזב, המטופל נשרף למוות // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד2
מטפל זר סיעודי יצא לרכוש חלב במכולת, ובזמן שהותו מחוץ לבית, הקשיש ביקש להדליק סיגריה, נשרף ונפצע באורח קשה, ולאחר מכן נפטר בבית החולים. מי אשם? (טור משפטי)
השופטת נאור, הבוקרבג"ץ נגד שבת קודש: המרכולים בתל אביב יישארו פתוחיםישי כהו67
בפסיקתה האחרונה בשבתה על כס נשיאת בית המשפט העליון בחרה מרים נאור להותיר את חילולי השבת בתל אביב על כנם ולאפשר פתיחת מרכולים בשבת • דרעי: "זו הפיכה של ממש" (אקטואליה)
אילוסטרציהעברו חיפוש ברכב בלי שניתנה סיבה – ויפוצודניאל הרץ
בית משפט השלום בצפת פסק כי המדינה תפצה שני בני זוג ב-4500 ש"ח בעקבות חיפוש שערכו שוטרים ברכבם בצפת מבלי למסור להם את עילת החיפוש והעיכוב (חוק ומשפט)
המחלקה לחקירות שוטרים. אילוסטרציהכשלי מח"ש: העבירו חומרים להגנה ושכחו לתעד הודאותאלי רוטמן
המחלקה לחקירות שוטרים מודה: העברנו בטעות חומרים לידי צוות הגנה ושכחנו לתעד בווידאו הודאות שנגבו בתיק. פנתה לסניגורים בבקשה להחזיר את החומרים שקיבלו (חוק ומשפט)
מרים נאורנאור: "בית המשפט העליון היה חזק, עדיין חזק ויהיה חזק"כיכר השבת18
נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, אומרת לרגל פרישתה כי לא ניתן לאיים או להפחיד את בית המשפט העליון וכי הוא יישאר חזק. את מערכת היחסים עם השרה שקד הגדירה: "מצוינת" (משפט)
16 שנות מאסר למחבל שניסה לדקור שוטר16 שנות מאסר למחבל שניסה לדקור שוטרדניאל הרץ1
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 16 שנות מאסר בפועל למחבל שניסה לדקור שוטר בשכונת נוף ציון בבירה. השופטים: "זו אידאולוגיה רצחנית המופצת ברבים כרעל וארס" (משפט)
ניצן ומנדלבליטניצן ומנדלבליט נגד החוק שיציל את רוה"מאלי רוטמן1
"החוק הצרפתי" שמבקש לאסור חקירת ראש ממשלה מכהן, שעורר אתמול סערה רבה בקואליציה, נתקל הבוקר בהתנגדות עיקשת גם מצד בכירי המערכת המשפטית (אקטואליה, בארץ)
ויסאם זבידאת בביהמ"ש. ארכיוןעונש חמור לתושב סכנין שהצטרף לדאעשכיכר השבת
ויסאם זבידאת מסכנין, שהתגייס לדאעש עם אשתו סברין ושלושת ילדיהם, נשלח הבוקר (חמישי) על-ידי בית המשפט המחוזי בחיפה לחמש שנות מאסר וחמישה חודשים (חדשות)
עו"ד אורי צפורי"יהודים לא יכולים לגמול חסד עם יהודים"דניאל הרץ3
השלכות פסק דינה של השופטת אברמן-מולר גורמות לכך שבמדינת ישראל יהודים אינם יכולים להעדיף את אחיהם היהודים. עו"ד אורי צפורי מגיב להחלטת בית המשפט (משפט)
עבודות שירות בלבד לשוטר שפגע וברחעבודות שירות בלבד לשוטר שפגע וברחדניאל הרץ1
השוטר שהיה שיכור חצה רמזור אדום ופגע בהולך רגל ולאחר מכן נמלט מהמקום מבלי להזעיק עזרה למרות זאת נחתמה איתו עסקה מקלה במיוחד שמותירה אותו מחוץ לכלא (משפט)
סוגרים כלי תקשורת מסיתצה"ל פשט על 8 כלי תקשורת פלסטינייםכיכר השבת
כוחות צה"ל, שב"כ והמנהל האזרחי, פשטו הלילה על שמונה כלי תקשורת והפקה פלסטיניים החשודים בהפצת ושידור חומרי הסתה המעודדים לטרור. שני מסיתים נעצרו (חדשות)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

עדכונים
כיכר facebook
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ
כ"ו בשבט תשעח
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון.
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מס
י"ט בשבט תשעח
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותך
י"ט בשבט תשעח18