בית המשפט: מלכה לייפר תוסגר לאוסטרליהבית המשפט: מלכה לייפר תוסגר לאוסטרליהחיים גולדברג42
המורה החרדית המואשמת באוסטרליה בהתעללות בתלמידותיה, תוסגר מישראל לאחר שבג"צ דחה את הערעור וקביעת בית המשפט • עורכי דינה צפויים לערער שוב (חדשות)
אילוסטרציההשלכות הקורונה על הפרות חוזים עסקייםכיכר בשיתוף המרכז לגישור ובוררות
האדם, מתכנן תכניות ולשם תוכניות משלו, הסגר שנכפה, סגירת עסקים, ומשבר כלכלי קשה מנעו מרבים לעמוד בהסכמים עליהם חתמו ולהם התחייבו. מי אשם? הקורונה, הנסיבות, עטלף סיני.. כשאף צד לא באמת אשם, קשה להכריע מי ישלם את המחיר (משפט, מקודם)
הפרקליטות, אלשיך, מח"ש וחקירות נתניהוהפרקליטות, אלשיך, מח"ש וחקירות נתניהוכיכר השבת11
המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך פעל נגד מח"ש, ובעתירה שהוגשה לבית משפט נטען כי "המחלקה משותקת", בגיבוי הפרקליטות, בגלל החקירות נגד ראש הממשלה נתניהו (ארץ)
התפתחות משפטית מסתורית ב'תיק זדורוב'התפתחות משפטית מסתורית ב'תיק זדורוב'כיכר השבת29
משפט חוזר או שחרור מוקדם? השופט קבע דיון נוסף לגבי החשוד ברצח תאיר ראדה, העמור כבר 14 שנה למרות טענותיו כי הוא חף מפשע, ולא ביצע את הרצח המזעזע (ארץ)
שופטי בג"ץ פסקו: לפנות את הישוב ממקומושופטי בג"ץ פסקו: לפנות את הישוב ממקומודניאל הרץ15
לאחר כעשור של עינוי דין, הכריע בג"ץ את גורלו של היישוב מצפה כרמים, הסמוך לכוכב השחר, וקבע כי למרות שטעות של המדינה גרמה לתסבוכת, יש לפנותו בתוך 3 שנים (משפט)
אילוסטרציהרעשי הרקע של הקורונה: חוזים עסקיים שעלו על שרטוןכיכר בשיתוף המרכז לגישור ובוררות1
הכאוס שיצרה הקורונה בשוק החוזי, גררה חברות ופרטיים לפתחי ביהמ"ש • המרכז הישראלי לגישור מציע צוות מומחים מהשורה הראשונה שיפתור סכסוכים בהסכמה(משפט, מקודם)
תקף שוטר בפיגוע - ושוחרר: "הגן על עצמו"תקף שוטר בפיגוע - ושוחרר: "הגן על עצמו"חיים גולדברג30
פלסטיני שתקף שוטרים בזירת פיגוע הדקירה אמש בירושלים, שוחרר היום על ידי בית המשפט למעצר בית • עורך דינו הסביר כי "אינסטינקטיבית, הוא ניסה להגן על עצמו" (חדשות)
כתב אישום נגד עד המדינה בפרשות נתניהוכתב אישום נגד עד המדינה בפרשות נתניהוכיכר השבת
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ארי הרו בגין מרמה והפרת אמונים בפרשת חברת 3H גלובל שהיתה בבעלותו • הרו, הוא עד המדינה בפרשות 1000 ו-2000 של ראש הממשלה (ארץ)
גם בית המשפט הכריע: "שופר הגזול - כשר"גם בית המשפט הכריע: "שופר הגזול - כשר"דניאל הרץ9
לולב גזול פסול. מה דינו של שופר גזול? בשבוע האחרון בימ"ש המחוזי בירושלים דחה ערעור, וקיבל את פסק הדין של בית המשפט השלום בירושלים, הקובע כי שופר גזול הוא כשר (חוק)
אבו מאזןהיועמ"ש: לרש"פ רשות לפעול רק לפי האינטרס הישראלידניאל הרץ
חוות דעת של היועמ"ש שנמסרה לבית המשפט קבעה כי מותר לרשות הפלסטינית לפעול רק לפי האינטרס של ישראל וכי אין לה סמכות משפטית לפעול כנגד ישראל (חדשות משפט)
בית המשפט העליוןהשופטים פרסמו את "רשימת ההימנעויות"דניאל הרץ8
שופטי בית המשפט העליון פרסמו את רשימת הגופים שאינם יכולים לדון בהם בשל ניגוד אינטרסים או היכרות קודמת, כמו גם את עורכי הדין שאינם יכולים להופיע בפניהם (חוק ומשפט)
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמרבין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמריוסף ויצמן, עו"ד8
עובדים ועובדות מחפשים את המעסיקים שלהם, פשוטו כמשמעו. מבצעים בדיקה מעמיקה איפה המעסיק נפל ולא מילא עד הסוף את חובותיו החוקיות, ומאיימים בתביעה (טור)
בהרחבת דירה לשכנים יש את המילה האחרונהבניתם ללא הסכמת השכנים? תיאלצו להרוסחיה כהן11
החלטתם להרחיב את הבית, השגתם היתר בנייה אך השכנים מתנגדים? הבנייה אינה חוקית ותיאלצו לספוג את ההשלכות • אתם חייבים להכיר את הסעיף בחוק שעלול לפגוע בכם (בארץ)
צעירות בדואיות ב'פזורה'בדואים מואשמים: 'חיתנו בנותיהם הקטינות'דוד הכהן4
בפעם הראשונה מאז אושר 'חוק גיל הנישואין' בשנת 1950, מואשמים תושבי הפזורה בנגב כי השיאו את בנותיהם הקטינות - בחלק מהמקרים לגבר המבוגר מהן בשנים רבות (אקטואליה)
השופטת ענת ברוןמכתב איומים נשלח לשופטת העליון ברוןקובי רוזן21
משמר בתי המשפט הגיש הבוקר תלונה במשטרה על מכתב איומים שנשלח לביתה של שופט בית המשפט העליון, כנת ברון. הרשות השופטת: "תוצאה ישירה של הסתה" (אקטואליה)
שופט בג"ץ שלח תובע לבית דין: הם קובעיםשופט בג"ץ שלח תובע לבית דין: הם קובעיםאבי רבינא11
"בית הדין הוא אשר קובע את היהדות", כתב השופט ניל הנדל ושלח את העותרים לבית המשפט העליון, לקיים את הדיון בבית הדין הרבני. מדובר במקרה חריג שבג"ץ אינו פוסק לבד (בארץ)
בית המשפט העליוןזעם חרדי: בתי המשפט יפעלו בתשעה באביוני גבאי17
עורכי הדין החרדים זועמים בעקבות ההחלטה על קיצור הפגרה והפעלת בתי המשפט בצום תשעה באב: "ההחלטה פוגעת בציבור עורכי הדין שומרי המסורת" • כל הפרטים (ארץ)
נתניהו ובכירי הליכוד בבית המשפט, היוםמשפט נתניהו: תמונה אחת שווה אלף מיליםישי כהן21
רגע לפני שהחל משפטו, הצטלם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם בכירי שרי 'הליכוד' באולם בית המשפט הסמוך • לצידו של נתניהו נעמדו בין היתר: כץ, רגב, אוחנה וגלנט (ארץ)
אילוסטרציההקנס ל'גביר המעגן': ישלם כמיליון שקליםדניאל הרץ19
תקדים היסטורי בפרשת 'הגביר המעגן': שופטי בית המשפט העליון פסקו פה אחד כי עליו לשלם 5,000 שקלים עבור כל יום עיגון וחייבו אותו בקנס מצטבר של 920 אלף שקלים (משפט)
אוחנה ומזוזהשר אוחנה ערער על החלטת השופט מזוזכיכר השבת5
שר המשפטים אמיר אוחנה הגיש ערעור לנשיאת בית המשפט העליון השופטת חיות על החלטתו של השופט מזוז שלא לפסול את עצמו; "פגיעה ממשית בטוהר ההליך המשפטי" (אקטואלי)
צפו: הנזיפה של חיות בעותרת נגד נתניהוצפו: הנזיפה של חיות בעותרת נגד נתניהוקובי רוזן31
במהלך סיכום טיעוניה נגד האפשרות שיטילו על בנימין נתניהו את הרכבת הממשלה, אמרה עו"ד הולץ-לכנר כי: "בנפול המבצר אין עוד מציל לכולנו", הנשיאה חיות נזפה בה (משפט)
העימות בין פרקליט נתניהו לנשיאת העליוןהעימות בין פרקליט נתניהו לנשיאת העליוןיוני גבאי41
במהלך הדיון בבג"צ, העוסק בשאלה האם ח"כ שהוגש נגדו כתב אישום יכול להרכיב ממשלה, התפתח עימות בין פרקליטו של רה"מ לנשיאה חיות; האם מלוא כל הארץ משפט? (חדשות)
במקום מאה אלף איש, מניין! הכותל, הבוקרבמקום מאה אלף איש, מניין! הכותל, הבוקרחיים גולדברג10
ברחבת הכותל המערבי התקבצו הבוקר (ראשון) ג' דחול המועד פסח, מניין מתפללים לברכת כהנים המסורתית, זאת במקום עשרות האלפים - מדי שנה • כך זה נראה (אקטואליה)
תמונת אילוסטרציהרק 18 חודשי מאסר לאביו של המחבל מברקןכיכר השבת3
בית המשפט הצבאי גזר 18 חודשים מאסר על אביו של המחבל מברקן. אמו שוחררה אתמול ממאסר • האבא של קים הי"ד דורש ערעור: "התקיימה הצגה ולא משפט צדק" (בארץ)
עורך דין חרדי לבית משפט: "שחררו עצורים"עורך דין חרדי לבית משפט: "שחררו עצורים"שלומי זייבלד7
מדינות רבות בעולם שחררו אלפי עצורים בשל התפשטות נגיף הקורונה, וגם בישראל יש מי שדורש מביהמ"ש לשחרר מאות השוהים במעצר עד תום ההליכים. הפרקליטות מתנגדת (ארץ)
לוח כיתהלוח נפל על תלמידה. הפיצוי: 190,000 ש"חכיכר השבת4
התלמידה החרדית הגישה תביעה לאחר שלוח הכיתה נפל עליה ופגע בצווארה. בתום משא ומתן, הצדדים הגיעו להסכם פשרה שניתן לו תוקף משפטי על סכום הפיצוי שתקבל (בארץ)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
אולמרט ונתניהו. ארכיון
אלחנן גבאי
"חולה נפש"; האם זה לשון הרע?
ד' באב תשפא6
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6