ישראל במלחמהישראל במלחמה
לבקשת משרדי הפנים והשיכון

בתנאים מגבילים: בית המשפט יחייב רשויות במרכז להפעיל אתרי בניה    

לדרישת בית המשפט: אתרי בנייה בערים בת-ים, רמת גן וגבעתיים יפעלו בהתאם למתווה מיוחד עליו סוכם • לא תתאפשר לינה באתר הבנייה והקבלנים יחויבו להציב מאבטחים חמושים בשטח על חשבונם (חדשות) 

דוד הכהן | כיכר השבת |
אתרי הבניה בישראל (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

היום (שלישי) התקיים דיון בבית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב-יפו על עתירת התאחדות הקבלנים נגד שלוש ערים שמאז פרוץ המלחמה לפני יותר משלושה שבועות מסרבות לאפשר פתיחת אתרי הבנייה בשטחן, על אף שפיקוד העורף מאפשר זאת.

השופט קובי ורדי אישר את פתיחת אתרי הבנייה בערים בת-ים, גבעתיים ורמת-גן, בהתאם לנוסח מוסכם עליו החליטו הצדדים לבקשת בית המשפט. כך דווח ב'ישראל היום'

לפי המתווה שהוסכם, כל אתר בניה יידרש לעמוד בהנחיות פיקוד העורף באחריות הקבלן.

לפי דרישת העיריה, בכניסה לכל אתר יוצב מאבטח חמוש על חשבון הקבלן. כמו כן, באתרי הבנייה יועסקו עובדים בעלי תעודת זהות כחולה, או עובדים זרים בעלי אשרת עבודה. לא יועסקו פלסטינאים גם אם המדינה התירה את כניסתם לשטחי ישראל לעבוד.

עוד הוסכם כי לא תתאפשר לינה של עובדים באתר ולא תתאפשר תנועת עובדים אל אתרי הבנייה ומהם בשעות הפיזור לבתי הספר (בין השעות 07:15- 08:30). בנוסף, לא תאפשר חסימה הרמטית של רחובות. חסימת נתיבי נסיעה תבוצע בתיאום ואישור משטרת ישראל וצוותי הפיקוח על הבנייה.

העתירה הוגשה ע"י הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל, דניה סיבוס, אלקטרה בנייה ועץ השקד הנדסה. בעתירה שהוגשה באמצעות עוה"ד אלדד כורש ועדן בקשי ממשרד פישר (FBC) נכתב כי המטרה היא לאפשר את הפעלת אתרי הבנייה כפי שהורה משרד השיכון ומשרד הפנים, בהתאם להנחיות פיקוד העורף, על מנת למנוע נזק בלתי הפיך בהיקף עצום לקבלנים. הנזק של עצירת הבניה עלול להוביל להערכתם להביא לקריסה של אלפי חברות שמעסיקות עשרות אלפי ישראלים. יפגעו ממנו מאות אלפי לקוחות, עד לפגיעה היקפית במשק בשל סיכון המערכת הפיננסית.

בעיריית רמת גן בירכו על החלטת השופט ורדי שהיה קשוב וענייני והביא לפתרון מיטבי שמקובל על הצדדים. כרמל שאמה הכהן, ראש העיר ר"ג: "בית המשפט הבין שהטענות היבשות של הקבלנים לחוסר סמכות של ראשי הערים מנותקות מהמציאות שנוצרה מאז השבת השחורה. נלחמנו עבור התושבים שלנו אבל ההישג שלנו ישרת את כל הערים שלא עמדו בלחץ הקבלנים וכבר פתחו את האתרים בתנאים הרבה פחות בטוחים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר