מחיר המלחמה

היועמ"שית מקפיאה את העברת הכספים הקואליציוניים

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה הודיעה הערב כי כל הכספים הקואליציוניים מוקפאים - והכספים ישמשו רק לצרכי המלחמה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
היועמ"שית בהרב מיארה (צילום: Photo by Shir Torem/Flash90)

מהלך ישיבת ועדת הכספים של הכנסת היום (שלישי) התברר שאין לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' כל כוונה להמיר עבור מטרות המלחמה את הכספים הקואליציוניים.

בעקבות כך, היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, הודיעה הערב כי היא מקפיאה את העברת כל הכספים הקואליציוניים, כדי לנתב את כל התקציבים האפשריים לצורך ניול ומימון ימי הלחימה.

במכתבה כתבה היועצת המשפטית "בקצרה ייאמר שנוכח מלחמת "חרבות ברזל", החליטה הממשלה כי התקציבים שיועדו ליישום הסכמים פוליטיים, אשר טרם הוקצו או שטרם התקבלה לגביהם התחייבות, מהווים מקור תקציבי למימון צרכים הנובעים מהלחימה. כפי שיפורט להלן, בהמשך לכך הונחו המשרדים בהחלטות ממשלה להימנע מהתחייבויות חדשות העלולות להביא לכך שלא ניתן יהיה להקצות תקציבים אלה לצרכים האמורים. ככל שהממשלה, או שר משרי הממשלה, יבקשו לעשות שימוש אחר בכספים, תידרש החלטת החרגה מפורשת של הממשלה מההחלטות כאמור. במסגרת זו יישקלו נימוקי החרגת התקציבים אל מול צרכי המדינה בתקופת המלחמה".

בסיום כתבה: "הממשלה הנחתה להשתמש בתקציבים שיועדו ליישום הסכמים פוליטיים בעלי משמעות תקציבית לצורך מימון צרכים הנובעים מהלחימה וכדי ליישם את החלטתם בעניין זה, הונחו המשרדים בהחלטות הממשלה להימנע מהתחייבויות חדשות העלולות להביא לכך שלא ניתן יהיה להקצות תקציבים אלה לצרכים האמורים".

מכתב היועמ"שית

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר