התנפלו על הרכב

הותקף באכזריות בדרך למירון - ותובע 150,000 שקלים פיצוי

לפני שלוש שנים הותקף יהודי על ידי ערבים שחסמו את רכבו סמוך לטבריה. הערבים היכו אותו ואת חבריו באלימות קשות באלות ואף ניסו לדרוס אותו התוקפים נעצרו ונידונו למספר חודשי מאסר |  כעת מגיש היהודי תביעה אזרחית נגדם בסך 150,000 ש"ח (משפט)

קובי רוזן | כיכר השבת |
ציון הרשב"י במירון. אילוסטרציה (צילום: David Cohen/Flash90)

לבית משפט השלום בטבריה הוגשה תביעה אזרחית על סך 150,000 ₪, בשמו של יהודי אשר הותקף על ידי שלושה ערבים לפני כשלוש שנים סמוך לטבריה, בעת שעשה דרכו לתפילה בקבר הרשב"י במירון.

לפי התביעה, שהוגשה על ידי עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, הערבים היכו את היהודים באלימות קשות באלות ואף ניסו לדרוס את התובעה. כתוצאה מהתקיפה היהודי נזקק לטיפול רפואי ארוך ושמיעתו נפגעה. התוקפים נעצרו ונידונו למספר חודשי מאסר וכעת מגיש היהודי תביעה אזרחית נגדם.

בכתב התביעה מתאר עו"ד יאדו כיצד הותקף היהודי באכזריות וללא כל סיבה: "בתאריך 7.2.21 נסע התובע עם חברים מטבריה לכיוון קבר רשב"י להתפלל. בדרך למגדל, חסם הרכב בו ישבו הנתבעים את הנתיב בו נסעו התובע וחבריו. התובע ניסה לעקוף את הרכב של הנתבעים לצורך המשך הנסיעה, אך הנתבעים מנעו זאת מבעדו והגיבו לפתע בצורה אלימה מפתיעה וחסרת פשר.

"הנתבעים פתחו את החלון וצעקו לעבר התובע קללות נמרצות. התובע שחש פחד נורא, החל לברוח עם רכבו מהמקום. לאחר נסיעה עצר בתחנת הדלק "פז" בצומת מגדל. התובע יצא מהרכב ובטרם הספיק לחייג למשטרה, הגיע רכבם של הנתבעים.

"נתבע מספר 2 יצא מהרכב והוציא מתא המטען אלת מתכת. לאחר מכן יצאו גם נתבעים 1 ו-3. נתבע מספר 3 תפס את התובע והיכה בו עם האלה בראשו בעוצמה, ולאחר מכן היכה אותו בפניו ומנע ממנו להגיע לרכבו ולהתגונן. התובע ניסה שוב לברוח אך שלושת הנתבעים תפסו אותו כאשר אחד מהם תופס לו בצוואר ובזקן והשניים האחרים מכים אותו באגרופים בפנים ובכל חלקי הגוף עד אשר הפילו אותו על הרצפה. אחד הנתבעים גרר את התובע לעבר גדר שהייתה בקרבת מקום ואילו אחר עלה על רכב הנתבעים בכוונה לדרוס או לפגוע בתובע עם הרכב אך התובע הספיק לעלות על הגדר ונמלט על נפשו מהדריסה. בתגובה לכך יצא אחד הנתבעים מהרכב והחל שוב להכות את התובע עד שנפל הוא שוב לרצפה", תיאר יאדו.

לאחר התקיפה הובהל היהודי לטיפול רפואי בו התברר כי הוא סובל מפגיעה רב מערכתית ושמיעתו נפגעה. התוקפים הערבים נעצרו ונידונו לתקופות מאסר של 8-10 חודשים. כעת כאמור הגיש היהודי תביעה אזרחית נגדם בסך 150,000 ₪.

עו"ד מנשה יאדו מסר לאחר הגשת התביעה: "התביעה האזרחית מהווה ערוץ נוסף למלחמה בפשיעה ולהשבת הביטחון האזרחי לנפגעי העבירה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר