ישראל במלחמהישראל במלחמה
לא מוותר

בית המשפט ידון בתביעה של נפתלי בנט נגד הרב יוסף מזרחי 

שתי תביעות שהוגשו על ידי ראש הממשלה לשעבר נגד אזרחים יגיעו לדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לאחר שלטענתו הם השמיצו אותו | אחת מהן נגד הרב יוסף מזרחי (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
נפתלי בנט (צילום: . Photo by Olivier Fitoussi/FLASH90)

בית משפט השלום בתל אביב יקיים היום (שני) דיון קדם משפט בשתי תביעות שהגיש נפתלי בנט נגד אנשים שלטענתו השמיצו אותו בפומבי בתקופה בה כיהן כראש ממשלה. כך פרסם העיתונאי אברהם בלוך ב'מעריב'.

תביעה אחת היא של בנט נגד אדם בשם יגאל מלכה בה נטען ע"י בנט כי מלכה העלה לרשת פרסומים "שנועדו להפיץ שקר כאילו מר בנט לקח במרמה 50 מיליון שקלים מכספי הציבור לצורך השבחת ביתו, במהלך כהונתו של מר בנט כראש הממשלה".

בנוסף טוען בנט כי מלכה פרסם עליו שהוא "מרגל כמו אלי כהן בסוריה, רק הפוך", ובכך הציג לכאורה את בנט כמי שפועל עבור ממשלות זרות לפגוע בישראל". עו"ד איתמר ברקאי, המייצג את מלכה, השיב בין היתר כי מדובר ב"תביעת השתקה נעדרת כל בסיס ויסוד, אשר הוגשה בחוסר תום לב ומשיקולים זרים ופסולים תוך ניצול לרעה של הליכי משפט, העומדת כולה בניגוד מוחלט לחוק ולפסיקה".

התביעה השנייה הוגשה ע"י נפתלי בנט ואמו מירנה בנט נגד הרב יוסף מזרחי, הפועל בארץ ובחו"ל להפצת יהדות והחזרה בתשובה ומוכר ברשתות החברתיות.

בתביעה של בנט ואמו, נטען כי הרב יוסף מזרחי אמר באחת מדרשותיו כי בנט הוא רפורמי וכי אמו אינה יהודיה. בכתב התביעה נכתב:  "גב' בנט, שנולדה כיהודייה, צאצאית למשפחה שרבים ממנה הושמדו בשואה, בשל יהדותם, החלה לקבל פניות רבות מאנשים, גם כאלה המכירים אותה, המבקשים לשאול אותה שאלות לגבי יהדותה, שהרי הם שמעו כי ישנו "רב" כזה או אחר הטוען אחרת".

לפי הפרסום ב'מעריב', בכתב התשובה, טען עו"ד יוסף ויצמן המייצג את הרב מזרחי, כי "נפתלי בנט התחיל בקמפיין בחירות לראשות ממשלת ישראל פעם נוספת ובחר להשתמש בנתבע כמו גם בנתבעים נוספים כדי לזכות בקולות, פרסום ורווח פוליטי".

לטענתו של עו"ד ויצמן, "מדובר בתביעת השתקה שהגיש ראש ממשלה לשעבר בעל ממון ויכולות כלכליות להשתיק אדם פשוט שהעז לדבר ולהביע דעה וביקורת כנגדו וכנגד אמו". כאמור, היום (שני) ידון בית המשפט המחוזי בשתי התביעות.

הרב יוסף מזרחי (צילום: כיכר)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר