ישראל במלחמהישראל במלחמה
משיב לעתירות

לוין לבג"ץ: סמכותי הבלעדית לא לכנס את הוועדה לבחירת שופטים

בתגובה לעתירות שהוגשו נגדו, השיב שר המשפטים  שההחלטה לעכב את כינוס הוועדה לבחירת שופטים היא בגלל ניסיונות להשיג הסכמה רחבה במחלוקת הציבורית-פוליטית | לפיד תקף: "שיעשה את העבודה שלו"  (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
שר המשפטים לוין (צילום: Photo by Chaim Goldberg/Flash90)

בעקבות העתירות שהוגשו כדי לחייב אותו לכנס את הוועדה לבחירת שופטים שבאחריותו, השר יריב לוין משיב כי הסמכות לכינוס הוועדה היא שלו בלעדית ושאין מקום להתערב בהחלטתו.

בתשובה שהגיש היום (רביעי) לבג"ץ כתב, כי החלטתו התקבלה במסגרת "מו"מ קונסטיטוציוני מורכב וסבוך במטרה לגבש הסכמה רחבה במחלוקת ציבורית-חברתית-פוליטית", שלטענתו בית המשפט לא צריך להתערב בה. בנוסף הדגיש לוין כי “אין זה ראוי שבית המשפט יפר אזונים חוקתיים העדינים שבין הרשויות ויתערב בהחלטתו של השר”.

כזכור, בעקבות עמדת היועמ"שית שתואמת את עמדת העותרים לחייב את כינוס הוועדה, בית המשפט העליון אישר ללוין לקבל ייצוג עצמאי בעתירות ודחה את מועד הדיון לשבוע הבא ד' בתשרי תשפ"ד,

נזכיר כי הרקע לסאגה המשפטית נעוץ בכך שהממשלה מבקשת לשנות את הרכב הוועדה לבחירת שופטים, כך שהקואליציה תשלוט בוועדה ובמינויים. הליך החקיקה שהוביל שר המשפטים הוקפא ממש לפני אישור החוק בקריאה שנייה ושלישית בעקבות המחאה הציבורית ברחובות, ומאז נמנע לוין מלכנס את הוועדה.

הפעם האחרונה שהוועדה התכנסה הייתה בממשלה הקודמת לפני כשנה וארבעה חודשים.

מי שעתרו נגד השר אלו, התנועה לאיכות השלטון, מפלגת יש עתיד וקבוצת אנשי עסקים ופעילים חברתיים, שלטענתם יש לחייב את כינוס הוועדה בגלל המחסור החמור בעשרות שופטים והעומס על בתי המשפט.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב לתשובת לוין: תגובת שר המשפטים יריב לוין לעתירה שהגשתי נגדו בעניין כינוס הוועדה לבחירת שופטים היא שקר מוחלט, וניסיון להונות את בית המשפט.

לוין היה הראשון שדחה על הסף את מתווה הנשיא, הוא סיכל כל נסיון להגיע להסכמות רחבות, הוא יודע היטב שאין בימים אלה שום שיחות בבית הנשיא, אבל בתגובתו לבית המשפט הוא מסתמך על שיחות לא קיימות ועל מגעים שהוא עצמו סיכל.

לא ניתן יד לנסיונות ההונאה האלו. אם יריב לוין כל-כך חושש מהדיון בבג״צ - שיכנס את הוועדה לבחירת שופטים בהרכבה החוקי, ושבמקום לריב כל הזמן עם כל העולם, שיתחיל לעשות את הדבר היחיד שהוא נמנע ממנו: את העבודה שלו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר