ZOOM IN // הרב אבי אברהם בטור קורונהZOOM IN // הרב אבי אברהם בטור קורונה
ב' בניסן תשפ | 27.03.20
בתקופה מורכבת שבה חלים תמורות ושינויים בכל כך הרבה רבדים, גם החינוך והלמידה הופכים להיות גמישים ומרחוק, מה נוכל לקחת מכך וללמוד לחיים שלנו? (חנוך לנוער)
למה אני קצת אוהב את קורונה? // טור דעהלמה אני קצת אוהב את קורונה? // טור דעהעזרא מאירוביץ'3
למעשה אנו עדים ל"שבת אחת ארוכה"- הרי מהי השבת? עצירה, התבוננות, והפנמה שמישהו ברא את הכל, ליום אחד תיכנס לתחום שבת, תניח להכל ותאפשר לעצמיך לחוות את כל העשייה (טור)
הפרשה המחנכת: הילדים בבית - הזדמנות טובההפרשה המחנכת: הילדים בבית - הזדמנות טובההרב שלמה רוזנשטיין
חינוך והגות בפרשת השבוע ויקהל פקודי , על פי משנתו של הרש"ר הירש מאת הרב שלמה רוזנשטיין (חנוך לנוער)
האם אתם מחוסנים רגשית לנגיף הקורונה?האם אתם מחוסנים רגשית לנגיף הקורונה?הרב אבי אברהם4
לאור החששות מהנגיף המשתולל, הרב אבי אברהם, מטפל רגשי ומנהל מרכז קומ"ה לקידום והעצמה מדגים במאמר פרקטי מספר כלים וטיפים לטיפול ועמידות במצוקה (חנוך)
למצולם אין קשר לנאמר בכתבההגמרא של כולם / הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי1
אלו הלומדים יום שלם ואלו הלומדים חצי שעה, אלו עם חולצות לבנות ואלו עם חולצות הצבעוניות, לכולם ישנה בעלות בלימוד הגמרא ברמה שווה - תהליכים חינוכיים בפרשת השבוע (חינוך)
"אני לא מתפלל" / הרב אברהם בורודיאנסקי"אני לא מתפלל" / הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי
על ניתוקם של בני נוער רבים מעבודת התפילה / על תהליכים חינוכיים בפרשת השבוע, פרשת תצווה, טורו השבועי הקבוע של הרב אברהם בורודיאנסקי, בראי הפרשה (חנוך לנוער)
תמונת אילוסטרציה. למצולמות אין קשר לכתבה"חברה שלי מתדרדרת מה עליי לעשות?"כיכר השבת5
"אני לומדת בסמינר חרדי, ויש לי חברה טובה, שבאמת צנועה עם מידות טובות, והייתי קצת בהלם כשהבנתי עליה כמה דברים… מה אני אמורה לומר לה כשהיא משתפת?" (חנוך)
פרשת תרומה: היהדות אינה דת של טקסיםפרשת תרומה: היהדות אינה דת של טקסיםהרב שלמה רוזנשטיין
חינוך והגות בפרשת השבוע תרומה, על פי משנתו של הרש"ר הירש מאת הרב שלמה רוזנשטיין (חנוך לנוער)
"נפלו על הראש"? אתגר הטיפ-טופ החדש"נפלו על הראש"? אתגר הטיפ-טופ החדשהרב אבי אברהם11
מה בין 'אתגר הטיק טוק' המסוכן לאתגר ה'סבתא סורגת' העתיק ואיך נוכל ללמוד מכך על האתגר האמיתי שלנו כהורים, להעלים עין ולתת מקום לשחרור והרפיה אצל ילדינו (חנוך)
אילוסטרציה בלבד"לחבק או להתרחק": כיצד לנהוג בילד שונההרב אברהם בורודיאנסקי
"עת להשליך אבנים ועת כנוס אבנים, עת לחבוק ועת לרחק מחבק". על דילמות ותהליכים חינוכיים בפרשת השבוע - פרשת משפטים, עם הרב אברהם בורודיאנסקי (חנוך לנוער)
מתבגרים? התנערות כן. התרחקות לא ולאמתבגרים? התנערות כן. התרחקות לא ולאאברהם משכיל לאיתן
מתוסכלים מהמתבגרת התורן? שוב התקשרו מהישיבה להתלונן על החוצפה של הבן? לא נעים כשהבת חוזרת הביתה? מריבות וויכוחים אין סופיים על כל שטות? יש פתרון, בואו ונעשה סדר בשלבי תהליך גיל ההתבגרות, נפתח בהירות בתהליך, ונגלה שיש בידנו מה לעשות (חנוך לנוער)
שמאל דוחה וימין מקרבת במשנת הרש"ר הירששמאל דוחה וימין מקרבת במשנת הרש"ר הירשהרב שלמה רוזנשטיין
יש בהוראה זו הנחיה ברורה בראש ובראשונה כי חוסר התחשבות בכבודו האישי של החניך, עתיד להביא לכישלון את הרצון להצעידו בדרך הנכונה / פרשת השבוע ע"פ משנתו של הרש"ר הירש (יהדות)
החינוך בראי הפרשה: "לא ייצא ממך כלום"החינוך בראי הפרשה: "לא ייצא ממך כלום"הרב אברהם בורודיאנסקי
כשהאוזן נמשכת על ידי אדם הקרוי מחנך, אבל הכאב הוא דווקא לא מכיוון האוזן, הרב אברהם בורודיאנסקי בטורו השבועי על תהליכים חינוכיים בפרשת השבוע - יתרו (חנוך לנוער)
החיים יבשים? קפוץ למים / הרב אבי אברהםהחיים יבשים? קפוץ למים / הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם3
מאיזה שלב מתחיל תהליך הצמיחה האישית? מה הדרך המומלצת בתורה כדי להתגבר על חוסר חשק בלימוד? ומה מסמל לנו ט"ו בשבט שחל בימי השובבי"ם? (חנוך לנוער)
הקושי של היום הוא ההיסטוריה של מחרהקושי של היום הוא ההיסטוריה של מחראברהם משכיל לאיתן4
עברת יום קשה בעבודה הבוס מזעיף פנים הלקוחות התלוננו? שוב אותגרת מול הנער שבודק גבולות? ומהבנק התקשרו שוב בשל המינוס? קצת פרופורציה, סוף העולם עדיין לא כאן (חנוך)
אפור זה הלבן החדש // הרב אבי אברהםאפור זה הלבן החדש // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם2
מה יקרה אם נלמד לקחת את החיים בגווני האפור? האם זה נורא כל כך להיות 'בינוני' או שזה אולי סוד ההצלחה דווקא. הרב אבי אברהם בטור מקצועי לפרשת השבוע (חנוך לנוער)
האם גם אתה פרעה? // הרב אבי אברהםהאם גם אתה פרעה? // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם
כיצד נלמד לחנך את עצמנו ואת ילדינו להכיר טובה? כח הנתינה לזולת יכול לשנות את האישיות שלנו ולגרום לנו לראות טוב. הרב אבי אברהם בטור מיוחד על פרשת השבוע (חנוך)
מוזיקה או נוער נושר? תחליטו אתם מה עדיףמוזיקה או נוער נושר? תחליטו אתם מה עדיףנתנאל לייפר8
הייתי ילד בן 13.5 כשנכנסתי לעולמם של הגדולים ונאלצתי כמעט ולוותר לחלוטין על יכולתי לעשות את הדבר שעושה לי הכי טוב בעולם - המוזיקה. האם זה מחויב המציאות? (חינוך)
אילוסטרציהמשפחות איבדו ילדים בגלל 'או הכל או כלום'עמירן דביר58
צעירים יקרים, קשה לכם במסגרת הנוכחית?! אל תשליכו הכל - כי לא תוכלו לשאת את זה. תעזבו רק מה שמוכרח ותשאירו את מה שאתם זקוקים • עמירן דביר זועק: תדאגו לנשמה! (חינוך)
אילוסטרציה בלבדישיבות ל'מצוינים' והרס לכל האחרים? / דעהנתנאל לייפר48
האם נער צריך להתדרדר לרחוב ולחברה גרועה כדי שיותר לו לצאת ליותר טיולים במהלך השנה? האם עליו להתדרדר לחברה עם פשע ואלימות כדי שיותר לו לשחק כדורגל? (חנוך)
תנו קצת יותר יחס לצעירים / חיים גולדברגתנו קצת יותר יחס לצעירים / חיים גולדברגחיים גולדברג35
בעקבות האסון במסגרתו התגלתה גופת הבחור אביתר אזרזר ז"ל כשהוא עם סימני אלימות, כותב חיים גולדברג על התהליך שעוברים בחורים שנושרים ומסיים בקריאה להורים (טור דעה)
"בני צפה בתכנים קשים, אני לא נרדם" • צפו"בני צפה בתכנים קשים, אני לא נרדם" • צפוחנני ברייטקופף83
לראשונה: אב חרדי מודאג מספר למצלמות 'כיכר השבת' כיצד הרגיש כשבנו נפל לחומרים פסולים ברשת האינטרנט • וגם - מומחה מייעץ: כך תמנעו מילדיכם להתמכר לתכנים הללו (TV)
כך נשפר את חיינו לטובה / הרב אבי אברהםכך נשפר את חיינו לטובה / הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם
לשנות את כל העולם כנראה שכבר לא נוכל, אך לשנות את התפיסה האישית שלנו, עשוי לשפר את החיים שלנו לטובה, ואולי, אולי גם לשנות את תפיסת העולם. הרב אבי אברהם בטורו השבועי על הפרשה (חנוך)
איך אתה רואה את העולם? / הרב אבי אברהםאיך אתה רואה את העולם? / הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
האופן שבו אנו בוחרים לראות את העולם והדרך שבו אנו צובעים את החיים לעצמנו היא הפתרון לשיפור איכות החיים שלנו. הרב אבי אברהם בטורו השבועי על הפרשה (חנוך)
האם אתה יודע כיצד לדבר עם נוער נושר?האם אתה יודע כיצד לדבר עם נוער נושר?הרב אבי אברהם9
לדבר לנוער נושר, לחוזר בתשובה, לילדים ולאשה מצריך מאיתנו ללמוד 'שפה' חדשה, גישה מותאמת ומכילה. האם כולנו יודעים להתאים את עצמנו לשפת הזולת? (חנוך לנוער)
בית ספר להתמודדות // הרב אבי אברהםבית ספר להתמודדות // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם2
איך מחנכים להתמודדות? איזו דוגמא אישית אנו עצמנו מהווים לילדינו? והאם זה כ"כ נורא כאשר ישנן 'סתירות' בדוגמא שאנו מעניקים? ומדוע דוגמא אישית היא לא תמיד חזות הכל? (חנוך)

נערים

כיכר facebook