כיצד נעביר את המסר החינוכי בצורה נכונה?כיצד נעביר את המסר החינוכי בצורה נכונה?
כ' בניסן תשפא | 02.04.21
מה צריך יותר ממסר טוב כדי להעניק לילדינו קניין נפשי ונצחי ביהדותם? כיצד הצליחה דווקא מרים להגיע לחורים ולסדקים שבנפש? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לשביעי של פסח (טור)
אילוסטרציהמכתב להורים: אל תחמירו על חשבון הילדיםהרב אבי אברהם10
"ליל הסדר בבית הוריי זה סיוט אמיתי", שיתף אותי בגילוי לב, "פסח, החג השנוא עלי". הרב אבי אברהם, יועץ ומטפל רגשי, במכתב גלוי להורים: 'זה בסדר גם כשלא הכל בסדר' (טור)
בואו נדבר על זה! // הרב אבי אברהם לפסחבואו נדבר על זה! // הרב אבי אברהם לפסחהרב אבי אברהם
הרב אבי אברהם, יועץ ומטפל רגשי, עושה סדר במצוות המגיד ו'נותן בהם סימנים' כיצד להפוך אותה לממוקדת יותר ומלמד איך להפוך אותה לכלי עזר בתקשורת הורים ובנים (חנוך לנוער)
עשרת הדיברות לליל סדר רגוע עם הילדיםעשרת הדיברות לליל סדר רגוע עם הילדיםחיים דיין1
ליל הסדר הוא שיא חג החירות וגם שיא האתגר עם הילדים. הורים שואלים את עצמם מה ניתן לעשות כדי לעזור לילדים להיות שותפים לסדר ולמנוע מצבים מעיבים (חנוך לנוער)
קרבנות אדם / הרב אבי אברהם בטור לויקראקרבנות אדם / הרב אבי אברהם בטור לויקראהרב אבי אברהם
איך עושים "עדכון גרסה" ליכולת שלנו ללמוד תורה בכל מצב ולהצליח "לעסוק" בדברי תורה גם בתקופות ומצבים מאתגרים? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לפרשה (חנוך לנוער)
מבחן הצ'ולנט  // הרב אבי אברהם לפרשהמבחן הצ'ולנט // הרב אבי אברהם לפרשההרב אבי אברהם1
יש אנשים שמחנכים במילים ויש אנשים שמחנכים במעשים. איך בונים בניין אישיותי שהופך ל"משכן"? הצ'ולנט כמשל. הרב אבי אברהם בטורו השבועי על פרשת ויקהל פקודי (יהדות)
לכובע שלי // טור לפורים מהרב אבי אברהםלכובע שלי // טור לפורים מהרב אבי אברהםהרב אבי אברהם5
באיזה "כובע" אנו חושבים ומתנהלים בחיים וכיצד "כובעי החשיבה של דה בונו" על "צבעיהם" יכולים לשפר לנו את איכות החיים ולעזור לנו לפתור דילמות מורכבות? (חנוך לנוער)
אורזים משלוח מנות יהודי / הרב אבי אברהםאורזים משלוח מנות יהודי / הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם
איך "משווקים" יהדות ומה חשוב לנו באמת יותר; התוכן או האריזה? ואיך מוציאים קדושה דווקא מהילד הכי מורכב בבית? הרב אבי אברהם בטור חינוכי על חינוך מתוך הפרשה (חינוך)
תמנעו צער, אל תשלחו רק לישיבה 'מצוינת'תמנעו צער, אל תשלחו רק לישיבה 'מצוינת'הרב אוהד יוסף14
ההרשמה לשנת הלימודים הבעל"ט נפתחה, וברקע התחרות הסמויה בין ההורים הרוצים לשלוח את ילדיהם לישיבות טובות, קורא הרב אוהד יוסף, נכדו של מרן זצוק"ל - לחשוב (חרדים)
כשלא מגיע- מגיע! // הרב אבי אברהם בטורוכשלא מגיע- מגיע! // הרב אבי אברהם בטורוהרב אבי אברהם3
איך לומדים לתת מבלי לקבל, להעניק חום ואהבה לילד שמחזיר בעיטה, לעצום עיניים ולפתח קשר מורכב. הרב אבי אברהם בטורו השבועי, טור חינוכי לפרשת ויחי (חנוך לנוער)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לתוכן הכתבהעזבת את הישיבה? התורה עדיין שייכת לך!הרב אוהד יוסף5
לדאבון לב, הבחורים עם עזיבתם את היכלי הישיבה מצבם הרוחני הולך ויורד • ומה עם שלוש תפילות ביום? הס מלהזכיר! הרי כאילו אין ה' שומע תפילתו ח''ו / הרב אוהד יוסף (חינוך)
מתוך הפרק האחרון של ברדקאבי אברהם מקליד/ה...: "תכבד העבודה"הרב אבי אברהם30
תיווך והסברה לנער צעיר ששואל שאלות הן התרופה המקדימה לתפיסת ה'מה יאמרו' השלילית שתלווה אותו בחייו. כנות ותקשורת ישירה ומקרבת הן אולי הפתרון היחיד (חינוך)
חסר לך 'בורג' בחיים? // הרב אבי אברהםחסר לך 'בורג' בחיים? // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
ימי החנוכה שעברו ופרשיות השבוע והחיים מלמדות אותנו כי התמודדות אינה מילה גסה, היא תוכנית העל של חיינו ותמיד יש עוד סיבוב נוסף. הרב אבי אברהם בטורו השבועי (חינוך)
הרב שטיינמן לימד אותנו: כך תרכשו ידידיםהרב שטיינמן לימד אותנו: כך תרכשו ידידיםהרב אבי אברהם6
יהודי צנום וקדוש בן 104 הפך עבור רבבות למודל הערצה משפיע ואיכותי. האם נוכל ללמוד מזה גם לחיינו ולבחור באיכות על פני הכמות? הרב אבי אברהם בטור מיוחד לזכרו (חינוך)
שיעור לחיים: טקטיקה נכונה  להתמודדויותשיעור לחיים: טקטיקה נכונה להתמודדויותהרב אבי אברהם7
פריקת נשק, העצמה והכרת הטוב, אלו הן חלק מאסטרטגיות המלחמה שהפרשה מעניקה לנו לחיים טובים ומשופרים יותר. הרב אבי אברהם בטור חינוכי מעצים לפרשה (פרשת השבוע)
הרגע שהוא לא חוזר לישיבה // הרב אברהםהרגע שהוא לא חוזר לישיבה // הרב אברהםהרב אבי אברהם5
זה קורה פתאום, לפעמים בדרמטיות, פשוט איבד עניין והפער מעצים - הילד לא רוצה לחזור לישיבה, בעצם לא רוצה לעשות כלום עם עצמו. הבעיה הבסיסית היא גיוס מוטיבציה (חינוך)
אלו הנפגעים הקשים של מגיפת הקורונהאלו הנפגעים הקשים של מגיפת הקורונההרב אבי אברהם5
כמעט הפסקנו לספור את מניין הנפטרים ואדישות נכנסה בנו, אך נזקי המגיפה כוללים גם לא מעט כאלו שחווים 'מוות נפשי' ומאבדים טעם לחיים ודורשים את התייחסותנו לא פחות (טור)
כיצד מצליחים לסייע לבני נוער מתמודדים?כיצד מצליחים לסייע לבני נוער מתמודדים?הרב אברהם משכיל לאיתן1
מכירים את ההתפרצות של בני הנוער? גם אתם מתוסכלים? מרגישים שאתם רוצים לצעוק לתוך הראש של המתבגר שאתם רק רוצים בטובתו אבל זה לא חודר, מה עושים? (חנוך לנוער)
האם אנו יודעים באמת כיצד "לבחור נכון"?האם אנו יודעים באמת כיצד "לבחור נכון"?הרב אבי אברהם3
מערכת הבחירות בארה"ב היא לא זו שעלינו לדבר עליה בשולחן השבת, אלא דווקא על מערכת הבחירות האישיות שלנו שמלמדות על סולם הערכים שאנו מקנים לילדנו (חנוך לנוער)
למידה מקרוב // הרב אבי אברהם בטור חינוךלמידה מקרוב // הרב אבי אברהם בטור חינוךהרב אבי אברהם2
מה אנו יכולים ללמוד מצמח בשם "מימוזה ביישנית" על החוסן והאמונה שלנו? ומה המרכיב החסר ב"למידה מרחוק" שיכול ללמד אותנו מקרוב על המשמעות של חיי הרוח (חנוך לנוער)
נא לדחוף את ה"פרה" // הרב אבי אברהםנא לדחוף את ה"פרה" // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם3
איך לומדים להתמודד עם ה"מבול" שסוער בחיים האישיים שלנו? מהי ה"פרה" שעלינו לדחוף כדי להתקדם ולצמוח? ומדוע הקפיד רב הונא לשבור את הגג של התושבים (חינוך)
אילוסטרציה בלבדבורא פרי האדם // הרב אבי אברהם בטורוהרב אבי אברהם1
בתקופה בה כל מגזר ותת-מגזר מתכנס לעצמו ומבין בעיקר את עצמו ולא את זולתו עלינו ללמוד ממלחמת האחים הראשונה בהיסטוריה ולהתחנך שהזולת הוא חלק מעצמנו ממש (חינוך)
אילסוטרציה'שמחה'- הוראות הרכבה // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם5
ממה מורכבת השמחה שלנו וכיצד ניתן לפתח אותה? הרב אבי אברהם יצא ל"חקר תחום" מרתק על מצוות השמחה במאמר מיוחד לכבוד חג הסוכות - "חג השמחה" (חנוך לנוער)
נערים של יום הכיפורים // הרב אבי אברהםנערים של יום הכיפורים // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם11
נוער נושר או נוער מנותק? ומה זה בעצם משנה בכלל? הרב אבי אברהם בטור מטלטל על גישתו של הגראי"ל שטיינמן לנער נושר ועל המסקנות הנוגעות ביום כיפור לכל אחד (חינוך)
יען (לא) האמנתם בי // מכתב של ילד לתחילת שנהיען (לא) האמנתם בי // מכתב של ילד לתחילת שנהרפאל פלס1
שלום שמי חננאל ואני בן אחת עשרה וחצי ו... אני לא נרדם.. כבר אחרי עשר וחצי בלילה. מחר בצהריים יתנגן השיר 'הנשמה לך' כצלצול סיום יום הלימודים האחרון לחודש אלול ולשנת תש"פ (חנוך)
קיצון לטבח // הרב אבי אברהם מסכם שנהקיצון לטבח // הרב אבי אברהם מסכם שנההרב אבי אברהם1
איך מסכמים שנה קיצונית שכולה יציאה אחת גדולה מהשגרה? מה נוכל ללמוד ממנה ברגע האחרון שלה שיכול לשנות לנו את ההסתכלות לחיים וגם את הדין בראש השנה (חנוך לנוער)

נערים

כיכר facebook