'וירא': איך אתם "מבשלים" את הילד שלכם?'וירא': איך אתם "מבשלים" את הילד שלכם?
ט"ז בחשוון תשפב | 22.10.21
האם ביתכם הוא "סיר לחץ", או "כבשן האש"? האם מודל ההורות שלכם הוא אברהם או סדום? האם יש "מתכון מנצח" להצלחה בחינוך? הרב אבי אברהם בטור חינוכי (חנוך לנוער)
לא להביט שוב לאחור // הרב אבי אברהםלא להביט שוב לאחור // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
יש מבט של זלזול ויש מבט של רחמנות וחמלה, יש מבט של סקרנות ויש מבט של הפקת לקחים. מה המבט שלך לחיים? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לפרשת לך לך (חנוך לנוער)
 נח ודור הוואטסאפ / הרב אבי אברהם בטורו נח ודור הוואטסאפ / הרב אבי אברהם בטורוהרב אבי אברהם2
אז מי אנחנו בעצם בלי וואטסאפ? האם זה טוב לנו כשלא נח לנו? ואיזו נחמה קטנה ניתן למצוא גם בקריסת האפליקציה? הרב אבי אברהם בטור אקטואלי לפרשת השבוע (חנוך לנוער)
נח בשבע טעויות / טורו של הרב אבי אברהםנח בשבע טעויות / טורו של הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
נח או בראשית? האם העולם שלנו נוצר מלכתחילה או ב'טעות'? ומהו סוד ההצלחה של אנשים מוכשרים במיוחד? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לפרשת בראשית (חנוך לנוער)
אילוסטרציהכך תגרום לבן שלך לשתף אותך בכל סודותיוישראל גינצבורג11
בחורים אלופים בלהסתיר. חלקם מתנהלים כסוכני שב"כ סמויים, וגם כשהם נתפסים בקלקלתם הם מתחננים - "רק אל תספר לאבא שלי". כיצד נגרום להם לשתף אותנו? (חינוך)
מה הדבר הראשון? // הרב אבי אברהם בטורומה הדבר הראשון? // הרב אבי אברהם בטורוהרב אבי אברהם
מה הדבר הראשון שתעשו לאחר שתקראו את הטור הזה? מה הערך השולט בחייכם וכיצד יוצאים בימים אלו מ'האטמוספרה הגשמית'? הרב אבי אברהם בטור מיוחד לחודש אלול (חינוך)
דע את עצמך: האם אתה 'שופט' או 'שוטר'?דע את עצמך: האם אתה 'שופט' או 'שוטר'?הרב אבי אברהם1
פרשת השבוע מציבה לנו את התמונה הרחבה ואת האתגר המוטל עלינו בעבודת החיים כלפי עצמנו וכלפי תפיסת החינוך שלנו. הרב אבי אברהם בטורו השבועי לפרשה (חנוך לנוער)
איך מתמודדים כשזה "לא"? / הרב אברהםאיך מתמודדים כשזה "לא"? / הרב אברהםהרב אבי אברהם6
חשבתם שהבחור ישיבה שלכם יקום מוקדם וילמד בבין הזמנים וכל מה שהוא עושה זה את ההיפך המוחלט? ברוכים הבאים להולנד! הרב אבי אברהם בטור חינוכי לבין הזמנים (טור חינוך)
הרב בורודיאנסקיאתה מכיר את הילד שלך? / טור לבין הזמניםהרב אברהם בורודיאנסקי2
הנער ישב ולמד בישיבה שנה שלמה ואז במפגש אחד קטן בבין הזמנים עם איזה נער לא אפוי מספיק הכל מתמוטט, היתכן?? טור להורים לבין הזמנים מאת הרב אברהם בורודיאנסקי (טור)
מי כאן מחנך? // הרב אבי אברהם בטור חינוךמי כאן מחנך? // הרב אבי אברהם בטור חינוךהרב אבי אברהם2
"חינוך בלתי פורמאלי" היא הגישה החינוכית החדשה-ישנה והנכונה כדי להדליק בחזרה את הניצוץ בעיניים ולעבד את ה'דברים' מבפנים, הרב אבי אברהם בטורו השבועי (חינוך)
האם הפנס דולק? // הרב אבי אברהם בטורוהאם הפנס דולק? // הרב אבי אברהם בטורוהרב אבי אברהם2
הדרך שלנו להימנע מתאונות דרכים הרסניות במהלך מסע החיים תלויות בכך שנצליח למצוא מה מאיר לנו את החיים. הרב אבי אברהם בטור מעורר השראה לפרשה (חנוך לנוער)
יחי המנהיג החדש! // הרב אבי אברהם בטורויחי המנהיג החדש! // הרב אבי אברהם בטורוהרב אבי אברהם
מה הפרשה מלמדת אותנו על גילוי מנהיגות ועל התכונות הנדרשות למנהיג אמיתי? הרב אבי אברהם בטור החינוכי לפרשת בלק (חנוך לנוער)
ממשלת השינוי, האמנם? / הרב אבי אברהםממשלת השינוי, האמנם? / הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם
מה מלמדת אותנו קואליציית "רק-לא-משה" שהרכיב קורח על הצורך הטבעי בשינויים ועל הדרך הנכונה להפוך אותם למעשיים. הרב אבי אברהם בטור חינוכי אקטואלי במיוחד (טור)
מה הסיפור שלך? // הרב אבי אברהם בטורמה הסיפור שלך? // הרב אבי אברהם בטורהרב אבי אברהם2
מדוע חוזרת התורה בפרשתנו ומאריכה על קרבנו של כל נשיא ונשיא? ומניין לנו שאין "סימטריה" בעבודת ה'? הרב אבי אברהם בטור חינוכי מעצים לפרשת השבוע נשא (חנוך לנוער)
לוחמי מג"ב בלוד הלילההאם יש סיכוי לדו קיום? // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם4
לגור בעיר מעורבת או נפרדת? האם יהודי מסוגל לעשות לינץ' בערבי? ומה היה יכול להיות יותר גרוע מהשואה עצמה? הרב אבי אברהם עונה בתשובות מתוך מהפרשה (חנוך לנוער)
בשעת הדחק // הרב אבי אברהם בטור אישיבשעת הדחק // הרב אבי אברהם בטור אישיהרב אבי אברהם5
שבוע לאסון הנורא במירון בו נהרגו 45 בני אדם ונפצעו כ-150, וקשה לנו עדיין לבטא ולמצוא מילים. הרב אבי אברהם בהמחשה מעשית - כיצד עונים את המועקות? (חנוך לנוער)
כך תתייחסו לשאלות ולתהיות של הילדיםכך תתייחסו לשאלות ולתהיות של הילדיםאביעזרי כהן
הדרכה קצרה מ‏מטפל קוגניטיבי התנהגותי, המתמחה בילדים ונוער, כיצד להתייחס לשאלות ותהיות שלהם, בעקבות האסון הנורא שפקד את ‏עם ישראל בו נהרגו 54 איש (חדשות חרדים)
כך תסבירו לילדיכם על האסון הנורא במירוןכך תסבירו לילדיכם על האסון הנורא במירוןמנוחה פוקס14
"הילדים שלי היו עד חצות במדורות, עוד מעט יקומו, איך אספר להם על מה שקרה? אולי בכלל לא לספר? למה הם צריכים לדעת מזה?" מנוחה פוקס בטור מיוחד עבור ההורים (חינוך)
קבר רבי עקיבא בטבריהנלך בדרכו, עקיבא // הרב אבי אברהם בטורואבי אברהם2
מה כבר נוכל ללמוד לחיים מסיפור חייו של אדם בן ארבעים, 'אנטי דתי' ואנאלפבית? מסתבר שהכל. הרב אבי אברהם בטור חינוכי מעצים לחיים על דמותו של רבי עקיבא (חנוך לנוער)
כיצד נעביר את המסר החינוכי בצורה נכונה?כיצד נעביר את המסר החינוכי בצורה נכונה?הרב אבי אברהם1
מה צריך יותר ממסר טוב כדי להעניק לילדינו קניין נפשי ונצחי ביהדותם? כיצד הצליחה דווקא מרים להגיע לחורים ולסדקים שבנפש? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לשביעי של פסח (טור)
אילוסטרציהמכתב להורים: אל תחמירו על חשבון הילדיםהרב אבי אברהם10
"ליל הסדר בבית הוריי זה סיוט אמיתי", שיתף אותי בגילוי לב, "פסח, החג השנוא עלי". הרב אבי אברהם, יועץ ומטפל רגשי, במכתב גלוי להורים: 'זה בסדר גם כשלא הכל בסדר' (טור)
בואו נדבר על זה! // הרב אבי אברהם לפסחבואו נדבר על זה! // הרב אבי אברהם לפסחהרב אבי אברהם
הרב אבי אברהם, יועץ ומטפל רגשי, עושה סדר במצוות המגיד ו'נותן בהם סימנים' כיצד להפוך אותה לממוקדת יותר ומלמד איך להפוך אותה לכלי עזר בתקשורת הורים ובנים (חנוך לנוער)
עשרת הדיברות לליל סדר רגוע עם הילדיםעשרת הדיברות לליל סדר רגוע עם הילדיםחיים דיין1
ליל הסדר הוא שיא חג החירות וגם שיא האתגר עם הילדים. הורים שואלים את עצמם מה ניתן לעשות כדי לעזור לילדים להיות שותפים לסדר ולמנוע מצבים מעיבים (חנוך לנוער)
קרבנות אדם / הרב אבי אברהם בטור לויקראקרבנות אדם / הרב אבי אברהם בטור לויקראהרב אבי אברהם
איך עושים "עדכון גרסה" ליכולת שלנו ללמוד תורה בכל מצב ולהצליח "לעסוק" בדברי תורה גם בתקופות ומצבים מאתגרים? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לפרשה (חנוך לנוער)
מבחן הצ'ולנט  // הרב אבי אברהם לפרשהמבחן הצ'ולנט // הרב אבי אברהם לפרשההרב אבי אברהם1
יש אנשים שמחנכים במילים ויש אנשים שמחנכים במעשים. איך בונים בניין אישיותי שהופך ל"משכן"? הצ'ולנט כמשל. הרב אבי אברהם בטורו השבועי על פרשת ויקהל פקודי (יהדות)
לכובע שלי // טור לפורים מהרב אבי אברהםלכובע שלי // טור לפורים מהרב אבי אברהםהרב אבי אברהם5
באיזה "כובע" אנו חושבים ומתנהלים בחיים וכיצד "כובעי החשיבה של דה בונו" על "צבעיהם" יכולים לשפר לנו את איכות החיים ולעזור לנו לפתור דילמות מורכבות? (חנוך לנוער)

עוד כתבות

נערים

כיכר facebook
כך תתייחסו לשאלות ולתהיות של הילדים
אביעזרי כהן
כך תתייחסו לשאלות ולתהיות של הילדים
כ"ג באייר תשפא
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לתוכן הכתבה
הרב אוהד יוסף
עזבת את הישיבה? התורה עדיין שייכת לך!
ט"ו בטבת תשפא5
למה אני קצת אוהב את קורונה? // טור דעה
עזרא מאירוביץ'
למה אני קצת אוהב את קורונה? // טור דעה
כ"ז באדר תשפ3