16/06/19  אדמה ושמים  אוסטרליץ
ריפיון "סוף הזמן" הגיע // הרב אבי אברהםריפיון "סוף הזמן" הגיע // הרב אבי אברהם
י"א בסיון תשעט | 14.06.19
איך מתמודדים עם התופעה המצויה בישיבות המוכרת כ"סוף הזמן" ומה המנגנון האישי שלנו להתמודד עם רפיון ומשברים מלמד עלינו? הרב אבי אברהם בטור חינוכי ע"פ הפרשה (חנוך)
כשיש לך קערת מן, אתה מתגעגע לבצל?כשיש לך קערת מן, אתה מתגעגע לבצל?הרב דן טיומקין1
צריך להבין שילדינו אינם בעלי תשובה, הם 'רק' דור שני, ולכן האורות הגבוהים שאנו מכירים פחות מניעים אותם, ולכן הציפיות צריכות להיות בהתאם / הרב דן טיומקין (חנוך לנער)
אילוסטרציהחג מתן תורה "שלי" // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם3
האם 'חג מתן תורה' הוא ל'בחורי ישיבות ואברכים בלבד'? מה המשמעות של היום הזה לבחור מתמודד או לאברך שיצא לפרנסתו. הרב אבי אברהם בטור חינוכי לחג (חנוך לנוער)
אילוסטרציהגיוס הישיבות: קריאה להשכמה דחופה מאדהרב אבי אברהם17
הרב אבי אברהם בטור חינוכי כואב ונוקב במיוחד על תופעת 'הנשירה סמויה' ועל איבוד המשמעות בישיבות המיינסטרים בחלקן המושג "שאלה" נחשב למשהו בעייתי במיוחד (חינוך)
נקודה, סוף פסוק. // הרב אבי אברהםנקודה, סוף פסוק. // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם3
מהי ה'נקודה' עליה מושתתת היהדות כולה? כיצד מעידים האיחולים שלנו על מהותנו הפנימית ואיך אפשר לדרוש ממחנך להיות 'מלאך'? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לפרשה (חינוך)
די לכפייה הדתית // הרב אבי אברהםדי לכפייה הדתית // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם15
לא, הטור הזה לא עוסק בסוגיית שמירת השבת מול תחרות בינלאומית, גם לא ברון קובי וחילולי השבת בטבריה. הוא כן עוסק בכפייה הדתית של הורים על ילדיהם ותוצאותיה (חינוך)
נא לא לדרוך על נשמות // הרב אבי אברהםנא לא לדרוך על נשמות // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם8
שיעור מיוחד בחינוך מעניקה לנו הפרשה, אזהרה חמורה שלא לחטוא לנפש הנער וגם הוראת שעה ולדורות כיצד לדבר עם הילד, לקדם אותו ולשקף לו את הערך העצמי שלו (חינוך)
קדושים תהיו: "אני גבר!" // הרב אבי אברהםקדושים תהיו: "אני גבר!" // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם6
האם לא הגזמנו עם התארים המפוצצים של 'צדיק' ו'קדוש'? במה תלויה יכולתנו להרגיש טוב עם עצמנו ולהיות קדושים? מסר מיוחד שהגיע מהבחור שנפגע ובחר לתקן את חייו (חינוך)
אילוסטרציהחוה"מ: מועדים לשגרע // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
למה פסח הוא שבוע? איך נוכל לקחת ממנו תובנות נוספות לימי השגרה הבעל"ט? איך לומדים לאכול את המרור שלנו בחיים ולהמשיך לשיר? הרב אבי אברהם בטור חינוכי (חינוך)
לא תשתוק! בליל הסדר // הרב אבי אברהםלא תשתוק! בליל הסדר // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
לא סתם מדע ה'פסיכולוגיה' עוסק רבות בדיבור ושיח ככלי התרפויטי המרכזי שלו. חג הפסח יכול להיות עבורנו כ'טיפול רגשי'. הרב אבי אברהם עושה 'סדר' בליל הסדר (חנוך לנוער)
לא כל יום פסח! // הרב אלחנן אביטןלא כל יום פסח! // הרב אלחנן אביטןהרב אלחנן אביטן7
פעם בשנה כולם מבינים שבליל הסדר אנו מעבירים מסורת דרך "חוויה" לילדים. האם נוכל לגרום לילדים 'לבחור' כל השנה בלימוד הגמרא? הרב אלחנן אביטן 'קורא לסדר' (חנוך לנוער)
עשרת הדיברות לליל סדר רגוע עם הילדיםעשרת הדיברות לליל סדר רגוע עם הילדיםחיים דיין6
תאמו מראש, שחררו, תכננו, דרשו, האצילו, התפעלו, הבהירו, נהלו והרגיעו. את עצמכם: קבלו את עשרת הדיברות שיחסכו לכם את עשר המכות ויסדרו לכם את ליל הסדר (חנוך לנוער)
אוכל, קדימה, אוכל! // הרב אבי אברהםאוכל, קדימה, אוכל! // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
כיצד הדרך בה אנו אוכלים יכולה להעיד על יהדותנו? האם נכון להחמיר על כשרות עם נוער נושר? ומה דרכנו להעביר את המסורת בצורה חווייתית? הרב אבי אברהם בטור חינוכי (חנוך)
כיצד מביאים קרבן פינגווין / הרב אבי אברהםכיצד מביאים קרבן פינגווין / הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם3
מה הפסוק 'הכי חשוב' בתורה ומדוע? מה מאוד חשוב שתזכרו בילד שלכם וכיצד ההשפעה שלנו כהורים יכולה להפוך ולהיות משמעותית יותר? הרב אבי אברהם בטור חינוכי מעצים (חינוך)
מדוע ולמה דווקא המוצלחים נכשלים יותרמדוע ולמה דווקא המוצלחים נכשלים יותרנתן ראקוב7
בגילאי ביה"ס, אנו רואים נערים רבים שנפלטים או לא מצליחים מסיבה מעניינת. הם נחשבים בעלי המוח המבריק בכיתה, אך בשלב מסוים רבים מהם מאבדים את הדרך (חינוך)
פרשת כי תשא: מלא במלא וחסר בחסרפרשת כי תשא: מלא במלא וחסר בחסרנתן ראקוב
טבע האדם שהוא חייב להיות מלא במשהו ובמיוחד נפשית. אם לאדם אין משהו שהוא מתמלא ממנו הריקנות בוערת בו, ולפעמים אדם ממלא את הריק בכל הבא ליד (חנוך לנוער)
אין לא יכול, יש לא רוצה // הרב אבי אברהםאין לא יכול, יש לא רוצה // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם5
האם "כח הרצון" הוא המפתח לכל תהליך מקדם שלנו? במה נמדד רצון אמיתי? ואיך מצליחים לוותר על 'רווחים משניים'? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לפרשת כי תשא (חנוך לנוער)
תורה אחת בכלים שונים // הרב אבי אברהםתורה אחת בכלים שונים // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
האם קיומם של מסגרות שונות לנערים מהווים סתירה לתורה המסורה לנו מדור לדור? מהי הנוסחה להצלחה אישית בחיים? מדוע החזיר דווקא התקבע כסמל לדבר הכי טרף? (יהדות)
מה שבין אדם לבין חבירו // נתן ראקובמה שבין אדם לבין חבירו // נתן ראקובנתן ראקוב3
שאלתי אותו, מה היה גורם לו להיות במצב טוב יותר ממה שהוא עכשיו בגיל 17? והוא ענה לי תשובה קשה: אם מישהו היה מסתכל עלי בגיל 12 ומתעניין למה ברחתי מהבית (חינוך)
"הפרעות קשב" // הרב אבי אברהם"הפרעות קשב" // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם4
למה קשה לנו כל כך להקשיב לילדינו? מה הבסיס החיוני לקשר רגשי מיטבי ומניעת נשירה? וכיצד נגרום לילדים לשתף אותנו בחייהם? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לפרשה (חנוך לנוער)
'אינסטלטור ירא שמים' // הרב אבי אברהם'אינסטלטור ירא שמים' // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם9
האם 'מחנכים' צריכים להיות לעתים גם 'אינסטלטורים'? מהו הדומה והשונה שבין שני המקצועות, ומיהו בעצם מנהל טוב? הרב אבי אברהם בטור חינוכי באור הפרשה (חנוך לנוער)
הכל בראש! הכובע המיוחד ששינה את חייההכל בראש! הכובע המיוחד ששינה את חייההרב אבי אברהם9
האם יתכן שתפיסת המבט שלנו היא זו שיכולה לשפר אין חיינו לאין ערך? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לחיים על היכולת להסתכל על החיים מתוך חירות ויציאה מהשעבוד (חנוך לנוער)
לבלוע את ה'צפרדע'   // הרב אבי אברהםלבלוע את ה'צפרדע' // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם8
כיצד פותרים ביעילות בעיות בחיים? מה כוחה של מילה טובה ועידוד? ומה ה'קל וחומר' שאנחנו יכולים ללמוד מהתנהלות המצרים עם מכת הצפרדעים לחינוך הילדים (חנוך לנוער)
אילוסטרציהעניין של תקשורת - פערי שפה בין הורים לנועראהרן זיידמן • צריך עיון5
עם התקדמות הטכנולוגיה, נוצרו פערי שפה בין דור האבות לדור הבנים. הפער הטכנולוגי, היוצר צורה אחת של חוסר תקשורת בין דורית, מקשה על הבנת האופנים שבהם הדור הצעיר חווה את העולם. צורת התקשורת של הדור הצעיר שונה, וכדי להיות אתו בקשר, על המבוגרים להפנים זאת (חנוך לנוער)
מה ה-E.Q. שלך? הרב אבי אברהםמה ה-E.Q. שלך? הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם11
מהי "אינטליגנציה רגשית" ומדוע היא חשובה כל כך? כיצד שימוש נכון יכול למנוע את הסאגה הבאה בחינוך ילדינו ולשפר משמעותית את איכות התקשורת הבין-אישית שלנו? (חינוך)
סופגניות או לא להיות // הרב אבי אברהםסופגניות או לא להיות // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם8
הרב אבי אברהם בטור על חנוכה כחג החינוך ועל הסבלנות הנדרשת כדי ליצור תהליך אמיתי נושא פירות דווקא בדור בו אנו רגילים ומצפים לתוצאות אינסטנט מהירות (חנוך לנוער)

נערים

עדכונים
כיכר facebook