סלפי טיפולי? עקרונות הצילום בתוך הטיפולסלפי טיפולי? עקרונות הצילום בתוך הטיפולהרב עזרא מאירוביץ'4
הקשר בין עקרונות הצילום לעקרונות הטיפול. הרב עזרא מאירוביץ' בסדרת מאמרים בהם הוא מסביר על עקרונות הטיפול בנוער בסיכון באמצעות הצילום והמצלמה (חנוך לנער)
אלול: הזמן לזהות ולשנות את ה'נושר' שבנואלול: הזמן לזהות ולשנות את ה'נושר' שבנוהרב אבי אברהם9
איך יוצרים שינוי בחודש אלול? 'זמן אלול' זה גם הזמן שלנו למצוא בעצמנו, בכל אחד מאיתנו, את "הנושר" שבנו, שהתרחק, שעשה טעויות וכעת מעוניין לחפש את דרכו (חינוך)
נערים בישיבהאיפה אני לא מוכן שהבן שלי ילמד // מאמרהרב דן טיומקין7
כאשר מוסד חינוכי מאמין בילד, הילד גדל בצורה בריאה - בלי האמון הבסיסי בטוב שבילד, כל שאר הדברים יכולים להפוך לבומרנג שרק משניא וממאיס, חלילה. טור מיוחד (נוער, חינוך)
הרב עזרא מאירוביץ'כיצד הופכת המצלמה והצילום לכלי טיפוליהרב עזרא מאירוביץ'10
הקשר בין עקרונות הצילום לעקרונות הטיפול. הרב עזרא מאירוביץ' בסדרת מאמרים בהם הוא מסביר על עקרונות הטיפול בנוער בסיכון באמצעות הצילום והמצלמה (חנוך לנער)
מחוץ ל(ה)גדרות – האם יותר חרדים נושרים?מחוץ ל(ה)גדרות – האם יותר חרדים נושרים?הרב אבי אברהם14
האם הנוער החרדי נמצא בסיכון גבוה יותר לנשור ומהי הגדרת הנשירה בציבור החרדי? הרב אבי אברהם בטור חמישי בסדרת המאמרים שלו על נושא הנשירה וההתמודדות עימה (חינוך)
ארכיוןמוסד לימוד מתאים יכול למנוע נשירה - האמנם?הרב דן טיומקין
אם הילד ירגיש מנותק, הדרך החוצה קרובה, אך אם יצליח להתחבר ללימוד, דרך צוות חם ומכיל, אז יש סיכוי טוב לחיסון כנגד פיתויי היצר. לקראת תחילת זמן 'אלול' כדאי לדבר קצת על בחירה נכונה של מוסדות החינוך.
אילוסטרציהמהי הדרך להתמודד עם התדרדרות רוחנית?כיכר השבת2
"לאחרונה, תקופה של שנה בערך האחיות שלי מתדרדרות ברוחניות בצורה שלא תאמן, הן מחזיקות סמרטפונים ללא כל חסימה, גולשות באינטרנט ללא מגבלה. מסתובבות עם חברות ברמה ירודה וגרוע מכך… מתעסקות עם בנים ברחובות וחברות בכל מני קבוצות וואצאפ של בנים בנות מהמגזר…"- איך מתמודדים? תשובה מפי איש מקצוע (חנוך לנוער)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבהזוהי שעת חירום; די להטחת האשמות לשוואהרב נחמיה היילברון7
מי ירים את הכפפה, וינתב את ארגוני הסיוע לנוער הנושר כל אחד לתחום מומחיותו הספציפית, תוך גיוס נדיבים מהתפוצות ויצירת סחף בדעת הקהל להבנת הקריטיות של הנושא? (טור)
נוערקירוב רחוקים? קירוב קרובים!!כיכר השבת1
מול נוער מתמודד אנחנו חייבים לעשות שינוי בראש, לעבור מהמסלול של חינוך - למסלול המקביל של קירוב רחוקים.
האם אני נושר? הנערים שמחוץ ל(ה)גדרותהאם אני נושר? הנערים שמחוץ ל(ה)גדרותהרב אבי אברהם14
לא פעם כשהייתי משוחח עם נערים ממסגרות ישיבתיות קלאסיות ונורמטיביות שנחשפו לעיסוקי הם המתיקו לי סוד בכנות ובפתיחות: "גם אני נושר". טור רביעי בסדרה (חינוך)
אילוסטרציהעל כנפי נ(ו)שרים: הכל בראש / מאמר שלישיהרב אבי אברהם14
הרב אבי אברהם בסדרת 'חינוך ונשירה' ינסה לגעת בשורש הרגשי של הנשירה- בעיית הדימוי העצמי וחוויית הכישלון של ה'נערים הנושרים'. ומהו היחס שעלינו להראות מנגד? (חינוך)
מטיילים בבין הזמנים, אילוסטרציה: למצולמים אין קשר לכתבהאבות ובנים: כיצד מתמודדים בבין הזמניםהרב אבי אברהם9
'בין הזמנים' מתחיל, בחורי הישיבה ממלאים בחזרה את הבית, גם אלו שאינם ממש 'בחורי ישיבה'. דינמיקה מורכבת בין ההורים והילדים מאיימת על אחרון עצבינו המרוטים (משפחה)
'ישיבה של נעליים' // מאמר ראשון בסדרה'ישיבה של נעליים' // מאמר ראשון בסדרההרב אבי אברהם26
מה ההיסטוריה של ה'נשירה'? האם מדובר בתופעה חדשה או ותיקה? מהו ה'טיפ' הראשון והמהותי להתמודדות? איך הופכים 'נעלים' ל'ספר תורה' ומהו 'סוד הקיום' של עם ישראל? (חינוך)
אבי אביטןאנחנו חורצים את דין ילדינו לנשירה? // דעההרב אבי אביטן26
האם אנחנו אלו שמגבילים את עצמנו וילדינו ואולי חורצים את דינם לנשירה? אבי אביטן, מנהל תיכון נעלה בביתר עילית בטור אורח: כיצד נרים את ילדינו ועצמנו לפני שיהיה מאוחר? (חינוך)
הרב אורי זוהר. התמונה עברה עיבודהרב אורי זוהר להורים: 'תחבקו ילדים שעזבו'כיכר השבת76
שאלת היחס לילדים שסטו מן הדרך עולה שוב. הרב אורי זהר, אחד הסמלים הבולטים של החוזרים בתשובה, קורא להורים: "אין מסגרת דתית ביניכם לילדים, תחבקו אותם" • צפו (בארץ)
אילוסטרציההמכות האלימות והנוער הנושר / מנחם פישמנחם פיש34
שיטת המכות האלימות, הסרגלים והרגליים, דבר שבייש ורמס את כבודו של הילד, וגרמה לו "לאות קין" חברתי שנמשך שנים רבות • מנחם פיש מנסה למצוא את הסיבה לנוער הנושר (טור)
חיים ולדראל תוציאו אותם מהקבוצה! // חיים ולדרהרב חיים ולדר55
אחרי הנתונים המבהילים על ממדי האובדנות אצל צעירים חרדים שסטו מדרך הישר, וטורו המטלטל של עמירן דביר, מציע הסופר חיים ולדר את הגישה המדויקת בנושא זה (דעה)
שאטרסטוקעמירן דביר לבני נוער: 'אל תעשו את הטעות'עמירן דביר204
"אני רואה אותו שר את 'פנה לעלבון' עם חבריו תוך כדי צילום, עישון וחילול שבת, ואני שומע את הנשמה שלו בוכה". המוזיקאי עמירן דביר, בטור אישי, מטלטל, כואב ונוקב (דעות)
נוער נושר. אילוסטרציהתחת ידי נואמים ארסיים מתרחשת כליה רוחניתנח טוניק61
נח טוניק בטור מאשים: "מאות נערים נושרים מחפשים 'דרך חדשה'. מקצתם אמנם בגלל טוב מדומה שקורץ להם מבחוץ, אך רובם המכריע - בגלל השקר המתחזה מבית" (טור דעה)
מרנן הגראי"ל שטיינמן, הגר"ג אדלשטיין והחזון אישהיחס לנוער מתמודד: הוראת גדולי ישראל - "לאהוב ולקרב"ישראל כהן134
סרטון בו נראה הגר"ג אדלשטיין מורה את היחס הראוי לנוער מתמודד, הביאו גורמים שונים לטעון כי מדובר ב"פשרנות", אך מבדיקת "כיכר השבת" עולה כי זו עמדת גדולי ישראל לאורך השנים (חרדים)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה"שבאבניקים"? לחשב מסלול מחדש // דעהעידן נ.10
תנסו לחוש כמה קשה להיות לא אהוב ומתוסכל נוכח אווירת לימוד התורה שאתה לא חלק ממנה; לנוכח ה"תחרות" בלימוד התורה שכבר מזמן הוציאו אותך ממנה. הגיע הזמן לאהוב (טור)

נערים

עדכונים
כיכר facebook