אילוסטרציהחוה"מ: מועדים לשגרע // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
למה פסח הוא שבוע? איך נוכל לקחת ממנו תובנות נוספות לימי השגרה הבעל"ט? איך לומדים לאכול את המרור שלנו בחיים ולהמשיך לשיר? הרב אבי אברהם בטור חינוכי (חינוך)
לא תשתוק! בליל הסדר // הרב אבי אברהםלא תשתוק! בליל הסדר // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
לא סתם מדע ה'פסיכולוגיה' עוסק רבות בדיבור ושיח ככלי התרפויטי המרכזי שלו. חג הפסח יכול להיות עבורנו כ'טיפול רגשי'. הרב אבי אברהם עושה 'סדר' בליל הסדר (חנוך לנוער)
לא כל יום פסח! // הרב אלחנן אביטןלא כל יום פסח! // הרב אלחנן אביטןהרב אלחנן אביטן7
פעם בשנה כולם מבינים שבליל הסדר אנו מעבירים מסורת דרך "חוויה" לילדים. האם נוכל לגרום לילדים 'לבחור' כל השנה בלימוד הגמרא? הרב אלחנן אביטן 'קורא לסדר' (חנוך לנוער)
עשרת הדיברות לליל סדר רגוע עם הילדיםעשרת הדיברות לליל סדר רגוע עם הילדיםחיים דיין6
תאמו מראש, שחררו, תכננו, דרשו, האצילו, התפעלו, הבהירו, נהלו והרגיעו. את עצמכם: קבלו את עשרת הדיברות שיחסכו לכם את עשר המכות ויסדרו לכם את ליל הסדר (חנוך לנוער)
אוכל, קדימה, אוכל! // הרב אבי אברהםאוכל, קדימה, אוכל! // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
כיצד הדרך בה אנו אוכלים יכולה להעיד על יהדותנו? האם נכון להחמיר על כשרות עם נוער נושר? ומה דרכנו להעביר את המסורת בצורה חווייתית? הרב אבי אברהם בטור חינוכי (חנוך)
כיצד מביאים קרבן פינגווין / הרב אבי אברהםכיצד מביאים קרבן פינגווין / הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם3
מה הפסוק 'הכי חשוב' בתורה ומדוע? מה מאוד חשוב שתזכרו בילד שלכם וכיצד ההשפעה שלנו כהורים יכולה להפוך ולהיות משמעותית יותר? הרב אבי אברהם בטור חינוכי מעצים (חינוך)
מדוע ולמה דווקא המוצלחים נכשלים יותרמדוע ולמה דווקא המוצלחים נכשלים יותרנתן ראקוב7
בגילאי ביה"ס, אנו רואים נערים רבים שנפלטים או לא מצליחים מסיבה מעניינת. הם נחשבים בעלי המוח המבריק בכיתה, אך בשלב מסוים רבים מהם מאבדים את הדרך (חינוך)
פרשת כי תשא: מלא במלא וחסר בחסרפרשת כי תשא: מלא במלא וחסר בחסרנתן ראקוב
טבע האדם שהוא חייב להיות מלא במשהו ובמיוחד נפשית. אם לאדם אין משהו שהוא מתמלא ממנו הריקנות בוערת בו, ולפעמים אדם ממלא את הריק בכל הבא ליד (חנוך לנוער)
אין לא יכול, יש לא רוצה // הרב אבי אברהםאין לא יכול, יש לא רוצה // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם6
האם "כח הרצון" הוא המפתח לכל תהליך מקדם שלנו? במה נמדד רצון אמיתי? ואיך מצליחים לוותר על 'רווחים משניים'? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לפרשת כי תשא (חנוך לנוער)
תורה אחת בכלים שונים // הרב אבי אברהםתורה אחת בכלים שונים // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם1
האם קיומם של מסגרות שונות לנערים מהווים סתירה לתורה המסורה לנו מדור לדור? מהי הנוסחה להצלחה אישית בחיים? מדוע החזיר דווקא התקבע כסמל לדבר הכי טרף? (יהדות)
מה שבין אדם לבין חבירו // נתן ראקובמה שבין אדם לבין חבירו // נתן ראקובנתן ראקוב3
שאלתי אותו, מה היה גורם לו להיות במצב טוב יותר ממה שהוא עכשיו בגיל 17? והוא ענה לי תשובה קשה: אם מישהו היה מסתכל עלי בגיל 12 ומתעניין למה ברחתי מהבית (חינוך)
"הפרעות קשב" // הרב אבי אברהם"הפרעות קשב" // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם4
למה קשה לנו כל כך להקשיב לילדינו? מה הבסיס החיוני לקשר רגשי מיטבי ומניעת נשירה? וכיצד נגרום לילדים לשתף אותנו בחייהם? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לפרשה (חנוך לנוער)
'אינסטלטור ירא שמים' // הרב אבי אברהם'אינסטלטור ירא שמים' // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם10
האם 'מחנכים' צריכים להיות לעתים גם 'אינסטלטורים'? מהו הדומה והשונה שבין שני המקצועות, ומיהו בעצם מנהל טוב? הרב אבי אברהם בטור חינוכי באור הפרשה (חנוך לנוער)
הכל בראש! הכובע המיוחד ששינה את חייההכל בראש! הכובע המיוחד ששינה את חייההרב אבי אברהם10
האם יתכן שתפיסת המבט שלנו היא זו שיכולה לשפר אין חיינו לאין ערך? הרב אבי אברהם בטור חינוכי לחיים על היכולת להסתכל על החיים מתוך חירות ויציאה מהשעבוד (חנוך לנוער)
לבלוע את ה'צפרדע'   // הרב אבי אברהםלבלוע את ה'צפרדע' // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם8
כיצד פותרים ביעילות בעיות בחיים? מה כוחה של מילה טובה ועידוד? ומה ה'קל וחומר' שאנחנו יכולים ללמוד מהתנהלות המצרים עם מכת הצפרדעים לחינוך הילדים (חנוך לנוער)
אילוסטרציהעניין של תקשורת - פערי שפה בין הורים לנועראהרן זיידמן • צריך עיון5
עם התקדמות הטכנולוגיה, נוצרו פערי שפה בין דור האבות לדור הבנים. הפער הטכנולוגי, היוצר צורה אחת של חוסר תקשורת בין דורית, מקשה על הבנת האופנים שבהם הדור הצעיר חווה את העולם. צורת התקשורת של הדור הצעיר שונה, וכדי להיות אתו בקשר, על המבוגרים להפנים זאת (חנוך לנוער)
מה ה-E.Q. שלך? הרב אבי אברהםמה ה-E.Q. שלך? הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם11
מהי "אינטליגנציה רגשית" ומדוע היא חשובה כל כך? כיצד שימוש נכון יכול למנוע את הסאגה הבאה בחינוך ילדינו ולשפר משמעותית את איכות התקשורת הבין-אישית שלנו? (חינוך)
סופגניות או לא להיות // הרב אבי אברהםסופגניות או לא להיות // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם10
הרב אבי אברהם בטור על חנוכה כחג החינוך ועל הסבלנות הנדרשת כדי ליצור תהליך אמיתי נושא פירות דווקא בדור בו אנו רגילים ומצפים לתוצאות אינסטנט מהירות (חנוך לנוער)
'בעל החלומות': לפעמים חלומות מתגשמים'בעל החלומות': לפעמים חלומות מתגשמיםהרב אבי אברהם1
הרב אבי אברהם במאמר מיוחד בהשראת חלומותיו של יוסף ופתרונותיו, על חלומות, שאיפות חיים ודור שמתמודד כערך בסיס של היהדות. "I Have a Dream" (חנוך לנוער)
אילוסטרציהאל תחטאו בילד - תהליך הנשירה עם הכלה נכונה יכול גם לעצור אותוהרב דן טיומקין8
תהליך הנשירה מתעורר לרוב מטראומה או קושי הפוקדים את הילד, אבל לא הם אלה שגורמים לו לעזוב הכל. המצוקה העיקרית שמביאה את הילד למרוד במערכת היא הדחיה שהוא חווה. טיפול נכון בנושרים חייב בראש ובראשונה להבין את מצוקתם ולהפסיק להאשימם. ילד נושר הוא לא רע ולא רשע ולא רוצה להכאיב להוריו ולסובבים אותו. הוא סובל מכאב עצום שמביא אותו לברוח (חנוך לנוער, שיווקי)
על סולמות ועכב"רים // הרב אבי אברהםעל סולמות ועכב"רים // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם3
"סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה": הרב אבי אברהם במאמר חינוכי מקצועי על מימוש והגשמה עצמית במעלה הסולם של מסלו וגם זה שראשו ניצב בשמימה (חנוך לנוער)
לחיות עם הדיסוננס // הרב אבי אברהםלחיות עם הדיסוננס // הרב אבי אברהםהרב אבי אברהם4
מבט חינוכי מיוחד על עולם של סתירות פנימיות וההתמודדויות עימם במישור החינוכי- ההורי ועל בסיס פרשת השבוע והסוגיות העולות ממנה בנוגע להורות וחינוך (חנוך לנוער)
"הגעתם ליעד המבוקש" // תאוריית הוויז"הגעתם ליעד המבוקש" // תאוריית הוויזהרב עזרא מאירוביץ'2
חלק רביעי ואחרון בסדרת המאמרים של הרב עזרא מאירוביץ' על פי תאוריית הוויז - טיפול בבני נוער ע"פ הגדרות אפליקציית הניווט הפופולרית במיוחד. חינוך מחוץ לקופסא (חנוך לנוער)
החזון אישגישתו המהפכנית של החזו"א לנוער בסיכוןהרב דן טיומקין4
נכון, לפני שישים וחמש שנים, בעיות הדור לא היו נראות כמו בעיות הדור שלנו.ובכל זאת, העקרונות שהתווה החזו"א, נותנים גם היום מבט אמיץ וחיובי מול נוער בסיכון (חנוך לנוער)
האם נער שנשר יכול להפוך לגדול הדור?האם נער שנשר יכול להפוך לגדול הדור?הרב יאיר נחום11
אם תהית, איך להביא נער לצמיחה יהודית למרות הקשיים והאתגרים הלא פשוטים שעומדים בפניו. המאמר כאן, מגיש זווית שונה את הדרך להצלחה בעולם החינוך (יהדות, אקטואלי)
מבקשים סליחהמוקדש באהבה לאלה שלא רוצים לתת לימי הדין לייאש אותםדן טיומקין1
עצם העיסוק באשמה הוא קשה ולא קל, ולא משנה כמה ננגן ונפייט אותו. לא ראוי להיות כל היום בצער וחרטה, אלא ראוי לקצוב איזה זמן מיוחד, ושאר היום – להשתדל להיות בשמחה (ע"פ תניא פרק כ"ו).

נערים

כיכר facebook
כך גיליתי את סודו של המנהל // טור אישי
משה יצחק רושגולד
כך גיליתי את סודו של המנהל // טור אישי
כ"ז בחשוון תשפב2
כך תתייחסו לשאלות ולתהיות של הילדים
אביעזרי כהן
כך תתייחסו לשאלות ולתהיות של הילדים
כ"ג באייר תשפא
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לתוכן הכתבה
הרב אוהד יוסף
עזבת את הישיבה? התורה עדיין שייכת לך!
ט"ו בטבת תשפא5