בשל היעדר תמיכה

36 אלף מכשירי משטרת ניו יורק הלכו לפח

החלטה של חברת מיקרוסופט להפסיק את התמיכה למערכת ההפעלה הכושלת שלה ווינדוס פון תגרום לנזק משמעותי עבור משטרת ניו יורק שמחזיקה ב-36 אלף מכשירים כאלה (סלולר)

בני סולומון | כיכר השבת |
שוטר אמריקאי מתוך הקמפיין בו הושקו המכשירים (צילום: NYPD)

ההכרזה של חברת מיקרוסופט על הפסקת התמיכה במערכת ההפעלה ווינדוס-פון - עומדת לעלות למשטרת ניו יורק הרבה מאוד כסף.

בשנתיים האחרונות התגאו ב-NYPD ביוזמת הניידות שלהם, שכללה ציוד של כ-36 אלף שוטרים בטלפונים חכמים של חברת נוקיה, המופעלים באמצעות מערכת ההפעלה של מיקרוסופט. הטלפונים עברו התאמות ליחידות המשטרה השונות, והם כללו כ-12 אפליקציות משטרתיות ייעודיות לייעול עבודת השוטרים.

בחודש שעבר הודיעה מיקרוסופט כי היא "הורגת" את מערכת ההפעלה שלה לטלפונים, שמותקנת על מיליוני מכשירים ברחבי העולם. הפסקת תמיכה פירושה הוצאת הטלפונים מכלל שימוש, שכן טלפון חכם שאינו יכול לקבל עדכונים אינו שורד זמן רב ומפסיק לעבוד בשל באגים שונים ומשונים.

על פי הדיווח ב-ynet, עבור משטרת ניו יורק מדובר במכה כלכלית קשה במיוחד, שכן יוזמת המובייל שלה עלתה למשלם המיסים האמריקאי לא פחות מ-160 מיליון דולרים, ואילו כעת מסתבר שהטלפונים האלה יהפכו לבלתי שמישים ממש בקרוב, אם כי צריך לציין כי בכל מקרה מכשירי סמרטפון "הולכים לעולמם" לאחר כשנתיים-שלוש שימוש.

האצבע המאשימה הופנתה לעבר נציבת טכנולוגיות המידע של משטרת ניו יורק, ובכירים במשטרה טוענין שהיא שיזמה את המהלך כולו. "אף אחד לא מבצע רכישה של 36 אלף מכשירים על דעת עצמו, היה אמור להתכנס פאנל מומחים בעניין". יצוין כי בעידן הטכנולוגי של היום כמעט כל מערכת יכולה להשתנות בתקופת זמן של כמה שנים כך שמדובר היה בסיכון הגיוני למדיי.

אתרי טכנולוגיה רבים העלו מזמן ספקות בנוגע לרכישה ההיא, והם פרסמו מאמרים שהביעו תמיהה על ההחלטה של NYPD להסתמך על טלפונים מבוססי ווינדוס, שלהם נתח שוק מזערי בארצות הברית, בטח בהשוואה למערכות ההפעלה הנפוצות אנדרואיד של גוגל ו-iOS של אפל. "עניינים של חיים ומוות תלויים כעת בטלפונים משטרתיים מיושנים שבקרוב יפסיקו לתפקד לגמרי", כתבו מומחי טכנולוגיה כבר לפני שנה במחאה על החלטת המשטרה שכעת תרכוש מוצרים כאלו בזהירות גדולה יותר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות