סינגל חדש לשלמה כ"ץ: "בראש השנה"

באווירת הימים הנוראים, משחרר הזמר שלמה כ"ץ סנונית ראשונה מתוך אלבום חדש שבדרך. מדובר בניגון בראש השנה מתוך תפילת "ונתנה תוקף". בלעדי: האזינו לביצוע חי של השיר (מוזיקה יהודית)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
(צילום מסך, מתוך ערוץ היוטיוב של שלמה כץ)

באווירת הימים הנוראים, משחרר הזמר שלמה כ"ץ סנונית ראשונה מתוך אלבום חדש שבדרך. מדובר בניגון בראש השנה, שמילותיו לקוחות מתוך תפילת "ונתנה תוקף" שהולחן בתחילתו של אחד מהשיעורים השבועיים שלו בירושלים ובאפרת.

כ"ץ גדל בבית מוסיקלי. אביו, ר' אבשלום כ"ץ משמש בקודש כבעל תפילה כבר 40 שנה, בילדותו עמד שלמה לידו ושר בבימת בית הכנסת. אביו היה לוקח את יצירותיהם של יוסל'ה רוזנבלט, ר' שלמה קרליבך זצ"ל ועוד – ומשלב אותם במחזור. מעשה אבות סימן לבנים: כבר מגיל 23 עובר שלמה לפני התיבה בימים הנוראים, השנה זה יהיה בקהילה שלו 'שירת שלמה' שבאפרת.

בלעדי: ביצוע חי של השיר החדש

"זה היה בחודש אלול לפני שנתיים, ממש לפני שניגשנו ללימוד על תוכן התשובה של חודש אלול - הניגון הזה ירד כמתנה" – מספר שלמה על השיר החדש. בהפקה של השיר והאלבום כולו נטלו חלק הצמד נדב בכר ואורן צור שהופקדו על העיבודים. בראש השנה.

האלבום החדש הוא המקורי ביותר שהוציא עד כה. לא רק שהלחנים כולם מקוריים שלו, אלא גם חלק ניכר מהשירים באלבום הם למילים בעברית שכתב בעצמו. "זה היה דבר שהתנערתי ממנו עד כה, אבל בקיץ שעבר היה עת רצון. הייתי בדרך להופעות בדרום אפריקה עם הרבה זמן במטוס. הוצאתי את המחשב הנייד - ואמרתי לעצמי 'בוא נראה מה יצא'. בתוך כמה שעות - הצמדתי מילים למספר ניגונים שהיו באלבום" – הוא משחזר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר