ישראל במלחמהישראל במלחמה
לחסוך וליצור כסף

יציאת מצרים הפרטית ל'לכלכלה נבונה'

הארגון שנוסד בכלל מגמ"ח • איך הוחלט לעזור למשפחות עם התקציב ומה הדרכים לעזרה בפועל? • מה החזון של הארגון ומה זה "ערכת זוזים" • כל הפרטים לעתיד כלכלי יציב (צרכנות)

בהרצאה לכלכה נכונה לאנשים שרוצים עתיד יציב (צילום: יח"צ)

האירגון נוסד בשנת תשנ"ח-1998 כגמ"ח לסידור חובות. היו אלה ימי טרום ההלוואות הבנקאיות לכל מטרה, משכנתאות עוד לא ניתנו בקליק אחד לכל דורש ומשפחה שנקלעה לסחרור של חובות והוצאות חריגות, אחת היה דינה להתגלגל מגמ"ח לגמ"ח מחוב לחוב לחוב ומנושה אחד למשנהו.

עם השנים והתרחבות הגמ"חים וההלוואות מהבנקים, הבינו חברי העמותה ובראשם מנהל ויוזם הרעיון הרב שמואל מרגוליס שליט"א שצריך לשנות את אופי הפעילות וסוג העזרה למשפחה, במקום ההלוואות שכבר לא היו כל כך קשות להשגה והם לא באמת התאימו לכל משפחה, הארגון החל להתמקד במתן הדרכה מפורטת לבניית תקציב משפחתי מאוזן ויעיל. יועצי הכלכלה של הארגון בנו מודל המשלב בין גידול בהכנסות להתייעלות בהוצאות.

חלק מהקהל בתכנית לכלכה נכונה (צילום: באדיבות המצלם)

הוחלט גם על השקעה גדולה בחינוך לכלכלה נבונה, סדנאות הסברה לציבור הרחב, פגישות הכוונה לזוגות צעירים והרצאות לחתנים וכלות עוד לפני הנישואין. בשנת תשס"ה-2005 התמסד הארגון במתכונתו הנוכחית ושמו הוסב ל – 'מסילה לכלכלה נבונה'.

פעילות עכשווית

כיום הארגון פועל בעיקר בשלושה חזיתות, מחלקה עסקית: ליווי והרצאות לעסקים, מחלקת משפחות: המתמקדת בהדרכה, מסירת הרצאות וסדנאות ליווי למשפחה באיזון ושמירה על התקציב הביתי, וחינוך: בישיבות ובבתי ספר, לחתנים וכלות – הטמעת חומרי למידה להתנהלות כלכלית נבונה, למניעת תסבוכות בעתיד.

פעילויות הארגון פרוסים על פני כל הארץ, הם מיועדים לכל דורש אך רוב לקוחותיו כיום נמנים על המגזר החרדי.

הארגון קוצר הצלחות כבירות ויעידו על כך ריבוי הפניות למערכת מידי שבוע, הן מצד משפחות ועסקים והן מצד מוסדות וקהילות המבקשים לקבל סדנאות יעוץ וליווי בכל קהילות החרדים בארץ.

איך גומרים את החודש בפלוס? (צילום: באדיבות המצלם)

החזון שלנו

ב'מסילה' שואפים להגיע למספר רב ככל האפשר של משפחות, עסקים, חתנים וכלות, ללוות אותם בדרך לעצמאות כלכלית מלאה.

במסילה אף פעם לא מרוצים, תמיד תמיד יש לנו עוד עשיה, עוד מקום להתפתח, עוד משפחה לדאוג לה ועוד עסק לקדם ולשדרג.

החזון הוא להנחיל ולהטמיע בקרב הציבור החרדי כולו חיים כלכליים נבונים, ובכך למנוע מהם את הדאגה וחרדת הקיום היומיומית.

ארגון מסילה משמש גם כמעצור אחרון שמונע מרבים להגיע למצב שבו הם נזקקים לבריות, ובעצם מלמדים ומדריכים אותם כיצד יוכלו להתפרנס בכוחות עצמם, ולחיות בכבוד מתוך רוגע כלכלי.

גם אני רוצה רוגע כלכלי כבר מעכשיו >>>

מסילה - כלכלה נבונה יוצרת חברה יציבה!

למרות שלדבר טוב אין שיעור וכמה שעושים זה אף פעם לא מספיק, אך כאשר מביטים אחורנית, אל הדרך שעשינו ב-25 השנים האחרונות, אי-אפשר שלא להיות גאים. במהלך השנים, התפתח הארגון והפך לאבן דרך מרכזית בחייו הכלכליים של כל בעל משפחה, אברך, בעל עסק. בארץ ובעולם.

(צילום: באדיבות המצלם)

באמצעות נחישות עצומה ודבקות במטרה, בשילוב צוות עם מקצועיות בלתי מתפשרת וניסיון כביר, יצרנו ואנחנו ממשיכים ליצור ארגז כלים מדויק עם שיטות עבודה מותאמות עבור כל משפחה או עסק. כך אנו מצליחים בסייעתא דשמייא מרובה להגיע אל שורש האתגר ולהתאים עבורו את ההדרכה המדויקת שתוביל לעבר עתיד כלכלי יציב ובטוח.

ערכת זוזים

בהשקעה מרובה ולאחר מחשבה עמוקה, יצרנו את ערכת 'זוזים' - ערכה דיגיטלית לליווי כלכלי אישי בקצב שלכם.

הערכה משמשת כמלווה אישי, שמלווה את המשפחה שלב אחרי שלב עד השינוי הכלכלי המיוחל. בשונה ממלווה אנושי, לסרטון אף פעם לא "נמאס" להסביר. הוידאו מסוגל לחזור שוב ושוב על אותו מסר עד שהוא ייקלט היטב. כמו"כ אתם לא צריכים להיות כבולים לקצב של תהליך מול מלווה אישי ואתם יכולים לעשות את השינוי בקצב שלכם, בשעות שמתאימות לכם, בדיסקרטיות ללא חשיפה ולבצע את העבודה המעשית בצורה ובסגנון האישי שלכם. תתחילו את השינוי עוד היום!

פסח בפתח

כעת לפני חג הפסח שכולנו מוצאים את עצמינו מרוקנים כיסים ועו"ש מידי יום, מאות ואלפי שקלים על הוצאות החג המרובות והמגוונות, מסילה יוצאת בהצעה מיוחדת על רכישת הערכה בבחינת מתנה טובה מבית גנזי מסילה, תקבלו ממנה כלים אדירים ונבונים להתנהל נכון ולהמשיך בשגרת חייכם מתוך שלווה ורוגע, שמחה והרווחה ולהיכנס באמת לליל התקדש חג כבני חורין!

מסילה במספרים (נתונים שנתיים):

1500 משפחות בשנה עוברות בהצלחה תהליך לשינוי כלכלי

4500 ילדים זוכים לחיים שמחים יותר

1000 עסקים עולים על דרך המלך

300 עובדים שלא פוטרו ממקום העבודה

7400 בני נוער עוברים את תכניות הלימוד שלנו

4500 משתתפים בהרצאות וסדנאות למבוגרים

700 נשים ואימהות חד-הוריות עוברות הכשרה כלכלית

7 מדינות בהם קיימים ופועלים סניפי 'מסילה'

3 שפות שחיים כלכליים פורחים בהן

רכשו את הערכה כעת ובעז"ה תגיעו לחוף מבטחים כלכלי שקט ורוגע, ומשם לשגשוג והתפתחות מתמידה!

אז בואו נזוז לרוגע ושלווה כלכליים >>>

מאזינים להרצאה מרתקת על כלכלה בתבונה (צילום: באדיבות המצלם)
כינוס לכלכת הבית (צילום: באדיבות המצלם)
תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר