6,102 חולים פעילים

העלייה בתחלואה; ה'קבינט' יתכנס לדון בהחמרת ההנחיות

לאור העלייה החדה במספר חולי ה'קורונה' בישראל, קבינט ה'קורונה' יתכנס היום (ראשון) לדיון מיוחד. אמש, התכנסו בכירי משרד הבריאות וראשי המל"ל לגיבוש ההמלצות להחמרת ההנחיות (אקטואליה)

(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

לאור העלייה החדה במספר חולי ה'קורונה' בישראל, קבינט ה'קורונה' יתכנס היום (ראשון) לדיון מיוחד. אמש, התכנסו בכירי משרד הבריאות וראשי המל"ל לגיבוש ההמלצות המשרד לקראת הדיון.

במהלך השבת אובחנו 621 נשאים חדשים של הנגיף ומספר החולים הפעילים עלה ל-6,102, מתוכם 23 מונשמים. מניין המתים במגיפה עומד על 317 בני אדם.

במשרד הבריאות מעוניינים להחמיר את ההנחיות ולהרחיב את ההגבלות הקיימות, באמצעות צמצום מספר האנשים המותר באירועים, שעומד כיום על 250 איש ל-150 איש בלבד, וכן לצמצם את מספר האנשים המתקהלים במקום סגור, שכיום עומד על 50 איש, ל-20-30 איש.

בנוסף, במשרד הבריאות שוקלים להמליץ על צמצם הפעילות ב"בית הספר של החופש הגדול", שמופעל בגנים ובכיתות א'-ג', כך שהפעילות תהיה ב"קפסולות" - קבוצות קטנות.

כמו כן ישקלו לאסור קיום מחנות קיץ וקעמפים, וכן תשקל הקריאה למעסיקים לאפשר לעובדים לעבוד מהבית או עבודה בקפסולות וכן להגביל את מספר המתרחצים בחופי הים.

מאז פרוץ מגיפת הקורונה בארץ, התגלו 23,421 נשאים של הנגיף. מתוכם, 17,002 כבר החלימו ב"ה ויש עדיין, כאמור, 6,102 חולים פעילים.

בצה"ל חלו עד כה 367 משרתים, כולם במצב קל. עד כה 237 החלימו, וכעת יש 129 חולים פעילים. 4,497 נמצאים בבידוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר