למנוע הדבקה

הושק: אפליקציית 'מגן 2' של משרד הבריאות

הערב הושק אפליקציית המגן 2.0, שנועדה להתריע בפני חולי קורונה ולמנוע שרשרת הדבקה. ההשקה שהייתה אמורה להיערך במסיבת עיתונאים נדחתה בשל האירועים בצפון (ארץ)

שר הבריאות יולי אדלשטיין, השיק הערב (שני), את אפליקציית המגן 0.2, האפליקציה נועדה למנוע את התפשטות הנגיף. ההשקה הייתה אמורה להיעשות בשיתוף מסיבת עיתונים, אך המסיבה בוטלה נוכח האירועים בצפון.

האפליקציה, שכאמור פותחה על מנת לסייע בעצירת שרשרת ההדבקה, מתריעה בפני המשתמשים בה על חשיפה אפשרית לחולה קורונה מאומת ומספקת הנחיות כיצד לנהוג.

בגרסה החדשה יכולות נוספות לאיתור ודיוק נקודות חפיפה בין משתמשי האפליקציה לבין חולי קורונה מאומתים, ותוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ושיפור חווית המשתמש.

האפליקציה החדשה, מבצעת איתור נקודות חפיפה של חולי קורונה משני סוגים במקביל: הסוג הראשון, הוא איתור גיאוגרפי מבוסס טכנולוגיית GPS, המתריע על נקודות קרבה מבוססות מיקום לחולי קורונה.

הסוג השני של האיתור מבוסס על טכנולוגיית בלוטות' (Bluetooth), המאפשר זיהוי נקודות קרבה בין מכשירי טלפון סלולריים שעליהם מותקנת האפליקציה.

לאפליקציה יש יכולת שיתוף מסלול על ידי חולה קורונה מאומת, לתמיכה בתהליך החקירה האפידמיולוגית במשרד הבריאות, בצורה מהירה ומאובטחת.

על פי החוק, שיתוף המידע ייעשה בהסכמת החולה בלבד. בשלב הראשון יישלח אליו קישור דרכו יוכל לשתף את המידע, ורק לאחר מכן יבוצע שיתוף המידע בפועל. המידע האישי נשאר חסוי, יפורסמו לציבור רק מקומות שהייה פומביים המהווים סכנת הדבקה לאחרים.

לאפליקציה ש יכולת עבודה רציפה ואופטימלית יותר באמצעות כיבוי מצב "מיטוב הסוללה" עבור האפליקציה (למכשירים התומכים באפשרות זו) בעת עדכון הגרסה.

הפרטיות בעת השימוש באפליקציה

לדברי משרד הבריאות: "האפליקציה הזו פותחה על בסיס ערכי האחריות האישית והערבות ההדדית, ובליווי מומחי אבטחת מידע ופרטיות מהמובילים בארץ".

"נתוני המיקום", טוענים במשרד הבריאות, "אינם עוזבים את המכשיר, אלא רק במקרה בו משתמש בחר לשתף את המידע במסגרת חקירה אפידמיולוגית. משרד הבריאות לא מקבל מידע על התראות המופיעות אצל המשתמשים באפליקציה. ההתראות מוצגות בפני המשתמש בלבד, ושיקול הדעת הוא שלו בלבד".

שר הבריאות אדלשטיין אמר: "קיימת חשיבות גדולה להורדה מאסיבית של האפליקציה. כל אזרח שישתמש ביישומון יסייע בשמירה על בריאותו, בריאות קרוביו ובריאותם של אזרחי ישראל. צעד קטן לאזרח, צעד גדול למדינה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר