המנה השלישית

בני זוג בני 80 רוצים להתגרש בגלל... החיסון

בני זוג עשירים מהמרכז הנשואים קרוב ל-50 שנה, חושבים להתגרש וזאת לאור סירובו של הבעל ללכת ולהתחסן במנה השלישית: "עצוב שהוא מאמין לפייק ניוז ברשתות" (אקטואלי)

מישאל לוי | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

גבר כבן 83 ממרכז הארץ הודיע לאשתו (81), לה הוא נשוי זה 47 שנים, כי הוא לא מתכוון להתחסן בחיסון השלישי נגד נגיף הקורונה. האישה שמאמינה בחיסון השלישי הודיעה לו שהדבר לא מקובל עליה וכי הוא מסכן אותה ואת כל בני משפחתם. לזוג ארבעה ילדים והם בעלי אמצעים, אותם הרוויחו במהלך השנים.

העימות בין בני הזוג החל לפני כשבוע וחצי כאשר ראש הממשלה בנט, קרא לאוכלוסיה המבוגרת להתחסן במנה שלישית של החיסון נגד נגיף הקורונה. האישה מיהרה להתייצב בקופת החולים והתחסנה כבר ביום הראשון אך הבעל סירב לקבל את החיסון וטען כי אינו מאמין בו ואף מפחד ממנו.

בתחילה, איימה האישה לעזוב את הבית אך גם כשזה לא עזר "לשכנע" את הבעל להתחסן, היא פנתה למשרדם של עו"ד יצחק שילה ועו"ד גלית ברוש, המתמחים בדיני משפחה, וביקשה להוציא צו מניעה נגד בעלה כי במידה ולא יתחסן במנה השלישית יש להוציא אותו מביתם המשותף ואף מאיימת לפתוח נגדו בהליכי גירושין.

"האישה, בנמצאת בקבוצת הסיכון עקב גילה המתקדם ומחלות רקע, סיפרה לנו כי יש לה פחד ממשי כי תידבק בקורונה עקב סירובו של בעלה להתחסן במנה השלישית", אומרים עו"ד יצחק שילה ועו"ד גלית ברוש.

"סירובו של הבעל להתחסן במנה השלישית בהחלט מסכן את חייה של האישה ומהווה עילה למתן צו הגנה ולמצער צו מניעה שכולל הרחקתו מביתם המשותף. עצוב שהודעות סותרות, חוסר אמון במערכת ופייק ניוז שרץ ברשת גורם גם לסכסוכים בתא המשפחתי".

עוד מסרו עו"ד יצחק שילה ועו"ד גלית ברוש כי "המקרה הנ"ל בהחלט מעלה שאלה משפטית ממדרגה ראשונה האם יש לחייב בקבלת חיסון? מתי בית משפט יחייב ומתי לא ובאלו מצבים אי קבלת חיסון מהווה סכנה מידית או סכנת חיים? סוגיה שבתי המשפט ידרשו להכריע בה בהווה ובשנים הבאות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר