כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
סבל מהמחלה

סבם של המוזיקאים: הלך לעולמו הרה"ח ר' נתן צוקר זצ"ל

מזקני וחשוב חסידי ברסלב: הלילה הלך לעולמו בבני ברק, הרה"ח ר' נתן צוקר, אחיו של משמח הלבבות ר' יענקל'ה זצ"ל וסבם של המוזיקאים הברסלבים (ברך דיין האמת)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
ברוך דיין האמת (שאטרסטוק)

מבני ברק מגיעה בשעה זו (שלישי) הבשורה המרה על לכתו של הרה"ח ר' נתן צוקר זצ"ל, מחשובי וזקני חסידי ברסלב והוא בן 85 בפטירתו.

ר' נתן נולד לאביו ר' יחיאל מאיר, שהיה חסיד ברסלב מוכר ואף הקים את בית הכנסת הראשון בעיר לחסידי ברסלב. כשהגיע לפרקו, הוא את רעייתו חיה שתבל"א, ביתו של הרב בערל ולצר, דמות שהייתה מוכרת בחצר ויז'ניץ, ואף היה נאמנם של האדמו"רים.

את ביתו יסד יחד עם רעייתו בעיר בני ברק ועסק רבות בצרכי ציבור ושמירה על הצביון של העיר בני ברק, המנוח הקפיד על קלה כבחמורא והיה ידוע בהקפדתו על תפילות מניין ושיעורים קבועים בבית המדרש של ברסלב.

בשנה האחרונה התגלה בגופו המחלה הנוראה מכל והוא הלך ונחלש, עד שהלילה כאמור למגינת לב המשפחה, הוא החזיר את נשמתו ליוצרה.

זכה והותיר אחריו שישה ילדים, נכדים ונינים, כולם הולכים בדרך התורה והמצוות. חלק מבני המשפחה הם מוזיקאים מוכרים.

בנו ר' יעקב הוא רקדן ידוע בחתונות וזוכה להמשיך את דרך דודו ז"ל, נכדו, הוא נגן הקלרינט הנודע חיליק פראנק, עוד נכד נגן קלרינט ידוע, נחמן צוקר, הנין, דוד פראנק הוא כנר צעיר ומוכר.

שני אחיו של המנוח, הם משמח הלבבות והדרשן שנודע בדרשות הייחודיות שלו - ר' יענקלה צוקר ז"ל, והאח השני הרה"ג ר' נחמן צוקר, ראש הישיבה בפתח תקווה.

הלוויתו יוצאת בשעה זו (11:00) מביתו - רחוב שטרסר 8 בבני ברק, ולאחר מכן, בשעה 13:00 מסע הלוויה יצא לכיוון בית הלוויות באשדוד, שם ייטמן למנוחת עולמים.

ת.נ.צ.ב.ה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר