הותר לפרסום

הלב נקרע: הרב יצחק צייגר הי"ד נרצח בתחנת הדלק ליד עלי

הותר לפרסום שמו של אחד מהנרצחים בפיגוע הירי המחריד בתחנת הדלק ליד עלי - הרב יצחק צייגר, תושב שבי שומרון. המחבל הפתיע אותו וירה בו בשעה שתידלק בתחנת הדלק (השם יקום דמו)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
יצחק צייגר הי״ד (צילום: המועצה האזורית בנימין)

בפיגוע הרצחני בתחנת הדלק ליד היישוב עלי בבנימין נרצחו שני יהודים. שמו של אחד מהם הותר הערב (חמישי) לפרסום.

הנרצח הוא הרב יצחק צייגר הי"ד בן 57. התגורר ביישוב פסגות ב-30 השנים האחרונות. אב ל-3 בנים. יצחק התנדב לאורך שנים בארגוני ההצלה והחירום וסייע במסירות לכל נצרך.

המחבל הפתיע אותו וירה בו בשעה שתידלק בתחנת הדלק. יצחק הספיק לשלוף את האקדח כדי להשיב אש אך נהרג מאש המחבל.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ, חבר טוב של יצחק: "יצחק היה חבר טוב וקרוב. אני מכיר היטב למעלה מ-20 שנה. איש חסד מהשורה הראשונה, אדם נעים הליכות שגידל משפחה לתפארת. איש ארץ ישראל ותורת ישראל שחי כך ונהרג כך על קידוש ה' תוך שהוא אוחז בנשק כדי להדוף את בן הבליעל. יצחק, אנחנו נמשיך בדרכך וננצח את הרשע הזה. נעמיק כאן שורשים ונכה באוייבנו".

בארגון זק"א ספדו לצייגר: "איש חסד של אמת בכל ליבו ומאודו, מוותיקי המתנדבים בזק"א מחוז ש"י שמסר נפש למען כבוד המת והקדיש ימים ולילות להביא כל יהודי לקבר ישראל".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, תושב הישוב שבי שומרון וחבר המשפחה. דפק בדלת בית המשפחה ומסר לרעייתו שלומית את הבשורה המרה יחד עם עובדת סוציאלית, יו"ר הצח"י הישובי ופרמדיק בן הישוב.

"הלב מלא בצער אינסופי. יצחק היה חבר יקר מאוד, אוהב אדם בכל נימי נפשו. אין כמעט גוף בארץ שהוא לא התנדב בו, עשה חסד בישוב, תמיד היה נוהג לעצור את הרכב, להזמין אנשים, מארח אותם, אהב את ארץ ישראל בכל מאודו, היה גאה לגור בשבי שומרון", אמר דגן.

"אהב אהבת נפש את שלומית אשתו, היה השכן הכי טוב שיכול להיות, והחבר הכי מקסים שיכול להיות. הלב מרוסק, אבל הרוח שלנו איתנה! בתוך פחות משבוע שני הרוגים, אותו הרחוב, בית מול בית ממש. בצד אחד של הרחוב החייל סמ"ר נריה בלטה, גיבור ישראל, ובבית ממול יצחק צייגר, שכל כולו עזרה הדדית.

"כשנכנסתי עם המשלחת לבשר לשלומית את הבשורה הנוראה היא אמרה לי: "יצחק שם, אני רואה את הרכב שלו בטלוויזיה, הוא מטפל בפצועים". לאשתו היה ברור, שאם הוא שם, אז הוא מטפל באנשים כמו שתמיד עשה. ואז לצערי הרב נאלצתי לבשר לה שנרצח עי המחבלים הברברים.

"אנחנו נאסוף את השברים ואנחנו נהיה עוד יותר חזקים, יחד עם כל עם ישראל ניתן את הכוח לממשלת ישראל ולצה"ל ולמערכת הביטחון להכות מכה ניצחת את הברברים, וניתן כמתיישבים את הכוח גם לממשלה ולכל עם ישראל בחיזוק ההתיישבות כאן בשבי שומרון, שאיבדה שניים מטובי בניה, בתוך פחות משבוע. נחזק את כל ההתיישבות ביהודה ושומרון, בעוטף עזה ובגבול הצפון".

יו"ר שבי שומרון אלי אלול: "אין לי מילים. הלב מרוסק. לאבד שניים מבני הישוב הקטן שלנו תוך שבוע. זה בלתי נתפס. יצחק היה איש חסד, חבר טוב, תמיד ראשון לעזור. התרגשנו איתו ועם שלומית כשהקימו בית רק לפני שנתיים. אנחנו כל הישוב נחבק את שלומית ואת המשפחה ונסייע לה בכל מה שנוכל. נאסוף את הכוחות יחד. האויב לא יוכל לנו

פרטים על הלוויה יפורסמו בהמשך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר