אמיר אביב מונה למנכ"ל פועלים שוקי הון

יאיר סרוסי, יו"ר הדירקטוריון של בנק הפועלים ויו"ר פועלים שוקי הון, הודיע היום על מינויו של אמיר אביב, משנה למנכ"ל פועלים שוקי הון – למנכ"ל החברה. אביב יחליף את ניר ברונשטיין, שביקש לפרוש מהתפקיד לאחר 7 שנים. המינוי אושר על ידי הדירקטוריונים של בנק הפועלים ופועלים שוקי הון

יוסי הר-מור | כיכר השבת |

אמיר אביב עובד בפועלים שוקי הון כשש שנים והיה שותף מרכזי לפיתוחה של החברה. בתפקידו כמשנה למנכ"ל, היה אביב אחראי על פעילות הבנקאות להשקעות בארץ ובחו"ל, כולל על הפעילות המשותפת המוצלחת עם בנק ההשקעות האמריקני וויליאם בלייר. הסכם שיתוף הפעולה האסטרטגי עם וויליאם בלייר, שנחתם לפני כחמש שנים, הניב עסקאות במיליארדי דולרים, כולל מיזוגים ורכישות וגיוסי הון של חברות ישראליות בנאסד"ק.

אביב, בן 38, הוא בעל תואר שני במנהל עסקים (MBA) מלונדון ביזנס סקול ומכהן כנשיא מועדון הבוגרים שלו בישראל. לפני שהצטרף לפועלים שוקי הון עבד במחלקת המיזוגים והרכישות של גולדמן זאקס בלונדון וקודם לכן כיהן כסמנכ"ל מימון חברות בתמיר פישמן.

בשבע שנות כהונתו כמנכ"ל הוביל ברונשטיין את פועלים שוקי הון, יחד עם צוות החברה, למעמד של בנק השקעות מוביל בישראל, הפועל על בסיס גלובלי במגוון תחומים. הוא ביצע מהפך בפעילות החברה, הכוללת שירותי בנקאות השקעות (עסקות מיזוגים ורכישות, הנפקות ציבוריות ופרטיות בארץ ובחו"ל), הובלת קרנות Private Equity בהיקף של כמיליארד דולר במגוון תחומים, כולל קרן פועלים האדסון אנרגיה נקייה. כמו כן, ברונשטיין פיתח וקידם את החדירה של החברה לפעילות בנקאות השקעות בשווקים שונים, ביניהם לונדון, ספרד, טורקיה ובאחרונה גם סין, שבה רכשה החברה בנק השקעות. פועלים שוקי הון גם עוסקת בניהול ההשקעות הריאליות של בנק הפועלים.

מהפך משמעותי נוסף שעליו אחראי ברונשטיין בוצע בשנים האחרונות גם בפעילות של פועלים סקיוריטיס (שבה כיהן כיו"ר) - חברה הפועלת בארה"ב ומנוהלת על ידי פועלים שוקי הון, העוסקת במסחר בניירות ערך כברוקר-דילר.

יאיר סרוסי אמר: "לדירקטוריון בנק הפועלים ודירקטוריון החברה יש הערכה רבה לניר על תרומתו רבת השנים לפיתוחה ושגשוגה של פועלים שוקי הון כבנק השקעות מוביל בישראל. ניר יזם והנהיג תוכנית מפנה בפועלים שוקי הון, שכללה כניסה לתחומי פעילות חדשים – כל זאת תוך הפיכת פועלים שוקי הון לחברה רווחית, שתרמה לרווחיות הבנק ".

סרוסי הוסיף, כי מינויו של אמיר אביב למנכ"ל פועלים שוקי הון מצביע על הצלחת החברה, כחלק מקבוצת בנק הפועלים כולה, בטיפוח וקידום המשאב הניהולי המעולה הקיים בה. "אנו נמצאים בתקופה מאתגרת מאוד לבנקאות ההשקעות, כמו האתגרים שאיתם מתמודד העולם הפיננסי כולו. המשימה המוטלת על אמיר והצוות המצוין של פועלים שוקי הון תהיה להמשיך לפתח את פעילות החברה ולשמר את מעמדה המוביל, ואני משוכנע כי הם ידעו לנווט אותה לשיאים חדשים."

ניר ברונשטיין אמר: "לאחר שבע שנים מרתקות כמנכ"ל פועלים שוקי הון, שהתברכה בצוות מדהים של מנהלים ועובדים, החלטתי לפנות לאתגרים חדשים. המינוי של אמיר הוא בחירה נפלאה לטובת פועלים שוקי הון, עובדיה ובעלי המניות שלה."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר