ישראל במלחמהישראל במלחמה
עקב הפסדים

חברת 'סוגת' תפסיק לזקק סוכר בקריית גת

סוגת הודיעה כי תסגור את מפעל הזיקוק שהקימה לפני כעשור בהשקעה של כ-40 מיליון דולר. הסיבה: הייבוא מאירופה והירידה במחיר הסוכר המיובא. כ-50 עובדים יפוטרו (כלכלה)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
סוכר של סוגת (צילום: מתוך ynet)

חברת 'סוגת' מפסיקה לזקק סוכר במפעלה בקרית גת. החברה תסגור את המפעל בעוד כחצי שנה, ותחזור לייבא סוכר לבן אחרי שב-2008 פתחה בית זיקוק לסוכר בארץ בהשקעה של למעלה מ-40 מיליון דולר. החברה אישרה את הדברים והודיעה ש"תמשיך לספק את צורכי לקוחותיה התעשייתיים, הקמעונאיים והמוסדיים. סוגת תמשיך את פעילותה בקרית גת ותספק את צורכי לקוחותיה ברמה הגבוהה ביותר".

מנכ"ל סוגת ג'יל גמון, מסר על פי הדיווח ב-ynet, כי "ההחלטה נפלה כיוון שהשנה אירופה חוזרת לייצא סוכר ללא הגבלה אל מחוץ גבולותיה לאחר 10 שנים בהן היו מכסות יצוא, דבר שגורם לחוסר כדאיות כלכלית של בתי זיקוק לסוכר באזורנו. כמו כן כוחות השוק מושפעים ממלאים גבוהים בעולם של סוכר לבן המיוצר מסלק, דבר שמפחית את הכדאיות בייצור סוכר המיוצר מקנה".

לרשתות הודיעה סוגת כי: "ב-1988 סוגת נרכשה על-ידי חברת ED&F Man, חברה בריטית ותיקה ומובילה עולמית בתחומי סחר שונים, ביניהם הסוכר, תחום בו יש לחברה נתח שוק עולמי משמעותי. כחלק ממדיניות חברת האם ובהתאם לשינויים החלים בשוק העולמי, שינתה ED&F Man את מקורות הסוכר המסופקים לישראל מעת לעת... המעבר לייבוא סוכר יאפשר לסוגת לייבא סוגים שונים של סוכר באריזות, כשרויות ובאיכויות שונות ובהתאמה לצרכי השוק".

לגבי עתידם של 50 העובדים במפעל נמסר כי חלקם יפוטרו ואחרים ימשיכו לעבוד בחברה. זאת לאור ההפסדים שנגרמו לחברה מזיקוק הסוכר בישראל.

מההסתדרות נמסר בתגובה: "ההסתדרות הכריזה בשבוע שעבר סכסוך עבודה בסוגת על רקע הדיווחים אודות הסגירה המתכוננת של בית הזיקוק, וזאת על מנת להגן ולשמור על זכויות העובדים. יו"ר מרחב אשקלון בהסתדרות, רמי גואטה, מנהל מו"מ בנושא עם הנהלת סוגת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר