ישראל במלחמהישראל במלחמה

התירוש של יקבי כרמל לא טבעי

כך נטען בבקשה לייצוגית נגד יקבי כרמל: "מיץ הענבים תירוש משומר ולא טבעי". החברה בתגובה: "המוצר מיוצר בהתאם להוראות" (כלכלה)

ניצן ארליך | כיכר השבת |
יין תירוש (צילום: פלאש 90)

בקשה לתביעה ייצוגית בהיקף של 10 מיליון שקל הוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד יקבי כרמל (לשעבר כרמל מזרחי) המשווקת את מיץ הענבים תירוש, כך מדווח היום אתר ´כלכליסט´.

לטענת התובע, אברהם פלדמן, יקבי כרמל הטעתה את הצרכנים לאחר שסימנה את תירוש כמיץ ענבים טבעי בעוד שהיתה צריכה לסמנו כמיץ משומר. זאת לאחר שבבדיקת מעבדה של מיץ הענבים התגלה כי הוא מכיל יותר מ-20 מ"ג של גופרית דו-חמצנית (SO2), שהוא חומר משמר. לפי התקן, במקרים כאלו יש לסמנו כמיץ ענבים משומר.

על-פי הדיווח, פלדמן טוען שיקבי כרמל הטעתה את הצרכנים בכך שכתבה כי המיץ מכיל ביסולפיט - בעוד שהצרכנים אינם יודעים שביסולפיט הוא חומר משמר ואינם יודעים כי על פי התקן כרמל מחויבת להוסיף אותו. עוד נטען כי אין לסמן את המיץ כ"טבעי" משום שהוא מכיל רכיב שאינו טבעי (SO2).

נוסף על כך טוען פלדמן שיקבי כרמל הפרה את החובה לציין ברשימת המרכיבים את הסימונים המחוייבים "דו-תחמוצת הגופרית" ו"חומר משמר", ובמקום זאת סימנה אותו בכינויים שהיה אסור לה להשתמש בהם, "מיץ ענבים טבעי" ו-"100% טבעי".

מיקבי כרמל נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבל בידנו, לפיכך אין באפשרותנו להתייחס לעת הזאת לגופם של דברים. יקבי כרמל שומרת על זכותה להגיב לדברים לאחר לימוד כתב התביעה. מכל מקום, התירוש של יקבי כרמל הוא מוצר מוביל ואהוב בישראל מזה עשרות בשנים והוא מיוצר ומסומן בהתאם להוראות כל דין ותקן רלבנטי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר