כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לאחר עשר העלאות

סימני האטה: בנק ישראל הותיר את הריבית על 4.75%

לאחר רצף של העלאות ריבית החליטה היום (שני) הוועדה המוניטארית של בנק ישראל להותיר את הריבית הבסיסית במשק על שיעור של 4.75%, בעקבות ההחלטה ריבית הפריים נותרה על 6.25% (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
בנק ישראל (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

לאחר רצף של העלאות ריבית החליטה היום (שני) הוועדה המוניטארית של בנק ישראל, בראשות הנגיד פרופ' אמיר ירון, להותיר את הריבית הבסיסית במשק על שיעור של 4.75%, בעקבות ההחלטה ריבית הפריים נותרה על 6.25% 

בבנק ישראל ציינו כי ההחלטה לעצור את העלאת הריבית התקבלה לאור האטה המסתמנת בחודשים האחרונים, ולמרות שהאינפלציה עדיין גבוהה.

הוועדה ציינה כי היא רואה "היתכנות לא מבוטלת להמשך העלאה של הריבית בהחלטותיה הבאות, ככל שסביבת האינפלציה לא תמשיך להתמתן בהתאם למצופה".

סמבית עיתונאים שכינס, אמר נגיד בנק ישראל כי "רמת הריבית הקיימת היום אמורה להיות מרסנת דיה כדי להוריד את האינפלציה ליעד, אבל יחד עם זאת הדרך להתכנסות האינפלציה ליעד עודנה ארוכה.

"אנו נמצאים בסביבת אי ודאות גדולה, לכן חשוב לי לציין כי בהחלט ייתכן שנצטרך לעלות את הריבית בהמשך ככל שלא נראה את סביבת האינפלציה מתמתנת".

נגיד בנק ישראל הבהיר כי "ככל שהיחלשות השקל תימשך הדבר עלול להעיב על החזרת האינפלציה ליעדה ולכן ייתכן ותידרש מדיניות מוניטרית מרסנת עוד יותר".

הנגיד, הזהיר בדבריו מחקיקת הרפורמה המשפטית ללא הסכמה ואמר: "אמרתי בעבר מספר פעמים כי בעקבות קידום שינויים אלו חלה עלייה ברמת אי-הוודאות בכלכלה הישראלית, כפי שמשתקף בין היתר, בפיחות העודף של השקל ובביצועי החסר של שוק המניות הישראלי.

"להמשך אי הוודאות עלולים להיות מחירים כלכליים לא מבוטלים, כפי שמתבטא בסיכונים לתחזית חטיבת המחקר, ושאת חלקם ציינתי בדבריי קודם לכן. גם קרן המטבע הבינ"ל הצביעה בדוח האחרון שלה על הנזק מהמשך אי הוודאות לאורך זמן. לכן, חשוב להשיב את היציבות והוודאות לכלכלה הישראלית, ולוודא ששינויי החקיקה יבוצעו בהסכמה רחבה, וישמרו על חוזקם ועצמאותם של המוסדות".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר