מהפכה בדרך?

נתניהו הכריז: "אלה ההחלטות שישנו את חייהם של אזרחי ישראל"

במהלך ישיבת הממשלה שנערכה הבוקר בירושלים, ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג בהרחבה את "שלושת היעדים המרכזים שישנו את חייהם של כל אזרחי ישראל". הנאום המלא (חדשות, פוליטי) 

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)

במהלך ישיבת הממשלה הבוקר, הציג ראש הממשלה בנימין נתניהו את שלושת היעדים המרכזיים שישנו את חייהם של כל אזרחי ישראל".

וכך אמר נתניהו: "המהפכה הראשונה שאנחנו מחוללים היא בהורדת יוקר המחיה. אנחנו שמים קץ למצב האבסורדי שבו אזרחי ישראל משלמים יותר מאזרחי אירופה על אותם מוצרים - רק בגלל בירוקרטיה מיותרת.

"לשם כך, הממשלה אימצה בשבוע שעבר החלטה מכוננת להורדת יוקר המחיה: ׳מה שטוב לאירופה - טוב לישראל׳. אנחנו משווים את התקינה הישראלית לזו שבאירופה. זה יאפשר כניסה מאסיבית של מותגים ומוצרים חדשים וזולים יותר, שיכנסו מאירופה למדפי הסופרמרקטים בישראל. השוק יתרחב, התחרות תגבר והמחירים ירדו. לשם אותה מטרה, במהלך המושב הנוכחי העברנו בקריאה ראשונה את חוק ׳ביטול מעמד היבואן הבלעדי׳.

"במושב הבא אנחנו נקדם את 'חקיקת קארפור', שתאפשר לספקים לייבא באופן ישיר מוצרים לישראל מאירופה. אני מזכיר לכם שדיברו על זה במשך שנים, קראו לזה במשך שנים, ואנחנו עושים את זה במשך כמה חודשים. כל המהלכים האלה יפחיתו את יוקר המחיה, בפעם הראשונה מזה עשרות שנים.

"אני מבקש להודות לשר הכלכלה ניר ברקת, לשר האוצר סמוטריץ׳, לכל השרים והשרות שבאים מדי שבוע, כל שבוע, לישיבת הורדת יוקר המחייה, ועדה בראשותי, ואני מבקש להודות לחברי הכנסת שנרתמים לטובת המאמץ הזה בחקיקה".

עוד אמר נתניהו: "המהפכה השנייה שאנחנו מחוללים היא בתחבורה. בממשלות הקודמות בהנהגתנו חיברנו את ישראל ברכבות, בכבישים, במחלפים, בגשרים. כולם רואים את השינויים הללו. בחיבור הפריפריה למרכז חוללנו מהפיכה חברתית של ממש. היום אנחנו משלימים את החזון.

"היום אנחנו משיקים את פרויקט ״ישראל אחת״ - חיבור המדינה כולה ברכבת מהירה מקריית שמונה ועד אילת. הפרויקט הזה יוצא לדרך בתקצוב רב-שנתי ענק של 100 מיליארד שקלים. החזון שלי הוא שכל אזרח במדינה יוכל להגיע אל ומהמרכז, מכל מקום במדינה - תוך פחות משעתיים. ברוב המקרים תוך פחות משעה - ואף פחות מכך. בלי פקקים, בלי זיהום אוויר, בלי בעיות חנייה - בנחת ובבטחה. מהפכה ענקית. אני מבקש להודות לשר התחבורה הקודם והנמרץ ישראל כ״ץ, ולשרת התחבורה המכהנת והנמרצת מירי רגב וגם לשרים הרבים הנוספים שנרתמים להגשמת החזון שישנה את פני המדינה.

"בעתיד נוכל להעביר מטעני סחורות ברכבת מאילת לנמלים שלנו בים התיכון, ונוכל גם לחבר את ישראל ברכבת לסעודיה וחצי האי ערב. אנחנו עובדים גם על זה".

באשר ל"מהפכה השלישית" אמר נתניהו: "אנחנו מקדמים מהפכה בהייטק - בשבוע שעבר אישרנו בכנסת את ׳חוק האנג׳לים׳.

חוק זה נועד להזניק את תעשיית ההייטק הישראלית - הוא מאפשר שורה של הטבות, ביניהן דחיית תשלומי מס רווח הון, זיכוי ממס למשקיעים פרטיים, הכרה בהשקעות במניות כהוצאות מוכרות והענקת פטור ממס מריבית למשקיעים זרים.

"אני רוצה להודות לשר המדע והחדשנות אופיר אקוניס וליו״ר ועדת הכספים משה גפני שעושים כאן יחד עבודה חשובה מאוד, וכן למשרד האוצר ולכל השותפים האחרים למהלך חשוב זה.

"במקביל אנחנו משלימים היום מספר חוקים חשובים בכנסת, גם אם התקשורת לא מתייחסת לכך, ואין סיכוי שהיא תתייחס לכך. אנחנו ממשיכים לעבוד במרץ לטובת כל אזרחי ישראל".

ואלה החוקים שהעבירה היום הממשלה, כפי שהציג אותם נתניהו:

החוק הראשון, של שר הבל״ם, איתמר בן גביר: חוק הפרוטקשן למלחמה בפשיעה המאורגנת.

החוק כולל ענישה מינימלית של לפחות 5 שנים על עבירת פרוטקשן.

החוק השני, הוא חוק להגנה על חסרי ישע, של יו״ר הקואליציה ח״כ אופיר כץ.

החוק קובע שכל מי שיורשע בהתעללות בחסרי ישע יורחק מעבודה בגני ילדים, עבודה עם קשישים ועבודה עם אנשים בעלי מוגבלויות.

החוק השלישי, מקודם על ידי שר הביטחון יואב גלנט, כצעד נוסף של הרפורמה ״בנפש אחת״.

החוק מעגן את זכויות פצועות ופצועי הנפש של צה״ל, וקובע הטבות בדיור וברכב.

החוק הרביעי, חוק האיזוק האלקטרוני - זהו צעד חשוב במאבק נגד אלימות כלפי נשים.

חברות וחברי הממשלה, כפי שהבטחנו, ננצל את פגרת הקיץ כדי לנסות להגיע להסכמות בתוכנו. אני מקווה שהפעם ידנו המושטת לא תישאר באוויר.

נתניהו גם התייחס לסערת הרפורמה, ואמר: "אפשר להגיע להסכמות, צריך להגיע להסכמות ורוב גדול בציבור מבין אמת פשוטה זאת".

בנוסף, כפי שדיווחנו, התייחס נתניהו גם לאיומי נאסראללה: "ובאשר לאיומי הבונקר של נסראללה - אנחנו לא מתרשמים מהם. ביום מבחן, הוא ימצא אותנו עומדים יחד, כתף-אל-כתף. גם נסראללה יודע שלא כדאי לו ולא כדאי ללבנון להעמיד אותנו במבחן״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר