כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הסיפור המלא, הקלטה בלעדית

סוער בכת השאלים: דירת מסתור, חטיפה ומעקב לילי

בפרשה הזאת יש את כל האלמנטים שמרכיבים סיפור מתח טוב: דירת מסתור, מעקב וחתונה שהביאה להתערבות בית הדין. אתמול בלילה, סמוך לדירת מסתור ירושלמית, זה הגיע לשיא וגם המשטרה התערבה. בלעדי: הסיפור המלא, תיעוד והקלטה בלעדית (חדשות חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
האם נלקחת לחקירה, אתמול (צילומים בלעדיים: ישי כהן)

בשעה 1:00 לפנות בוקר הגיעה לשיאה פרשה דרמטית שמסעירה את "כת השאלים" בתקופה האחרונה. יש בה את כל האלמנטים שמרכיבים סיפור מתח: חטיפת נערה, דירת מסתור, מעקב וחתונה שהביאה להתערבות בית הדין של "העדה החרדית".

זה מתחיל לפני כשמונה חודשים, כשנערה ממשפחה ספרדית ירושלמית נעלמת, במפתיע, מבית הוריה. רק כעבור יומיים מצליחים ההורים לאתר אותה ולשוחח איתה בטלפון. במהלך השיחה אמרה הנערה להוריה שהיא נמצאת בביתה של חברה כדי להתחזק. אשוב בקרוב, היא מבטיחה.

הצטרפו לדף הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אלא שמאז אותה שיחת טלפון, שוב נותק הקשר עם הנערה. בשלב הזה פונים ההורים למשטרה ומדווחים על העלמותה. במשטרה אומרים להורים: בתכם בת 19, מותר לה, על פי חוק, לעזוב את הבית ולשהות היכן שתרצה.

אחד העסקנים, שהוכנס בסוד העניינים, מספר לכיכר השבת: "בשלב הזה, ההורים הצליחו להבין כי הילדה נפלה ברשתה של 'כת השאלים' בעקבותיה של חברתה. הם החלו לערב עסקנים רבים, כשבראשם רב מוכר ובעל השפעה בירושלים".

העסקנים החלו להפעיל צוותי מעקב בכדי לאתר את דירת המסתור שבה הנערה הוחזקה למעלה משלושה חודשים, במהלכם לא יצרה קשר עם משפחתה.

העסקן מספר: "לאחר מעקב, הצליח הצוות לאתר דירה ברמת בית שמש שככל הנראה שם הנערה מוחזקת.

"בדירה בה היה החשד כי הנערה מוחזקת מתקיימות שיעורים באופן קבוע לנשות כת השאלים. את העובדה הזאת ניצלו בצוות המעקב היטב: אחת מנשות האברכים התחפשה לחברת הכת, והגיעה כשהיא לבושה בשאל ועטופה היטב לשיעור, כדי להשתתף בו.

"האישה לא הגיעה בידיים ריקות. צוות המעקב צייד אותה במכשירי האזנה, אותם היא הטמינה היטב בתוך הדירה".

(צילומים בלעדיים: ישי כהן)
במרכז: אב הנערה משוחח עם קצין המשטרה, אתמול (צילומים בלעדיים: ישי כהן)

"אל תיצרי קשר עם ההורים"

לדבריו, בימים שלאחר מכן, נשמע קולה של הנערה כשהיא משוחחת עם אישה שזהותה עדיין לא ברורה. באמצעות מכשירי ההאזנה שמע צוות המעקב את האישה אומרת: "תיזהרי מההורים שלך, הם לא הולכים בדרכי ה'. אסור לך ליצור אתם קשר".

"כאן המקום לציין, שאימה של הנערה המדוברת מתלבשת בצניעות ועוטפת את גופה בשאל, אולם לא בדרך קיצונית כמו שחברות הכת נוהגות".

בחזרה לדירת המסתור בבית שמש: צוות המעקב החרדי שזיהה את קולה של הנערה, החל במעקב קרוב אחר המתרחש בדירה. בנקודה מסוימת, מגלים אנשי הכת כי ציוד האזנה הוחדר לדירה ומחליטים להבריח את הנערה למקום אחר.

"כחודש לאחר מכן, מתגלה לעסקנים כי ככל הנראה הנערה נמצאת בדירת מסתור בשכונת 'שומרי אמונים' בירושלים, ומספר אברכים שטיפלו בסיפור החלו לעקוב אחר הבית, אולם הצוות לא הצליח לאתר את הנערה.

התפנית הגדולה בפרשה התרחשה בערב חג סוכות. העסקנים מגלים כי אנשי כת השאלים החליטו לחתן את הנערה עם גר צדק שמבוגר ממנה ביותר מ-10 שנים.

ההורים המודאגים פנו לעסקנים וביקשו שיסייעו להם ליצור איתה קשר, כדי להניא אותה מהחלטה.

בין היתר, נעשתה פניה לגאב"ד העדה החרדית, מרן הרב יצחק טוביה וויס שהוכנס בסוד העניינים.

הגאב"ד שומע את הסיפור, ומחליט לפרסם מכתב מיוחד האוסר על הנערה ועל גר הצדק להינשא שלא בהסכמת הוריה.

וכך כותבים ראשי העדה החרדית: "אל הבתולה פיגא רחל נ, והבחור יוסף אהרון ד. אנו מודיעים בזה כי על פי דעת תורה אסור לכם לעשות שום שידוך ללא הסכמה מפורשת של הרב ישראל בנימין נ, הי"ו, ולשומעים לדעת תורה יונעם, ויזכו לרוב נחת דקדושה מכל יוצ"ח, וכט"ס".

(צילומים בלעדיים: ישי כהן)
מכתב בית הדין של העדה החרדית (צילומים בלעדיים: ישי כהן)


בנוסף למכתב, בית הדין של העדה זימן לדיון את החתן, את ההורים ואת המעורבים בפרשה - בהם מיכאל לוינזון, שלטענת העסקנים הוא בין אלו שעומדים מאחורי הסתרת הנערה והעלומתה.

החתונה בוטלה ברגע האחרון

החתונה היתה צפויה להתקיים השבוע, במוצאי שמחת תורה, במקום מסתור, אולם העסקנים הצליחו לאתר את החתן ולהציג לו את המכתב האזהרה של בד"צ העדה החרדית. בעקבות זאת, הודיע החתן לשדכנית כי הוא דוחה את החופה.

התפנית הגדולה התרחשה לפנות בוקר: העסקנים הצליחו לאתר הקלטה משיחה של השדכנית והחתן, שבה היא מספרת היכן שוהה הכלה.

בהקלטה נוספת נשמע החתן מדבר עם הכלה ואומר לה: "ההורים שלך אוהבים אותך". לשמע הדברים, הנערה פרצה בבכי. החתן הוסיף ואמר לנערה: "העדה החרדית אסרה עלינו להתחתן", והנערה עונה לו: "אז מה, הרב אהרון צבי רומפלר (הרב שמול בית מדרשו נערכו בעבר הפגנות נגד מעורבותו בכת. י"כ) אמר לי להתחתן".

אמש (רביעי) לאחר חצות לילה, הגיעו עסקנים יחד עם הורי הנערה למקום דירת המסתור בירושלים והמתינו לצאת הנערה.

בשלב מסוים, פרצו ההורים יחד עם העסקנים לחדר המדרגות בה נמצאת הדירה ובמקום החלה מהומה גדולה. השכנים התעמתו עם ההורים בטענה שהם מפריעים למנוחת הלילה שלהם והזעיקו את המשטרה.

אב הנערה נלקח לחקירה על-ידי המשטרה, בעוד רעייתו הגיעה עד לדלת הדירה והחלה לקרוא לבתה בדמעות. האם ועסקן נוסף נלקחו לחקירה במשטרה.

בשעות הבוקר המוקדמות שוחררו האב, העסקן והאם. לדבריהם, הם נחקרו בשל תלונה שהוגשה נגדם על-ידי אנשי כת השאלים.

האזינו לרגעי הדרמה: האמא קוראת לבתה מחוץ לדירה בבכי קורע לב שתצא לשוחח איתה.

בלעדי: שטר התנאים של בני הזוג
הדירה בה הייתה הנערה
האמא של הנערה עולה לניידת המשטרה, אמש

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר