כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
השתקה בביתר עילית?

ההורים התלוננו על תקיפה, והילד נותר ללא בית ספר

ביתר עילית: הורים שהתלוננו נגד מחנך בתלמוד תורה בעיר החרדית ביתר עילית טוענים שעברו מאז מסע התנכלויות. לדבריהם, הילד נותר ללא מקום לימודים. האב טוען: "מנהל אגף החינוך בעיר אמר מפורש "בגלל שהלכתם למשטרה אז אנחנו לא נטפל בילד הזה, תמודדו איתו לבד" (חדשות, חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

לפני כעשרה ימים עצרה המשטרה את ישראל מלאכי בניאס, מלמד בעיר החרדית בית"ר עילית, בחשד שלכאורה התעלל ותקף באכזריות מספר רב של ילדים בכיתה בה לימד בשנים האחרונות.

בין המתלוננים נמצאים הורים לילד חרדי בן 9, שעל פי החשד גם הוא עבר מסכת התעללות קשה על ידי בניאס, לדברי ההורים, בעקבות התלונה במשטרה שהגישו, עברו מסע התנכלויות בקהילה.

בראיון לעופר חדד בחדשות 2 שיחזרו ההורים את הרגע בו גילו שהילד עבר את המתקפה הקשה: "הילד התחיל לקשקש על הידיים, לעשות דברים מוזרים, ואני פשוט לקחתי אותו לחדר ודובבתי אותו. אמרתי לו- אתה מכיר 'מלמד' בשם ישראל מלאכי?, אז הוא אמר לי 'אמא, הוא רשע', אמרתי לו- מה הוא עשה לך?, הוא אמר לי- הוא לקח אותי...", בשלב זה האמא לא הצליחה להמשיך לדבר ופרצה בבכי.

מסכת היסורים הקשה שעבר הילד ומשפחתו לא מסתיימת בזה, לדבריהם: "ידענו את המפקח ואת המנהל, התגובה שלו הייתה מאוד חריפה, 'מה פתאום תיקחו טיפולים לילד?', 'תלכו לרבנים, הרבנים יטפלו"'.

"הילד הולך לתלמוד תורה וחוזר, ואחרי זה יומיים הוא בבית סיפרה האם וטענה שהילד עבר מסע התנכלויות. "מה עכשיו? 'לא היה לי מחברת', 'לא היה לי מחק'" תירץ הילד את ההיעדרות מבית הספר.

לדברי האבא: "מנהל אגף החינוך בעיר אמר מפורש 'בגלל שהלכתם למשטרה אז אנחנו לא נטפל בילד הזה, תמודדו איתו לבד', הוא אומר 'איך אתם רוצים, איזה מנהל יקבל אותו?, הרי יש לו כתם, יש לו בעייה'".

בנתיים, בחודשים האחרונים יושב הילד, שעל פי החשד עבר התעללות קשה ואיומה, בבית. ללא מסגרת שמוכנה לקבל אותו, וכל זה לטענת ההורים בגלל שהתלוננו ופנו לטיפול מחוץ לגבולות המגזר.

מנכ"ל המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן אמר על הארוע החמור: "במקרה זה הפעילות שאנחנו מלווים אותה על ידי מלווה צמוד לילד ומשפחתו, היא כבר ארבעה חודשים הפעילות, היא איטית מידי, הססנית מדי. לא יכול להיות שילד יזרק ממוסד שנגד מנהליו הוא התלונן והוא ישב בבית תקופה ארוכה".

מעיריית ביתר עילית נמסר בתגובה כי "היחידה לביקור הסדיר בעירייה קיבלה תלונה מבית הספר שהנער נעדר מהלימודים. פנינו באמצעות הקב"ס למשפחה ונתקלנו בבעיות מורכבות המטופלות כיום מול גורמי הפיקוח של ביה"ס ומשרד החינוך. פגישה אחרונה של כל הגורמים עם המשפחה התקיימה ביום רביעי האחרון בניסיון לפתור את הבעיה ואנו תקוה שנצליח בעז"ה להגיע לפתרון המיוחל. סוגיית התלונות בגין אלימות ע"י המנהל וכל תלונה אחרת באם הוגשה נמצאים בטיפול המשטרה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר