ח"כ ישראל אייכלר דורש: "להקים וועדת חקירה לכשלים במירון"

ח"כ ישראל אייכלר, יו"ר סיעת יהדות התורה, דורש להקים וועדת חקירה פרלמנטרית שתדון בסוגיית הכשל בהיערכות לקליטת ההמונים במירון. "חייבות לבוא מסקנות". צפו (חרדים)

שאול כהנא | כיכר השבת |

ח"כ הרב ישראל אייכלר, יו״ר סיעת יהדות התורה: דרושה ועדת חקירה לקריסת התחבורה במירון, לדבריו: "הציבור אינו מוכן לעבור על מה שקרה לסדר היום".

בנאום שנשא במליאת הכנסת אמר ח"כ ישראל אייכלר: "השבוע נחוג ל"ג בעומר במירון אצל רבי שמעון. זה היה יום גדול ונשגב שייזכר בעם ישראל כהוכחה ניצחת כי נצח ישראל לא ישקר, ביום הזה הגיעו כחצי מיליון יהודים למירון, והם מהווים הוכחה ניצחת כי איש לא יוכל לעקור את נשמת ישראל".

"השמחה הופרה בעת הקריסה של מערך התחבורה. סבל הילדים הנשים והזקנים, זה היה דבר נורא ואיום כשאני חושב מה יקרה אם חלילה יצטרכו פינוי המוני לפתע במקום אחר. אם מדינת ישראל נכשלה בפינוי מסודר, מה יקרה בפינוי חירום? משטרת ישראל ומשרד התחבורה, ידעו שנה שלמה, שעומדים להגיע למירון מאות אלפי אנשים".

"לפני חמש שנים היתה קריסה דומה. בשנים האחרונות עשו מערך תחבורה מעגלי. במשך חמש שנים הצליחו להעביר במירון מאות אלפי אנשים בצורה מסודרת. גם לפני שלוש שנים לג בעומר היה במוצאי-שבת. השנה קרסה התחבורה ואלפי אנשים, עשרות אלפי אנשים, עמדו שעות, שש שעות, בלי מים, עם ילדים קטנים, וכל המחסומים היו סגורים. החלטות מאוד מוטעות".

"אני מבקש שתוקם ועדת חקירה פרלמנטרית למה לא הכינו חניונים מספיק, למה לא עשו, כדי שבשנה הבאה זה לא יקרה שוב. אנחנו כבר יודעים שיבואו עוד פעם חצי מיליון אנשים – להבדיל, כשהגיע האפיפיור, עקרו הר שלם בהר כורזים, להכין חניונים. למה אין חניונים מספיקים במירון".

"יודעים שמירון זה מקום התיירות מספר שתיים בארץ מכל העולם אחרי הכותל המערבי. אי-אפשר להכין? אני מבקש ועדת חקירה על מה שקרה אתמול בעניין קריסת התחבורה ולהסיק מסקנות לשנה הבאה. הציבור אינו מוכן לעבור על מה שקרה לסדר היום. חקירה תהיה ומסקנות חייבות לבא".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות