הגזירות נגד החינוך החרדי

מרן הרב שטיינמן: נעמוד כחומה בצורה נגד הליבה

בשל האיומים לכפות על מוסדות החינוך את לימודי הליבה, מבהיר מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן במכתב מיוחד למנהלי הת"תים כי נעמוד כחומה בצורה נגד הניסיונות הללו. "לא לשנות כחוט השערה מדרך החינוך שקיבלנו וחינכנו עד היום", הוסיף. ומה דעתו על הלימודים במכללות החרדיות? (חרדים)

ישראל כהן | כיכר השבת |
מרן הגראי"ל שטינמן (צילום: יהודה פרקוביץ)

"על מנהלי הת"תים לעמוד כחומה בצורה ולא לשנות כחוט השערה מדרך החינוך שקיבלנו וחינכנו עד היום", כך בהוראה חד-משמעית מורה מרן ראש הישיבה אל מול הניסיונות להחדיר לימודי ליבה בחינוך החרדי.

אמש (ראשון) התייחס ראש הישיבה לחשיבות העמידה על שמירת החינוך הטהור בצל הגזירות הקשות והאיומים להתערב בחינוך החרדי ולכפות לימודי ליבה.

במכתב למנהלי תלמודי התורה, כתב ראש הישיבה: "הנה עניין החינוך של ילדי ישראל נמסר לנו מדורי דורות מאברהם אבינו עד היום הזה והוא לשמור דרך השם לעשות צדקה ומשפט".

"ומה שבאים כיום להתערב ולדרוש מאיתנו לשנות את סדרי הלימוד על-ידי הוספת עוד שעות של לימודי חול ומאיימים בשינוי תקציבים", הוסיף ראש הישיבה, "הלא שיתבוננו הם בעצמם לאיזה הצלחות הגיעו בחינוך רח"ל".

הגראי"ל שטיינמן הוסיף וכתב כי "על כן על מנהלי הת"תים לעמוד כחומה בצורה ולא לשנות כחוט השערה מדרך החינוך שקיבלנו וחינכנו עד היום".

"ונקווה שנצליח להמשיך לחנך את ילדינו עד ביאת גואל צדק בלי שום שינוי", מסיים ראש הישיבה את מכתבו.

הגראי"ל: מתקלקלים במכללות

בתוך כך, בשבוע האחרון הגיע אחד האברכים בשאלה למרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן על-כך שרעייתו העובדת מקבל 23 שקל לשעה, אך אם תצא ללמוד במכללה או באוניברסיטה ותקבל תואר אקדמאי תרוויח 120 שקלים לשעה.

האם מותר לה ללכת ללמוד באותו מקום, תהה האברך.

ראש הישיבה השיב בנחרצות: "בוודאי שלא", והוסיף כי "במקומות אלו מתקלקלים ברוחניות רחמנא ליצלן".

האברך הוסיף ושאל אם אפשר ללמוד במכללות המיוחדות ומותאמות לציבור החרדי, והשיב כי "זוהי פסיעה החוצה. מתחילים בזה ומתדרדרים לחילוניות ירחם השם".

יצויין כי לאחרונה נשאל ראש הישיבה האם עדיף ללמוד הוראה שמחד זוהי התעסקות רוחנית אך מאידך קשה עד מאוד להשיג בזה או עבודה, או שמא עדיף ללמוד מקצוע אחר כהנדסאים וכדו' שההכנסה בזה היא כפולה ויותר קל למצוא עבודה.

מרן ראש הישיבה השיב כי "צריך לחפש עבודה בדברים רוחניים, ולא בדברי חול המרוקנים מרוחניות".

באשר לחובת ההשתדלות למצוא פרנסה, אמר הגראי"ל כי "חובת ההשתדלות של האדם תלויה בבחירה שלו, ואם בוחר בחיים - ברוחניות, חובת ההשתדלות שלו היא רק בזה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר