הרב אבי זרקי: "לאסור כניסת אלקסלסי לכנסת"

הראיון הסוער של נסים אלקסלסי, עוזרו של הרב עמאר, מביא את הרב אבי זרקי לשגר מכתב חריג ליו"ר הכנסת בו הוא מבקש: "לאסור על כניסתו של נסים אלקסלסי לכנסת" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
הרב זרקי ונסים אלקסלסי (צילום: כיכר השבת, טוויטר)

הסערה סביב 'חוק עמאר': הרב אבי זרקי קורא ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין למנוע את כניסתו של נסים אלקסלסי למשכן הכנסת.

במכתב ששלח הרב זרקי לאדלשטיין הוא כותב: "בתקופה האחרונה נדמה כי 'משהו רע' עובר על מערכת החקיקה בישראל. חוקים המובלים אד הוק באינסטנט ללא דיון ציבורי פתוח וראוי, פרסונאלית ותוך שימוש לא חוקי בשדלנים לא מאושרים".

"כמי שמאוד חשובים לו, כבוד התורה - הרבנות מחד, וכבוד הכנסת - הרשות המחוקקת מאידך", ממשיך זרקי, "מצאתי לנכון לפנות אליך בפניה בהולה זו לצורך התערבותך הדחופה והמהירה שתוביל להפחתה בפגיעה קשה זו, והכל כפי שיפורט בסעיפים הבאים".

אלקסלסי עם פרח לרנר מלשכת רוה"מ ואנשי הבית היהודי, אמש (צילום: כיכר השבת)

"הקש ששבר את גבי", כותב זרקי לאדלשטיין, "היה והינו התיקון המובל בימים אלו בכנסת לחוק הרבנות הראשית לישראל, ומכונה 'חוק עמאר' ע"ש האדם היחיד שלמענו מתוקן חוק זה, ושאנשיו פועלים בגלוי ובסתר בדרכים כאלו ואחרות ולעיתים פסולות להעברת תיקון זה".

"מר ניסים אלקסלסי", ממשיך זרקי, "אשר שימש כראש מטה השר לשירותי דת היוצא, אישר הבוקר במהלך ראיון ברדיו 'קול ברמה' כי הוא עובד למען הרב עמאר ומכח עבודתו זו הוא מחוייב לאינטרסים של הרב עמאר ופועל בכל כוחו להעברת התיקון הנ"ל".

"יתירה מזו, וכפי שניתן להיווכח מהשידורים בערוץ הכנסת ומהדיווח באתרי האינטרנט", מוסיף זרקי, "הנ"ל נמצא בדיוני הועדה תוך שהוא פועל אצל חברי הכנסת להשגת תמיכתם בתיקון לחוק. מר אלקסלסי, אינו נמנה על השדלנים המאושרים. לנ"ל אין ולו אישור זמני לביצוע שדלנות בכנסת וזאת בניגוד לחוק הכנסת התשנ"ד-1994".

בעקבות כך, פונה זרקי ליו"ר הכנסת למנוע את כניסתו של אלקסלסי למשכן: "לאור האמור, ולאור הפגיעה הקשה בחוק ובכבוד הכנסת, הנך מתבקש לאסור על כניסתו של מר נסים אלקסלסי לכנסת".

"החותם בצער על כבוד התורה והרבנות הרב אבי זרקי", סיים זרקי את מכתבו.

יצוין כי הרב אבי זרקי נמנה על מתנגדיו הגדולים של הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר ונלחם בו לא אחת בדרכם שונות וחריפות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר