בלעדי: הרב שטיינמן תוקף את לפיד בסוכתו

שוב: הגראי"ל שטיינמן תקף בחריפות את יאיר לפיד, וכינה אותו בכינויי גנאי חריפים ביותר. בביקור חג של ראש עיריית בני ברק רובינשטיין, אמר הגראי"ל: "הוא רוצה לעקור את הכל, ימ"ש" • בלעדי (חרדים)

ישראל כהן | כיכר השבת |
הרב שטיינמן בסוכתו היום (צילום: כיכר השבת )

בשעות הצהריים היום (א') נכנסו ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין עם מ״מ וראש העיר הבא חנוך זייברט כשאליהם נלווים הסגן החדש מנחם שפירא ומיכאל קקון למעונו של מרן ראש הישיבה הגראיל שטיינמן שליט״א על מנת להתברך לרגל החג.

מרן ראש הישיבה קיבלם בחביבות בסוכתו הצנועה והושיבם לצידו. בתחילת השיחה ביקש ראש העיר הרב רובינשטיין ברכה להצלחה בבחירות ושיעברו בשקט וללא מחלוקת. הגראי״ל בירר בפרוטרוט אלו רשימות רצות ואיחל למשלחת הצלחה מרובה.

בשלב זה התייחס מרן ראש הישיבה למה שמטריד את מנוחת נפשו במהלך החודשים האחרונים אלו הגזירות הקשות על עולם הישיבות וממשלת השמד שמטרתה להכחיד את עולם התורה. הגראי״ל התייחס כדרכו בתקופה האחרונה לשר האוצר ויו״ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד וכינה אותו בתואר רשע מרושע ובעוד כינויי גנאי חריפים ביותר.

ניכר היה על מרן יחד עם מאה שנותיו בלי עין הרע כשהוא נושא על שכמו את מסע הדור ואת לפיד האש כי הוא מוטרד עד מאוד ממהלכיו של לפיד. ראש הישיבה התבטא: והוא(לפיד) עוד גאה בזה ירחם ה׳. "שמעתי שבערב יום הכיפורים פרסם שאינו מתחרט על מה שפגע בציבור בני התורה אלא להפך עוד מתחרט שלא פגע עוד יותר רח״ל ושלא דאג שיפתחו מקומות בשבת.

הרי זה ממש רשע מרושע שכל מטרתו לעקור את הכל ימח שמו וזיכרו. התבטא שוב בחריפות הגראיל כשהוא שב על כך מספר פעמים. ראש הישיבה ציטט מהגמרא במסכת בבא קמא על העז שעיניה סגורות ומובילה את כל העדר אחריה לאבדון כשהוא משווה זאת לתהליך המתחולל לפנינו.

בהמשך בירר ראש הישיבה את מספר הנציגים של המפלגות החרדיות מול מפלגתו של יאיר לפיד אך מיד לאחר מכן תקף את הבית היהודי שבחרו לשתף פעולה דווקא עמו ולא צעדו יחד עם המפלגות החרדיות. רובינשטיין וזייברט הציגו בפני ראש הישיבה את החשש כי לפיד והאוצר ייפגעו בהנחות הארנונה של האברכים מה שיקשה עוד יותר על ציבור האברכים ובני התורה וראש הישיבה בירר בפרוטרוט בכמה סכומים מדובר כשהוא מאחל כי שונאי ישראל יידעו בעזרת ה׳ בקרוב אבדון ומפלה וכי מזימתם לא תיצלח. לסיום איחל הגראי"ל לראש העיר המיועד חנוך זייברט ברכת הצלחה ואיחל כי יצעיד את העיר בדרך הנכונה.

הגראי"ל שטיינמן, ראש עיריית בני ברק, רובינשטיין, זייברט וקקון
הרב שטיינמן עם מכאל קקון
הרב שטיינמן וחנוך זייברט

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר