יעקב ריבלין ואבי בלום בדיון סוער: האפליה העדתית המצאה?

הפרשנים יעקב ריבלין ואבי בלום קיימו דיון על האפליה העדתית, על רקע הזכייה של פרוש האשכנזי בעיר שרובה ספרדים • הפרשנים: אין דבר כזה שד עדתי. לביא: אתם לא מחוברים (חרדים)

הפרשנים אבי בלום ויעקב ריבלין (צילום: יעקב כהן)

בדיון סוער במיוחד שהתקיים אתמול (א') בתוכנית 'שמונה עד עשר' עם מרדכי לביא, דנו הפרשנים אבי בלום ויעקב ריבילין בסוגיה הבוערת מאז הבחירות באלעד - האפליה העדתית.

הדיון נערך בעקבות התוכנית 'פילפוליטיקה' של השניים מיום חמישי בשבוע שעבר, בה קיימו בלום וריבלין הלוויה ל'שד העדתי' ואף השמיעו את קטע החזנות 'אל מלא רחמים' כדי שה"שד" ינוח על משכבו בשלום.

הנידוי המזויף שהופץ באלעד, יומיים לפני הבחירות

בשידור טענו הפרשנים כי הבחירה של ספרדים רבים בעיר אלעד בישראל פרוש, מראה כי השד העדתי מת מיתה משונה. מה שעורר תגובות סוערות ברשת כאשר מגיבים משני הצדדים מתנגחים בשאלה האם אפליה עדתית עדיין קיימת, והאם נכון היה מצד דרעי לקחת את האפליה העדתית ולהניף אותה כדגל במסע הבחירות באלעד.

בדיון הסוער שאל לביא את השניים שאלות נוקבות, כאשר השניים מתפתלים בתשובות.

בסופו של הדיון הגיעו בלום וריבילין להסכמה כי אכן קיימת אפליה עדתית, אך יש לחלק בין "אפליה עדתית" שעדיין קיימת לבין "שד עדתי" שנפח את נשמתו תוך כדי מערכת הבחירות באלעד. מה שהתברר לדבריהם תוך כדי המאבק בין נציג ש"ס צוריאל קריספל שערך את מסע הבחירות שלו על האפליה העדתית, לבין ישראל פרוש שערך את מסע הבחירות שלו על טובת העיר.

האזינו לדיון באדיבות רדיו 'קול ברמה'

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר