כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

גפני צרח על עליזה לביא: "צבועה שכמותך" • צפו

מליאת הכנסת געשה במהלך דיון על שילוב נשים בבחירות. ח"כ עליזה לביא האשימה את גפני שלא דאג לנשים חרדיות והוא מיהר להגיב בנאום שהסעיר את המליאה. צפו בוידאו (בארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: פלאש 90. ערוץ הכנסת )

סוער במליאה: בשעות הצהריים (רביעי) התקיים דיון סוער במליאת הכנסת על העברה בקריאה טרומית של שתי הצעות חוק הרשויות המקומיות של ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) וקבוצת ח"כים בהן ח"כ חנין זועבי (בל"ד).

שתי הצעות החוק נועדו לקבוע כי כל רשימה או סיעה חייבות לכלול אישה אחת לפחות בכל שלישיית מועמדים, לאורך כל רשימת מועמדים רצופה המתמודדת בבחירות.

לפי הצעתה של קריב, רשימה או סיעה שלא תעשה כן, יופחת סכום מימון הוצאות הבחירות שהן זכאיות לו לפי חוק זה בשיעור של 15%. בסיום הדיון שתי הצעות החוק אושרו.

במהלך הדיון התפתח עימות סוער בין ח"כ משה גפני מ'יהדות התורה' לח"כ עליזה לביא מ'יש עתיד'.

לביא אמרה בדבריה כי היא דואגת לנשים החרדיות, מה שחברי הכנסת החרדים לא עשו בקדנציה הקודמת. "נשים חרדיות מופלות כי הן לא יושבות בבית הזה. אתם לא מייצגים אותם ולא דואגים לזכויות שלהן", אמרה לביא.

ח"כ ישראל אייכלר זעק לעברה: "רשעים ארורים, רודפים".

ח"כ גפני ביקש לעלות ולהגיב על דבריה של ח"כ לביא, ואמר: "עומדת פה חברת כנסת מסיעת 'יש עתיד' שהיושב ראש מפלגה שלה הוא שר האוצר, אנחנו מנהלים מלחמה כבר כמה חודשים על האפליה שעושים כלפי גננות חרדיות".

בשלב זה החל גפני לצרוח על לביא: "אבל את חברת הכנסת עליזה לביא הצבעת נגד גננות חרדיות בחוק ההסדרים ובחוק התקציב! את מעזה לדבר נגדי?! את יודעת מה אני השקעתי בשביל הגננות החרדיות. בחלק נכשלתי, כשאתם הקואליציה, על מורות חרדיות, על סמינרים לבנות חרדיות, על מורות במכללות חרדיות".

גפני המשיך לצרוח על לביא: "לבוא לכאן ולהגיד לי בגלל שאין פה ייצוג לנשים לא דואגים לגננות החרדיות? בושה כזו הכנסת עוד לא ראתה, אם הקירות היו יכולים להסמיק היו מסמיקים! איך את מעיזה?! לא היה דבר כזה בכנסת, והכנסת לא מצטיינת ביושר".

גפני המשיך ותקף את לביא: "מה עשיתם לגננות החרדיות? מה הן פשעו כלפיכם, מה עשיתם למרות החרדיות, מה הן עשו לכם רע? לבוא לכאן, צבועה שכמותך!".

עליזה לביא הזדעקה והגיבה: "אני צבועה? אני צבועה? למה כל העשייה של הנשים החרדיות לא מוכרת? למה אין להן נציגות?".

יו"ר הישיבה ח"כ פנינה תמנו-שטה העירה לגפני: "חבר הכנסת גפני אני מבקשת לשמור על לשון נקייה".

גפני הגיב: "אני חוזר בי, אני חוזר בי, לא הייתי צריך לומר צבועה, זה עדין מדי".

צפו בסערה במליאת הכנסת

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר