שערוריית סגירת ציונו של הגר"ע יוסף

"מדוע מי שירשו מליונים לא מממנים את אבטחת הציון"

הסערה סביב סגירת ציונו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל מסרבת לשקוע • בבית העלמין אומרים כי העירייה היא זו שצריכה לממן את האבטחה במקום • מנגד במשפחתו של מרן זצ"ל מאשימים את יורשיו: "הם ירשו מיליוני שקלים, למה הם לא מממנים בסכום פעוט, את פתיחת הציון? הם מבזים את זכרו" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
ציונו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצ"ל (צילום: פלאש 90)

שערוריית סגירת ציונו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל: הערב (רביעי) יקיימו מאמיניו של הרב זצ"ל הפגנת מחאה אל מול הנהלת בית העלמין בצומת סנהדריה בירושלים.

לאחרונה הודיעה הנהלת בית העלמין כי ציונו של הגר"ע יוסף ייסגר החל מהשעה 20:00 בערב, ובימי שישי של החורף בשעה 14:00 בצהריים. כזכור ההחלטה הכעיסה את רבים מתלמידיו ומאמיניו של פוסק הדור זצ"ל.

מאמיניו של הגר"ע יוסף שואלים כל העת מדוע לא בונים מאהל מכובד מעל ציונו של מי שנחשב לגדול הפוסקים במאה האחרונה. בני המשפחה שנשאלו על העניין הגיבו כי "בית העלמין לא מאשר לנו".

באשר לסגירת בית העלמין מידי ערב, ככל הנראה הסיבה היא בעיה תקציבית של אבטחת המקום.

בית העלמין - אולי בצדק - לא מוכן שהמקום יישאר פתוח בשעות הלילה, ולכן הם דורשים שבמקום יוצב מאבטח ובכך להשאיר את הציון פתוח כל העת.

גם חנניה שחור, מי שאחראי באופן רשמי על בית העלמין, אומר הבוקר כי מבחינתו ברגע שיימצא מממן להוצאות הכספיות הוא ידאג שהמקום יישאר פתוח כל העת.

עלות אבטחה מסוג זה היא אלפי שקלים בודדים בחודש, זהו הסכום שמפריד בין מצב בו מאות אלפי מאמיניו של מרן פוסק הדור זצ"ל יוכלו להתפלל בכל שעות היממה והלילה בציונו של הרב לבין מצב בו הציון נסגר בשעה 20:00 בערב.

בינתיים, ר' משה חסיד, אחד מתלמידיו של הרב זצ"ל קיבל על עצמו את המימון של האבטחה לחודש הקרוב, בכדי לאפשר לפחות בחודש הקרוב למתפללים לעלות לציונו של הרב עד אשר תמצא פתרון לנושא.

בבית העלמין סנהדריה אומרים הבוקר כי עיריית ירושלים ממנת את האבטחה בהר המנוחות בגבעת שאול, ולכן הם מבקשים שהעירייה תממן גם את האבטחה בבית העלמין סנהדריה.

"משפחתו של הרב עובדיה זצ"ל אשמה"

"מאמיניו של הרב עובדיה יוסף צריכים לחכות ולראות האם יו"ר ש"ס אריה דרעי יפעל למענם ולמען כבודו של מרן זצ"ל וידאג שראש עיריית ירושלים ניר ברקת יתקצב את האבטחה בבית העלמין" אומר גורם המעורה בנושא.

אך יש כאלו שמפנים את האצבע המאשימה לעבר משפחתו הקרובה של הרב זצ"ל. אחד מבני המשפחה אמר הבוקר ל"כיכר השבת" : "בני המשפחה ירשו מיליוני שקלים מאביהם מרן הרב עובדיה יוסף, מדוע הם לא ממנים כעת כמה אלפי שקלים בחודש, מה זו הבושה הזאת? היכן כבודו של פוסק הדור?".

בתוך כך, ל"כיכר השבת" נודע כי בבית העלמין סנהדריה לא התקבלה עד כה אף בקשה לבנות מאהל מעל לציונו של הגר"ע יוסף, כך לפחות טוענים בהנהלת המקום, "ברגע שבני המשפחה יבקשו את הקמת המאהל הנושא יטופל, השאלה מדוע עד כה אף בן משפחה לא פנה בנושא?" אומר גורם בהנהלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר