השוחטים ניצחו את אלקסלסי: הפיטורין בוטלו

בית הדין לעבודה צידד בעמדת השוחטים במשחטת "טל הל יסכה" ומכתבי הפיטורין שהוציא ניסים אלקסלסלי, המנכ"ל, בוטלו. הניצחון: אודות להתאגדות של העובדים (בארץ)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
אלקסלסי ועובדים ליד המפעל (צילומים: כיכר השבת)

השוחטים ניצחו, אלקסלסי הובס: בבוקרו של יום אתמול (ראשון) התכנסו הצדדים ממשחטת העופות 'טל הל יסכה' בעיר אור יהודה, בבית הדין לעבודה בעיר תל אביב וזאת על רקע טענות העובדים במקום להליך פיטורין שנעשה בצורה לא הוגנת, לדבריהם, על-ידי ניסים אלקסלסי שמונה לפני שבועות אחדים לתפקיד מנכ"ל המשחטה.

השופטת אסתר רובוביץ הקשיבה לטענותיהם של הרצל גבע ושמעון קוצ'ינסקי, נציגי העובדים. לאחר שכל צד טען כי האמת נמצאת איתו, הורתה השופטת כי למכתבי הפיטורין אין משנה תוקף וכי כל העובדים ישובו לעבודתם באופן מיידי.

"עובדי המשיבה יחזרו לעבור לאלתר והמשיבה תקבל אותם לעבודה, במסגרת התפקידים שביצעו עד כה לאלתר. המשיבה לא תשתמש בעובדים חלופיים בכל תקופת ניהול המו"מ", כתבה השופטת בפסק הדין.

בנוסף, על הנהלת החברה נגזר לשלם לעובדים את משכורת דצמבר במלואה, אשר שולמה עד כה באופן חלקי.

כזכור, הליך הפיטורין נחשף כאן לראשונה: עמרם סוורסקי (50), המשמש בתפקידו כשוחט במפעל זה 15 שנה, האשים את המנכ"ל החדש כמי שלא ראה בעין יפה - בלשון המעטה - את התאגדותם בארגון עובדים הסתדרותי.

"התאגדנו כל העובדים תחת הארגון ההסתדרותי 'כוח לעובדים' כי רצו לפטר אנשים, רצו להוריד להם מהשכר. הכניסו לשם אחד בשם ניסים אלקלסי בתור הבריון השכונתי שם, כדי שיוריד משכורות של אנשים", כך לטענתו.

יש מי שרואים בניצחון השוחטים את ניצחון ההתאגדות. בשנה האחרונה, קיימת מגמה חיובית בה יותר עובדים חרדים מתאגדים יחד במקום העבודה שלהם כדי לשמור שזכויותיהם לא יפגעו.

העומדים מאחורי ההתאגדות הם אנשי ארגון "כוח לעובדים" המסייעים לעובדים ממגוון מקצועות להתאגד כדי להגן על זכויותיהם ולשפר את תנאי העסקתם.

בדומה להתאגדות עובדי המשחטה, ישנן התאגדויות נוספות של עובדים חרדים. כעת מספר החרדים המתאגדים עומד על נתון חסר תקדים של 10%, כאשר הם מגיעים ממגוון מקצועות; הוראה, טיפול, השגחת כשרות ועוד.

למעשה, האחוז הגבוה מוכיח כי בניגוד לטענות, החרדים אכן עובדים וחלקם אף נמצא בתפקידים בהם זכויותיהם נפגעות, מה שהביא לגל של התאגדויות במגזר החרדי.

תגובת ניסים אלקסלסי לא התקבלה עד לשעת פרסום הידיעה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר