ישראל במלחמהישראל במלחמה

דעה: תוקפי הרב יאשיהו פינטו - חרדים טמאים

הזדעקתי כמו רבים ממכבדי התורה ולומדיה למשמע כל מני "רבנים" "עורכי דין" "גיחזים" "ויועצים" אשר מכנים את עניין נתינת ממון לרבנים במילים כמו נהנתנות. טור סוער (דעות)

הרב ישראל פינטו | כיכר השבת |
כותב השורות, הרב ישראל פינטו (צילום: כיכר השבת)

הבוקר קראתי את דבריו של אחד מיני יועצים רבים המכונה בשם דוד רוזנטל, שיצא נגד "אותה תופעה הולכת ומתרחבת של אנשים העושים את היהדות ואת תורת הקבלה בקעה להתגדר בה ולעשות ממנה הון", כלשונו הטמאה. כולנו יודעים למי התכוון היועץ הנ"ל ולמי הוא לא התכוון, כנראה שהיועץ שכח להזכיר לנו את החצרות של האדמורי"ם הרבים (הצצים כמו פטריות לאחר הגשם) שכולם אנשי אמת זרע קודש ששיברו את תאוות הממון ואת שאר תאוות העולם הזה, ואת שאר העולמות.

הנה לך, כבוד היועץ, קצת על אותו הצדיק איש החייל רב פעלים ת"ח מופלג, בעל חסד גדול, אשר כל כולו לעם ישראל, הרב יאשיהו פינטו שליט"א, תמים חסיד ועניו, כל מי שמכיר את האיש, יודע שמדובר בעלילה שפלה ובזויה.

הרב יאשיהו פינטו, שידוע בליבו הרך, עזר ועוזר לאלפי אנשים מידי חודש, חלקם, כמו שלמדנו, נמנים על בכירי משטרת ישראל אשר במקום לכבד ולהוקיר טובה הם נדבקו לממונו ולא לרוחניותו ורחשו מזימה ונועצו יחדיו, בבצע היה כל חפצם וניסו לחמוד כסף לא להם, תת ניצב וניצב אנשים שנאמנותם מוטלת בספק גדול בלשון המעטה.

אחד מאותם בכירי משטרה, הגיע לרב לפני מספר שנים והחל ללטוש עינו על העוברים בבית הרב ולהתברך, אולי יתמזל מזלו ויוכל להכניס השלמת הכנסה על משכורתו במשטרת ישראל המעטירה, הנ"ל ניסה בכל דרך להתחבר לתלמידיו של הרב, לאחר תקופה שכבר הוכר כאחד מבאי ביתו של הרב, החל לבצע את זממו ובא בטענות שווא וברמייה שהוא זקוק להון רב וצריך עזרה, הרב שלא יודע להוציא מפיו את המילה לא (שלא כמו רבים וטובים שלא יודעים כן מהו) מיד נענה לעזרתו.

וכבר עברו מספר שנים ואותו בן בלייעל המכונה תת ניצב לא הסתפק במנה הנכבדה שעשק מהרב והחל מזמין את חבריו לנגוס מהעוגה, ובראשם ראשי השועלים שגם החלו פורשים את טלפיהם ולנסות להוציא מהרב כל טובת הנאה אפשרית בכל מני אמתלות שונות.

הזדעקתי כמו רבים ממכבדי התורה ולומדיה למשמע כל מני "רבנים" "עורכי דין" "גיחזים" "ויועצים" אשר מכנים את עניין נתינת ממון לרבנים במילים כמו נהנתנות, וחיי פאר וכ"ו. אוי לנו בושה וכלימה להטיל דופי באדם שכל כולו חסד, כולו נתינה זרע קודש, נכדו של האדמו"ר הקדוש שכל חכמי ישראל הן מחכמי פורת יוסף והן מבני אשכנז האדמורי"ם דמו בפניו, המלובן בבא מאיר אבוחצירא זצוק"ל, אביו הרב רבי חיים פינטו שליט"א רבה של העיר אשדוד אדם שלא זז מארבע אמות של הלכה לא פסיק פומיה מגרסא איש קדוש זרע ברך ה', ומכל אלה ירש הרב תורה וגדולה במקום אחד,כנאה לת"ח,מרביץ תורה מקרב לבבות אלפים תמכי אוריתא, אין ולא היה לו כלום עם עולם הזה, תלמידו שנושעו מברכותיו בנו לו בית היאה למידותיו, מגיע לו פי אלף מכך.

הרב יאשיהו פינטו. מי מעז לצאת נגדו? (צילום: שובה ישראל)

הרב יאשיהו פינטו שליט"א ישר כוחך, אל תפחד כי ה' אלוקי אבותיך הולך לפניך לא העיתונות, לא היועצים, או כל מיני קנאים למיניהם יפחידו אותך, תמשיך בדרכי אבותינו ורבותינו, ימלא פיהם של כל אותם מלעיזים ומלאי קנאה – חצץ.

כבר אמר רבי נחמן מברסלב זצוק"ל עיקר הגדולה שישמע ביזיונו ידום וישתוק זו תמיד הייתה דרכך ודרך אבותיך הקב"ה ייתן את כל אויבך נגפים לפניך.

אצטט קטע ממכתב של רבי נחמן לאחיו: "רק חזק ואמץ בתורה וביראת ה וזכות אבותיך מסיעתך כי כל זה לגדל אותך ולהרבות כבודך ולגדל שכלך כי כמו שאי אפשר לכל מיני זרעונים לבוא לתכלית גידולם אלא ע"י שנותנים תחילה הגרעין בעפר ואחר כך הגרעין נתבלה ואחר בלותו יפרח ויציץ ונעשה אילן גדול כן הדבר הזה שעל ידי שמשפילין אותך עד עפר על ידי זה תגדל ותציץ ותפרח בעולם, אילו היו יודעין אלו רשעים יצאו מזה וודאי לא היו מבזין אותך כי כל כוונתם להרע, חזקו אמץ."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר