ישראל במלחמהישראל במלחמה
סערת המדליף

אלי ישי מגיב: היו לי עשרות הזדמנויות לפרק את ש"ס

למעלה מ-48 שעות לאחר הפרסום ב"כיכר השבת" על שיחת הטלפון שחשפה כי ח"כ אלי ישי לכאורה מדליף מידע פנים ש"סי, מוצא לנכון דוברו לשחרר תגובה בה אינו מכחיש את הסיפור אך טוען להגנתו כי לא אלי ישי הדליף את השיחה עם העיתונאי וצביקה כהן, ומוסיף: היו לו עשרות הזדמנויות לפגוע בתנועה (בארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
יכולתי לפרק את ש"ס. ח"כ אלי ישי (צילום: פלאש 90)

סערת המדליף: הפרסום ב"כיכר השבת" אודות העובדה כי חבר-הכנסת אלי ישי נתפס ככל הנראה כמי שהדליף מידע פנים ש"סי לעיתונות נגד התנועה, עורר סערה עצומה. הערב (מוצאי שבת) מוצא לנכון ח"כ אלי ישי סוף סוף להגיב לטענות הקשות באמצעות דוברו אוהד יחזקאלי.

בהודעה שהוציא, יותר מ-48 שעות לאחר חשיפת הפרסום ב"כיכר השבת", לא מכחיש הדובר של אלי ישי את הסיפור שנחשף בכתבה רק מעביר ביקורת על מי שהדליף את השיחה וטוען להגנת ישי כי אם היה רוצה היו לו עשרות הזדמנויות לפגוע בתנועה.

וכך כותב יחזקאלי בתגובתו: "מכיוון שאתר 'כיכר השבת' רואה כפסול הידברות בין ח"כ לעיתונאי ובין לשכתו לכלי תקשורת, ובהתאם לציווי 'לפני עיוור לא תיתן מכשול', מצאתי לנכון להגיב כאן לדברים שפרסמו.

"בשנה האחרונה עבר ועובר ח"כ אליהו ישי מסכת ארוכה ובזויה של התנכלויות אישיות וציבוריות שחלקן היו כבל עם ועדה ורובן הגדול לא נחשפו לעיני הציבור.

"לאורך כל התקופה שמר ח"כ ישי על הגינות וכבוד כלפי תנועת ש"ס וראשיה ומתוך לויאליות וערכיות אישית היה מן הנעלבים ואינם עולבין שומעים חרפתם ואינם משיבים. גם העלילה החדשה היא חלק מאותו מהלך נבזי לפגוע בכבודו של מי שהיה יד ימינו של מרן במשך שנים רבות ולנסות בכל דרך להילחם באהדה הציבורית העצומה לה הוא זוכה מכל שכבות הציבור.

"כל מי שעיניו בראשו יכול להבין כי אילו היה חפץ להגיב או חלילה לפגוע בתנועה היו לפניו עשרות הזדמנויות ואירועים והסיבה היחידה שהציבור לא שומע עליהם היא אך מפאת הכבוד העצום והאמתי שרוחש ח"כ ישי למרן זצ"ל ולתנועת ש"ס. מה שלמרבה הצער לא ניתן לומר על הגורמים האחרים.

"לאורך השנים בהן שימש ח"כ ישי כיו"ר התנועה ואף בשנה האחרונה, התנהלה מערכת הדלפות פנימיות בוטה ואלימה כנגדו, כנגד תנועת ש"ס, כנגד בית מרן וכנגד מוסדות ואישים בתנועה והוא היה שמח ומעריך אילו מערכת כיכר השבת וכלי התקשורת האחרים היו חושפים אותה לעיני הציבור.

"גם במקרה האחרון בו פנה עיתונאי לח"כ ישי, כפי שפונים אליו עשרות פעמים מדי שבוע לקבלת תגובתו על החלטות ומידע המודלף נגדו אישית, שוחח חה"כ ישי עם הכתב תוך התניה מפורשת שהשיחה היא אך לבחינת העובדות ולא לציטוט או לפרסום בשום צורה ואכן כך בדיוק נהג הכתב.

צפו • אלי ישי מכריז: "כל מה שהרב עובדיה יגיד אנו מחויבים" (ארכיון "כיכר השבת")

"העובדה הברורה היא שמי שהדליף את עצם השיחה כמו את תוכנה ואת הפרשנות לה, לא היה חה"כ ישי או מי מסביבתו והציבור יכול לשפוט על נקל למי היה אינטרס להדליף את הסיפור ולספרו בצורה שפורסם.

"לא לחינם כינה מרן זצ"ל שוב ושוב את הרב ישי 'בכל ביתי נאמן הוא'. הוא זכה לתואר זה מפיו הקדוש כיוון שזו הייתה דרכו מאז ומעולם וכך גם היא תמשך גם הלאה".

יובהר כי בטרם הפרסום ב"כיכר השבת", פנינו במשך זמן רב כדי לקבל את תגובתו של ח"כ אלי ישי לדברים, אך הלה ודוברו לא טרחו להתייחס.

כזכור, תחילתו של הסיפור בשיחה תמימה שקיבל סגן ראש עיריית ירושלים מטעם ש"ס צביקה כהן, מהעיתונאי יהודה שלזינגר מ"ישראל היום" שעבד על כתבה למוסף סוף השבוע של העיתון שעוסקת במלחמות בין אריה דרעי ואלי ישי.

שלזינגר הציג בפני צביקה כהן מידע פנים ש"סי, שכפי הנראה עסק בתלונות של אנשי אלי ישי על הצרת צעדיהם, תלונות שמוכחשות בש"ס. במהלך השיחה, הכחיש כהן את העובדות שהציג שלזינגר. אך כעבור דקות, קיבל שוב שיחת טלפון מהעיתונאי, כאשר ללא כל הודעה מוקדמת, התפרץ לפתע ח"כ אלי ישי לשיחה והחל להטיח בצביקה כהן האשמות שונות מול אוזניו של העיתונאי.

השיחה נמשכה דקות ארוכות, כאשר צביקה כהן התגונן מול האשמותיו של ישי. בהמשך השיחה, תהה צביקה כהן כלפי ישי: "למה אתה מכבס את הכביסה בחוץ?", כשהוא רומז על הצטרפותו של אלי ישי באמצע השיחה עם העיתונאי המעידה על מעורבותו בכתבה שאמורה הייתה להתפרסם מחר אך בסופו של דבר נגנזה.

מועצת חכמי התורה של ש"ס (צילום: פלאש 90)

לאחר השיחה עם יהודה שלזינגר, נערכה שיחה נוספת בין צביקה כהן ואלי ישי, במהלכה התפרץ כהן על ישי: "אתה מכבס את הכביסה שלנו בחוץ? זה מעשה חמור מאין כמוהו, לא יעלה על הדעת שתצא עם דבר כזה החוצה. זה חילול שם שמיים, אין עליו כפרה, לאן הפוליטיקה מדרדרת?".

"כשהייתי ראש עיריית אלעד", המשיך צביקה כהן להטיח בישי, "אמרת לי 'מרן, מרן, מרן', איפה נעלם מרן? מרן אמר אריה דרעי".

דבר השיחה הקשה בין השניים כמו גם העובדה שאלי ישי שהה על הקו במהלך השיחה שערך העיתונאי יהודה שלזינגר, מעוררת זעם רב בקרב ההנהגה הפוליטית והרוחנית של התנועה, לאור העובדה שאלי ישי נתפס לכאורה כמי שחותר תחת ש"ס בהדלפת מידע פנים ש"סי לתקשורת כדי להכפיש את התנועה ולערער את ההנהגה.

יצוין כי מלבד השיחה המדוברת, בש"ס הופתעו בחודשים האחרונים שוב ושוב כאשר נודע להם שמידע פנים ש"סי מודלף לתקשורת החילונית, גם אם בסופו של דבר המידע לא הגיע לכדי פרסום, ועשו ככל שביכולתם כדי לאתר את המדליף על מנת לבלום את הפגיעה בתנועה.

ללא קשר לסיפור הנוכחי, דוגמא לניסיונות החמורים לפגוע בתנועה ניתן היה לקבל ביום חמישי, כאשר העיתונאי יהודה שלזינגר פרסם בדף הפייסבוק שלו מכתב לכאורה של הגאון רבי דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה, נגד ח"כ אלי ישי - מכתב שהתברר חיש מהר כמזויף מהיסוד, ושהביא להחלטה של הגר"ד יוסף לפנות ולהגיש תלונה במשטרה מיד עם שובו ממקסיקו.

המידע שהגיע לצמרת ש"ס מעורר סערה עצומה כאשר גוברים הקולות להביא לכינוס בהול של מועצת חכמי התורה כדי לשים סוף לסאגה המבישה.

העיתונאי יהודה שלזינגר מסר ל"כיכר השבת": "לא מגיב".

גורם בכיר בש"ס תקף בשיחה עם "כיכר השבת" את המידע הנחשף פה: "קשה להאמין שאלי ישי עשה כזה דבר - ללכת לתקשורת החילונית. יש מועצת חכמי התורה - מדוע הוא לא פנה אליהם אם הסיפור באמת נכון? מדובר בניסיון לטמא את שמה של הנהגת ש"ס ולפלג ולשסע את התנועה שמתחילה אט אט להתאחד ב"ה למרות אלי ישי".

"כעת ברור לציבור מי מדליף ומי מלכלך את ש"ס בתקשורת החילונית", מוסיף הבכיר.

צביקה כהן אישר ל"כיכר השבת" את דבר השיחה הסוערת ואמר: "אני קורא לכולם, כולל אלי ישי, להתכנס תחת המטריה של אריה דרעי כיו"ר התנועה אותו מינה מרן בסוף ימיו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר